Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kompenzálnátok a lányotokat...

Kompenzálnátok a lányotokat ha a fiú testvére locsolás címszóval több tízezret szedne össze?

Figyelt kérdés

Tavalyi szitu. Párom fia 15 éves volt akkor,kapott húsvétra ruhát csokit anyóséktól és sógórnőimtől plussz a locsoló versért még pénzt is. Nem pár száz forintot hanem több mint 10 ezer ft-t.

Lányom 12 volt,kapott ruhát csokit ugyanúgy de a lányok nem locsolnak neki pénz nem jár,ő ad mert őt locsolják. Évek óta ez megy csak ahogy nő a gyerek a címletek is nagyobbak.

Már a lányom is nagy észreveszi hogy a testvére többet kap. Ő is gyüjtené a pénzt dolgokra


2021. márc. 19. 17:33
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
76%
Velem gyerekkorunkban a testvérem megfelezte azt a pénzt, amit locsolkodással gyűjtött össze. Igaz, az ötletet anyukám vetette fel, de hezitálás nélkül belement
2021. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
75%
20 as vagyok, lehet hülyén fogalmaztam 😂Mármint ha a tesó egy locsolásért kapna ezrest, nem lenne baj a kislanynak.
2021. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
92%

" 12 éves lány már kis tinédzser, aki a fiúkat várja locsolkodni." Hát én nem vártam, mindig elutaztunk olyankor kirándulni...jöttek át az amúgy köszönni alig tudó szomszédok kölykei (akik amúgy bunkóztak is néha) pénzért leönteni valami büdös löttyel.

A szépen festett tojás szerintem is szebb...nőnapra miket is kaptam eddig? Egy-két szál virág, általános iskolában. Utána semmi. Ne gyertek már ezzel az idióta nőnappal.

2021. márc. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
44%

Én valamilyen módon kompenzálnám. Mondjuk szerencse, hogy mifelénk nem pénzzel tömik a gyerekeket locsolásért, hanem csokit kapnak.

Nem rögtön, de megvenném neki pár hónap múlva az adott dolgot, vagy belefizetnék kb. annyit, vagy picit kevesebbet.

2021. márc. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
63%

Kompenzálnám. És nekem is ilyen idősen tűnt fel, hogy csak szívnak a lányok a húsvéttal. És nem, nem vártam a locsolókat, bezárkóztam a szobámba. Gusztustalan ünnep.


Nekem nincs fiútesóm, de ha lett volna, nem tudom elképzelni, hogy anyukám hagyta volna, hogy ne egyenlően kapjunk valamit. A húgommal és velem legalábbis így csinálta, és nem szexista.

2021. márc. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk csokitojás volt mindig locsolkodoknak is .
2021. márc. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
80%
Amikor az öcsém ment locsolkodni a mamakhoz 500forintot kapott. Én is mindig kaptam. Együtt mentünk. Aztán felnőtt korunkban is évekig együtt éltünk, természetesen akkor már nem kapott pénzt de locsolkodni mindig együtt jártunk :)
2021. márc. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
69%

A lányodnak sem kéne ennyire irigykednie, és a fiút sem kéne így kitömni. Bár gondolom az utóbbiba nincs beleszólásod, mert nem a te fiad és nem a te szüleid adnak neki ennyi pénzt.

Nő vagyok és nekem is csak lánytestvéreim vannak. Úgy emlékszem, mi is csak tárgyi ajándékot kaptunk, ruhát és ilyesmiket. Ismerős fiúk ha jöttek hozzánk (nem sokan voltak, csak egy-kettő), egy-egy ezrest kaptak, nagyjából ennyit látok én is reálisnak. Ha sikerült összekuporgatniuk 10-20 ezret úgy, hogy végig kellett érte jópofizniuk a szomszédságot, hát azt nem irigyeltem tőlük :D. Igaz, valahogy az unokatestvéreimtől sem sajnáltam az 5-5 ezret, amit az én szüleimtől kaptak, pedig az is túlzás.

A fiúknak le kell menni dedóba és el kell játszaniuk a bazári majmot ezzel az idétlen versikézéssel meg öntözgetéssel, irtó kellemetlen tud lenni, főleg kamaszodó fejjel. Egye fene, kapjanak érte valamivel többet (ennyivel azért ne, ha lehet).


A ti esetetekben az lehetne a köztes megoldás, hogy tisztázod a lányoddal, hogy

egy: húsvétkor a fiúk privilégiuma a pénzért idétlenkedés, ezt próbálja már túlélni

kettő: bár te ezért a műsorért nem fizetnél ennyit, de a mostohatestvére gázsiját nem te határozod meg. Sajnálod, hogy emiatt úgy érzi, nagy megkülönböztetés van közöttük, de a helyzet az, hogy félig külön családjuk van, és ahány ház, annyi szokás.


Kárpótlásként max annyit tennék, hogy a lánynak a tárgyi ajándék helyett pénzben adnám oda amit rászántam, és ugyanerre kérném a nagyszülőket is. Valószínűleg jobban örülne annak, hogy megveheti amit akar (vagy legalábbis halad a gyűjtögetéssel), mint 1-2 új felsőnek vagy nadrágnak, amiket talán még csak nem is ő választott.

2021. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
74%

Nem.


Bár mi már vagy 20 éve ejtettük ezt a hlye szokást. Otthon ülni kicsípve, várni a szomszédot, akit úgyis a pia-kaja meg a pénz érdekel.

Vagy már eleve piásan jelenik meg...


Francokat, lelépünk a fenébe arra a háromnapos hétvégére.

2021. márc. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
33%
Nem kompenzálnám.Ez van.Mi mondjuk azt vártuk,hogy ne jöjjön több gyerek,és megmarad a kinder.Közeli rokon gyerek mindig több pénzt kapott,idegenek vagy messzi rokonok csokit,aprót.Amikor még divat volt a locsolkodás,az én unokatestvéreim is ösdzeszedtek 20 ezret is.Ez régen nagyon jó pénz volt.Mégsem sajnálta senki tőlük.
2021. márc. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!