Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más szülei sem tudják elfogadn...

Más szülei sem tudják elfogadni, hogy hogy működik az online oktatás?

Figyelt kérdés

Engem folyton basztatnak, 5-ből 3 napon 8-tól 4-ig 15 perc szünetekkel óráim vannak. (BME) Ahogy hazaesik anyám/apám 3-kor, kezdi az ordibálást, hogy egész nap itthon vagyok, mégse voltam képes fát vágni, bevásárolni, főzni, stb. stb...


Miért olyan nehéz elfogadni, hogy attól, hogy itthon vagyok ugyanúgy vannak óráim, amikhez óra végére rendre van valami beadandó?


Tegnap is prezentáltam egy példát matek gyakorlaton, anyám beleugatott, hogy hogy lehetek ennyire semmirekellő...



Ez szerintem nem normális csak?

Más szülők hogy állnak a dologhoz?

Vagy én vagyok egy semmirekellő? 🙃


2021. márc. 5. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Simán csak "a fizikai munka az igazi munka" mentalitású hülyék.
2021. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem értem, hogy tudtad úgy összerakni az órarended, hogy több nap is nap folyamatosan óráid vannak, nekem ez sose ment, mindig tele voltam lyukakkal... De ha tényleg ez van, és tényleg fontos órák, akkor nyilván nincs igaza a szüleidnek. Gondolom ők nem jártak egyetemre, fogalmuk sincs az egészről, esetleg azt sem értik, miért fontos neked oda járni. Tarts ki, ez a kevésbé tanult családban továbbtanulásig eljutó gyerekek tipikus problémája (még ha sok olyan szülő is van, aki megérti, hogy miért fontos és hogyan működik az egyetem).
2021. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
A másik két nap vágj 5 napra való fát.
2021. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Mond meg nekik,hogy üljenek otthon végig egy napot. Utána este feleltesd őket,hogy mire emlékeznek. Te pedig szépen mond el minden alkalommal,hogy neked majdnem mindenre emlékezni kell!

Ezután majd beszélhettek,de ne számíts jóra mert jön a fáradt vagyok,nem fog az agyam és hasonló kifogás..

2021. márc. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

2-es, te se jartal meg egyetemre, igaz? Ne szolj bele inkabb, ha kozod nincs a temahoz, mert az orarend altalaban nem a diakokon mulik :)

Vannak kotelezo targyak, amiket fel kell venni es kesz, ha ez azt jelenti, hogy reggeltol estig oraid vannak, akkor ez van. Ha nem veszed fel oket, akkor nem tudod elvegezni az egyetemet, ennyire egyszeru a dolog. Illetve nagyon nem mindegy, hogy milyen szakon vagy. Nekem is rengeteg oram van, es errol nem en dontok.

2021. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
99%

Nem benned van a hiba, távmunka teljesen ugyanez a kategória...

Egyszerűen nem értik, hogy mégis hogy kereshetek ilyen sok pénzt, amikor semmi mást nem csinálok, csak "itthon ülök" egész nap, miközben ők "becsületesen dolgoznak", mégsem keresnek negyed ennyit sem.

2021. márc. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
99%

Nekem is nagyjából ugyanez a helyzet. Mindig hozzámvágják, hogy egésznap semmit sem csinálok csak itthon ülök. Őszintén szólva, ez nekem nagyon rosszul esik, nem tehetek róla hogy online oktatás van.

A másik pedig az, hogy tudják, hogyha van időm, akkor úgyis mindent elintézek. Múltkor matek órám volt, édesanyukám hazajött és elkezdett ordibálni, hogy miért nincsenek elmosva az edények.

Nem szeretem az online oktatást, de nem tehetek róla. Itthon ülök, igen, de megvan az oka.

2021. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerencsére nálunk nem ez a helyzet. A szüleim látják, hogy tényleg kb. egész nap tanulok.
2021. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

#5, de pont ez az, hogy jártam, és nekem az volt a tipikus, hogy benn kellett lenni reggel 8-tól 6-ig (sőt az egyik nap 8-ig is), mert ugyan csak 2-4 (2 órás) órám volt egy nap, de az órarendem úgy nézett ki, mint az ementáli sajt. Ezért csodálkoztam, hogy a kérdezőnek sikerült ilyen tömörre összerakni, mert nekem nem, akárhogy igyekeztem.


Hogy valakinek mennyi beleszólása van az órarendjébe, az szakfüggő: nálunk a kötelező tárgyak is általában minimum 2 időpontban voltak, de általában 3-4 különböző időpont volt (600 fős volt az évfolyam ugyanis). Elvileg azt veszed föl, amelyik tetszik, gyakorlatilag meg a jó időpontok 5 perc alatt betelnek a tárgyfelvétel elején, nekem meg maradtak a lehetetlen idősávok. Aztán még lehetett variálni a szabadon választható tárgyakkal is, de ott is inkább az értelmes tartalmú tárgyat választottam, nem pedig azt, ami jobb időpontban volt, tovább rontva az amúgy is rémes órarendemet.

2021. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%

Megoldás: menj el otthonról.

Tudom, szr, de nem tudsz könyvtárban, stb tanulni? Amíg otthon vagy, ez lesz, mert a szüleid idióták és fingjuk nincs az egyetemről.

2021. márc. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!