Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bármilyen tanács nagy segítség...

Bármilyen tanács nagy segítség,ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A családból eddig senki sem szeretett igazán anyamon kívül,de mióta új pasija van mindenért veszekszik velem és már ő sem szeret.

Apám elhagyott minket egy másik nőért,anyagilag semmit sem segít nem ad egy forintot sem. Anyámmal élek,tőle a minimális dolgokat megkapom,van jó fizetése mégis szakadt cipőben járok. Amiota van valakije alig jár haza,mikor néha együtt vagyunk mindig veszekszik,az ellenségének tekint. Annyit kértem tőle hogy az a napi 2-3 óra míg itthon van ne orditozassal teljen,de nem érti. Teljesen megváltozott,mintha átmosták volna az agyát. Én már feladtam vele kapcsolatban.

Nagyszüleimhez sem tudok fordulni,mert már nagyon öregek és más világban is élnek teljesen. A családom nem fog már megváltozni,hiszen lassan egy éve megy igy. Feladtam,mentálisan teljesen összeomlottam.Lehet így kívülről nem tűnik vészesnek,de így élni mindennap borzalmas. 17 éves vagyok,az lenne a kérdésem hogy hogy juthatnék ki minél hamarabb ebből a családból,ebből a helyzetből? Ti mit tennétek?



2021. márc. 15. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha családon belül (ide értve a rokonságot) nincs senki, aki tudna segíteni, akkor lépned kell. Tovább úgy sem bírnád a leírtakból kiindulva és a szüleid sem fognak megváltozni. Van esetleg olyan barátod, akire számíthatnál és náluk esetleg átvészelni egy rövid ideig. Utána közösen tudnál bérelni lakást ismerőssel és munkát keresni, ami mellett még tovább is tanulhatnál.
2021. márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Keress munkát, az iskolát fejezd be estin és bérelj egy szobát. Vagy bírd ki addig, amíg befejezed a sulit, utána költözz el.

Anyáddal kerüld a konfliktust, hagyd rá, akármit mond. Annak örülj, hogy keveset van otthon. Vagy ülj be könyvtárba tanulni, ott legalább nyugi van, addig se vagy otthon.

2021. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%
Én magamba néznék és visszavennék a tempóból. Téged nem lehet könnyű szeretni, ha ennyiből is lejön milyen undok vagy.
2021. márc. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Beszélj anyáddal. Annak ellenére amiket leírtál, sajnos kénytelen vagy az ő támogatását "élvezni" egy darabig még, ezért tedd félre az ellenérzésed, és ismétlem, beszélj vele. Mondd el neki hogy úgy érzed eltávolodott tőled, hogy olyan mély érzelmi szakadék van közöttetek, amitől rettenetesen szenvedsz. Próbálj hatni a benne lévő anya ösztöneire- noha magam sem hiszem- de lehet észhez tér. Kerss valakit akivel tudsz az érzéseidről beszélni, egy tanárt, vagy bárkit aki érdemben segíteni tud. Na és tanulj, hogy legyen esélyed változtatni, ha a helyzeted nem változna. Nyáron keress melót, és lógj egy kicsit a szabadban a haverokkal.
2021. márc. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1-es is írja, ha senki nincs a családban akire számíthatnál, akkor sajnos nem tudsz mit lépni azon kívül, hogy elmész otthonról amilyen gyorsan csak tudsz. Abból adódóan hogy 17 éves vagy, gondolom hogy most vagy 11.-es, szóval még van egy éved a suliból, ami szívás, viszont középiskola vége előtt nem igazán tudsz mit kezdeni. Ha apukád valóban nincs a képben, akkor elég esélyes leszel kollégiumra, abban az esetben ha a továbbtanulás a cél. Sőt, nekem nem egy olyan ismerősöm volt aki szociális ösztöndíj néven ilyen helyzetben viszonylag jó összegeket kapott havonta. Ha nem szeretnél egyetemre menni, akkor a helyedben már végzős korom végén aktívan keresném az álláslehetőségeket, hogy minél hamarabb le tudjak lépni.

Amíg iskolába jársz, addig maximum annyit tudsz tenni hogy minél több időt töltesz máshol, legyen az barát, könyvtár, diákmunka, bármi. Tudom, borzasztóan nehéz az, amikor azt érzed hogy a saját családodban senki nem szeret és nap mint nap egy mérgező környezetben kell élned, de hidd el, egyszer sokkal jobb lesz, fel a fejjel!

2021. márc. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem azokat, akik a könyvtárról meg a munkáról írnak. Szerintem ez itt teljesen irreleváns a cipőhöz képest. Most trollkodás nélkül. A kérdező nem fog könyvtárba vagy dolgozni járni, ő a megszokott életszínvonalát akarja, ami most megbicsaklott.
2021. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#7 Ahogy írtam fentebb bármilyen tanács segít(a könyvtár is) és azt is leírtam hogy mentálisan vagyok kimerülve,lelkileg. És Sajnos pont nem sikerült latnod a lényeget,NEM a megszokott életszínvonalamat akarom, hanem változtatni minél hamarabb saját lábamra állni és nem mástól függeni.
2021. márc. 15. 19:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez meglehetősen borzalmas helyzet, és elhiszem, hogy lelkileg borzasztóan kimerítő. Nehéz szembesülni azzal, hogy nem kellesz a szüleidnek, de sajnos nem vagy ezzel egyedül - rengeteg ember születik azért, mert a szülők hülyék, manipulálják a másikat, esetleg még maguknak is hazudnak. Nem könnyű így felnőtté válni, és kitartást kívánok neked a sajét lábra álláshoz. Ne hamarkodj el semmit, vigyázz magadra és szeresd magad.
2021. márc. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg barátnőd, akihez odaköltözhetnél? Ha beszélnétek a szüleivel talán megértenék a helyzeted. Hétvégén meg esetleg beleférne a diákmeló, így anyagilag nem lennél teher a számukra se.
2021. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!