Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kompenzálnátok a lányotokat...

Kompenzálnátok a lányotokat ha a fiú testvére locsolás címszóval több tízezret szedne össze?

Figyelt kérdés

Tavalyi szitu. Párom fia 15 éves volt akkor,kapott húsvétra ruhát csokit anyóséktól és sógórnőimtől plussz a locsoló versért még pénzt is. Nem pár száz forintot hanem több mint 10 ezer ft-t.

Lányom 12 volt,kapott ruhát csokit ugyanúgy de a lányok nem locsolnak neki pénz nem jár,ő ad mert őt locsolják. Évek óta ez megy csak ahogy nő a gyerek a címletek is nagyobbak.

Már a lányom is nagy észreveszi hogy a testvére többet kap. Ő is gyüjtené a pénzt dolgokra


2021. márc. 19. 17:33
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
22%

"Párom fia 15 éves volt akkor"

Ki neveli? Veletek él, vagy az anyjával?


"Lányom 12 volt"

Ki az apja? A mostani férjed, vagy előző párod?


Mióta vagy együtt a férjeddel?

2021. márc. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
24%

Egyébként bszki, kislányként sosem vernyogtam, hogy az öcséim, mikor mentek locsolkodni pénzzel meg édességgel jöttek haza.


Röhejes vagy.

2021. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
34%
Mondjuk látszik, hogy utálod a mostohagyerekedet.
2021. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
63%

Avaly!


Neked nincs gyereked, nem is értem minek szólsz hozzá a témához. Nem utálja a mostohagyereket, csak xarul esik neki, hogy az mérföldekkel többet kap, mint az ő gyereke.

2021. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Nem utálom őt. Egy hetet itt van egy hetet az anyjával.

A lányom apja a mostani férjem

2021. márc. 20. 13:08
 36/40 anonim ***** válasza:
66%

28-as vagyok. Úgy értettem, hogy mindkettőtöknek előző kapcsolatból van gyereke, de látom tévedtem, a lányotok közös. Így a fiút agyonpénzelő nagyszülők (anyósodék) neki is ugyanúgy nagyszülei.


Ebben az esetben beszélned kéne a férjeddel, és szólnotok anyósodéknak, hogy a tavaly locsolkodásra adott összeget nehogy tovább emeljék. Azt már ciki lenne kérni, hogy csökkentsék, de legalább a nagyobb bajt előzzétek meg. Egyébként nekik is illett volna egyeztetni veletek, mielőtt vagyonokat nyomnak a gyerek kezébe, de már mindegy.

Ízlés szerint említhetitek nekik azt is, hogy már csak azért se emeljenek, mert a másik unokájuknak kezd kellemetlen lenni, hogy a bátyja majdnem nulla energiabefektetéssel, szinte a két szép szeméért ennyit kap tőlük pluszban. De nem muszáj, bőven elég indoknak az is, hogy így is túlfizetik a locsolkodást, és nem szeretnétek, ha elcsúsznának a gyerek fogalmai a pénz értékéről.


A lányt viszont továbbra sem kompenzálnám mással vagy többel, mint amit már korábban leírtam.

2021. márc. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
29%
26/F vagyok, de nekem új, hogy a locsolkodásért a "köszönöm"-ön kívül bármi is jár. Budapesten van ilyen vagy vidéken?
2021. márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
24%

Hogy lehet egy régi, hagyományos ünnepre azt mondani, hogy gusztustalan? Jézusom....

A körítés lehet, hogy nem tetszik, de ilyen szélsőséges túlzásba ne essünk már!

A nőnaphoz hasonlítani illetve összevetni vele, tényleg semmi értelme.

Az mondjuk figyelemreméltó, hogy szinte minden hasonló ünnep a nők 'megünnepléséről' szól. Ezzel szemben a férfiak mit kapnak? A nőknek.eszükbe sem jut pl.olyan ,hogy férfinap, apák napja. Pedig erre is kellene hangsúlyt fektetni, a férfiaknak is jár az, ami a nőknek.

De hogy a kérdésre is válaszoljak. Kompenzálásnak semmi értelme, fogadja el, hogy ez most róla szól ugyan mint lány, de a fiúk járnak körbe.és locsolkodnak, verset mondanak. Névnapon, szülinapon, stb járjon neki a pénz vagy amit épp szeretne, de meg kellene értetni vele, hogy ez más.

2021. márc. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
42%
Mindegyik kezébe egy vödör vízet akár lány akár fiú és lehet mindenki locsolóni. Vízcsata kell ide nem kopokni, hogy locsolnék nőket, lányokat. Komolyan.
2021. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%

Én adnék neki. Én sem tartom igazán igazságosnak.


Testvérem és én is lány vagyok. Neki volt nagy ballagási ebéd minden. Nekem semmi nem volt mert addigra szét ment a család és úgy jött ki, hogy semmi nem volt. Apám mai napig nem beszél anyámmal. Rosszul esett azért, hogy nálam meg így alakult. Emlékezetes, hogy nagy semmi nem volt...

Tesóm egyetemre ment. Én nem. Nekem csak okj. Otthon laktam apával. Nagyanyám mindig többet adott neki, mert hogy ő egyetemre járt és koleszban volt ott. Ritkán jött haza. Én azért nem kaptam annyit mert úgyis otthon vagyok, meg majd apám ad úgyis. Apám adott tesómnak többszáz ezret az egyetemi évek során. Én nem kaptam annyit, de igaz volt rám is fizetve nyilván. Nehezményeztem egy idő után ezt a dolgot, mármint a nagyanyám gondolatmenetét.

Akkor mivel tesóm egyetem után is messze maradt lakni és továbbra is ritkán jött haza, apám akkor lázban volt hogy főzni kell mert nem lesz mit enniük. Én is elköltöztem de "csak" 80 km-re. És én gyakrabban mentem a férjemmel haza. Persze én nekem magamra kellett főznöm. Mindig egy halom mosatlan várt a konyhában, nemhogy kaja. Az ritkán volt. Otthon sem volt apám mikor haza értünk néha. Mondtam hogy megyünk, erre elment hogy majd nemsoká jön. Jött is, kb 11kor éjszaka... Nagyon "várt". Tesómnál meg úristen mi lesz ha nem lesz kaja. Ami nem lett volna baj, fogadja kajával, de engem sosem fogadott úgy. Mert csak a szomszéd megyébe mentem lakni. Mondtam is hogy majd cseszek haza menni olyan sűrűn hátha nagyobb fogadtatásban lesz nekem is részem.


Úgyhogy azért az embernek nem esnek jól az ilyen dolgok. A locsolkodós pénz is ilyen. Hiszen nem nagy erőfeszítés egy versikét elmondani...

2021. márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!