Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kompenzálnátok a lányotokat...

Kompenzálnátok a lányotokat ha a fiú testvére locsolás címszóval több tízezret szedne össze?

Figyelt kérdés

Tavalyi szitu. Párom fia 15 éves volt akkor,kapott húsvétra ruhát csokit anyóséktól és sógórnőimtől plussz a locsoló versért még pénzt is. Nem pár száz forintot hanem több mint 10 ezer ft-t.

Lányom 12 volt,kapott ruhát csokit ugyanúgy de a lányok nem locsolnak neki pénz nem jár,ő ad mert őt locsolják. Évek óta ez megy csak ahogy nő a gyerek a címletek is nagyobbak.

Már a lányom is nagy észreveszi hogy a testvére többet kap. Ő is gyüjtené a pénzt dolgokra


2021. márc. 19. 17:33
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem is te vagy az, aki felháborodik, hogy a másik kölyke többet kap, mint a tied. Ha ballag a fiú és az anyjától 300.000-es mobilt kap, akkor te is veszel majd a lányodnak, mert igazságtalan lenne, ha nem így lenne?

Mondd meg a férjednek, hogy legközelebb nőnapra adjon pénzt is, vagy ha a lányod segít a húsvéti készülődésben, akkor adj neki te, ha ez neked ennyire fontos.

2021. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanmár, mindenkinek rosszul esne, ha az ő gyereke nem ugyanolyan értéket kapna, mint a másik. Pláne ha a gyerek tisztában van ezzel. Mondjuk 13 évesen már értenie kellene a lánynak, hogy vannak alkalmak, amire ő nem kap semmit.
2021. márc. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
30%
Az életbe nem hallottam ilyen ostobaságot
2021. márc. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk a családban mi lányok is ugyanúgy kaptunk mindenkitől pénz, sőt kisgyerekként mi is locsolkodtunk, amit nagyon élveztünk is. Szerintem nyugodtan kompenzáld, örülni fog neki. :)
2021. márc. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
41%

Hihetetlen, hogy a lányod 12 évesen megkérdezte, ő mondhat-e verset. Megérteném, ha ezt 6 évesen kérdezné. 12 éves lány már kis tinédzser, aki a fiúkat várja locsolkodni.

Ha te megfelelően kommunikáltad ezt a dolgot a lányka felé, kizártnak tartom, hogy ennyi idősen ne értené meg. Szerintem is inkább neked cseszteti a csőröd, hogy a párod rokonai pénzt adnak Húsvétra a párod fiának.

Szólhatsz a saját rokonaidnak, hogy a kislánynak ne virágot, hanem pénzt adjanak nőnapra.

2021. márc. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
9%
Ó de kár hogy nem volt ilyen amikor én voltam gyerek. Bár most is be lehetne vezetni, ha több tízezret kapnék, egyből rohannék gyógyszerért meg piájért és elfogyasztanám a hajógyári szigeten.
2021. márc. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Tudja hogy a fiuk mondanak verset. Azért kérdezte meg mert elég nagy volt ahoz h feltünt neki a testvére mennyivel többet kap a mamáéktól mint ő.
2021. márc. 19. 18:15
 18/40 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk ez nem volt. Fiúk saját festésű tojást kaptak és pont. Nekem meg egy idő után megengedték, hogy el meneküljek a papa orosz kölnijétől.
2021. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 Bellatrix:3 ***** válasza:
31%
Ó ez már gáz. A bátyám 4 évvel nagyobb mint én és mindíg csomó zsét kapott locsoláskor eszembe nem jutott volna ezen hisztizni, hogy ő miért kap én meg miért nem. Amúgy poénból mentem én is locsolni de nem pénzért. Az ilyen szülő miatt lesz az, hogy a gyerek nem tud örülni a tesó boldogságának mert azt látja, hogy az anyja majd felrobban az idegtől mert pénzt kap a másik. A szülinapokon is ennyire vérre megy a dolog? Ha ne adj Isten a fiúnak előbb van a szülinapja a lányod ott is szóvá teszi, hogy miért nem kap semmit? Szerintem a gyerek nem magától kérdez rá a dologra, látja rajrad, hogy téged ez mennyire idegesít.
2021. márc. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
61%
Kompenzálni nem kompenzálnám de basszus egy locsolásért nem adnek 10ezreket. Hidd el ha kapna egy ezrest fel sem merülne a kislányban. Szerintem a többiekkel kéne megbeszélni hogy ennyire ne szalljanak el az árakkal.
2021. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!