Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mennyire kell/illik...

Szülőként mennyire kell/illik támogatni a gyermek törekvéseit, felszerelését?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk gazdag család, ahol mondjuk két esküvőt (válás után) vagy szülést kifizetnek a fiatal helyett.


Ezeket nem is várom el.


Viszont: nekem felnőttként lett jogsim, saját fizetésből, egy cent támogatást nem kaptam.

A szobámban, mikor külön tettek a testvéremtől, régebbi szedett-vedett bútorok voltak. Olyan ágy mondjuk, amivel nem dicsekszik az ember.

Az első félévi fizetésemből vettem kb. új bútorokat huszonpár éves koromban.

Ruhákra nem kellett pénzt adni már egy jó ideje.



Tudom, van akinek ennyi sem jut. De mai fiatalok azt mondják, Iphone kell, divatos fehér sportcipő kell...rendben, megvesszük. És nem a kőgazdagról beszélek, hanem arról, akinel az a fontos, hogy a gyereke megkapjon sok mindent... azért írom így, hogy azért ne mindent, luxusba ne menjünk át.


De... ezek nekem olyan dolgok, -amit a környezetemben hallok, ahhoz képest-, hogy ezen is spórolt magának a szülőm szinte. Örülhet, hogy ennyivel is tudott más dolgokra költeni. Holott egy normális bútor biztosítása szerintem kötelessége a szülőnek, ha a gyerek még nem keres pénzt.


Vagy már átestünk a másik oldalra, és már fontosabbak a gyerek szükségletei, mint a 2000-res években?


ápr. 29. 19:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Ha van saját fizetésed, akkor megveszed magadnak, amit akarsz, nem a szülök feladata eltartani vagy pénzelni.
ápr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Milyen szülést kellene/vagy nem kellene kifizetni?
ápr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat, hogy valaki a felnőtt lányának kifizette a szülést, erre gondoltam.
ápr. 29. 20:04
 4/18 A kérdező kommentje:
Itt az lett volna a kérdésfelvetés, ha nincs pénze még az ember lányának.
ápr. 29. 20:04
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
Otthon lakhattál dolgozó emberként, gondolom max rezsibe kellett beszállnod. Az nem elég támogatás?
ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem akarok ezen rugózni de hogy fizet ki valaki egy szülést vagy mit fizet ki rajta magán orvost vagy mit?
ápr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
#6, vannak magánklinikák, ahol a szülésért fizetnek. Nem is keveset. (Meg már azért is, ha a kismama odajár terhesgondozásra) Biztosan erről beszél a kérdező, hogy van, ahol a leendő nagyszülők ezt (is) finanszírozzák, ő meg egy új, normális ágyat sem kapott a szüleitől.
ápr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%
Aki nem tud ilyeneket kifizetni a gyerekének, az minek vállal gyereket? Akinek van pénze majomra, annak legyen pénze banánra is.
ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan ismerősöm aki megvette a legújabb iPhone-t a gyereknek de a számlákat nem fizette be és állandóan kikapcsolták náluk a villanyt/netet. Ki mire ad pénzt...
ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Még a közgazdaságtan szerint is a család a gazdaság alapegysége, tehát általában ez úgy megy, hogy a teljes családi jövedelem egyformán oszlik el a családtagok között.

Kivéve, ha valakinek valamire nagyon szüksége van, akkor a javára lemondanak. Pl. valakinek fogpótlás kell, szemüveg kell, drága műtét kell, és csak így tudják megoldani.

Most ha van családi megtakarítás, aminek nincs helye elkölteni, akkor lehet új bútorokat venni, gyerek taníttatására költeni, stb.

Általában lemondtak a javamra nálunk, amikor tandíjról volt szó, vagy mikor kinőttem valamit és ezért kellett az új cipő, ruha, tornadressz.

ápr. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!