Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez irigység vagy veszélyes?

Ez irigység vagy veszélyes?

Figyelt kérdés

28N vagyok, van egy férjem és egy gyerekünk aki 2 éves.


Nos a nővéremnek fél éve született gyereke és folyton panaszkodik,hogy nincs ideje semmire sem, látja,hogy én kb egy fél délelőtt alatt bármit elintézek ha kell.

Érdeklődött,hogy mégis,hogy vagyok képes bevásárolni, főzni, mosni, takarítani, postára járni, elintézni egy csomó mindent,mellette fodrászhoz menni, körmöshöz( amíg még lehetett).


A válaszom az volt,hogy azért van magamra és mindenre időm mert egyrészt nem egy egyedülálló anyuka vagyok,van egy férjem is aki kiveszi a részét mindenből, a másik pedig,hogy én mindent,de még a vásárlást is online intézem

Bevásárlás online

Posta,csekkek, biztosítás online

Telefonszáma online,csak pár kattintás és nem kell sorban állni, várni,sietni... Nekem ez így kényelmes és idő takarékos.

A főzés megvan 1 órán belül a férjem mosogat és tereget,a takarítás közös.

Azért tudtam elmenni a fodrászhoz mert van egy férjem aki foglalkozik a gyerekünkel,hogy nekem is meglegyen egy kicsit az én időm,egy kis feltöltödés kikapcsolódás.


A nővérem ezt szinte sértésnek vette és kb lehülyézet,hogy veszélyesen élek, felelőtlenül kiadom az adataim,sok a csaló tolvaj,ja mert egy OTP direkt, Telekom alkalmazás biztos kamu.... és nem érti meg,hogy semmi rossz nincs benne egyszerűen nem akarja elfogadni,hogy én így teremtek meg időt magamnak.


Ez ennyire veszélyes,hogy online minden és van időm vagy csak irigy rám,hogy belőlem nem tűnt el a nő attól,hogy anya lettem?


Hogy segítsek így a nővéremen ha nem fogadja el a tanácsaimat,és az a baj,hogy meg se próbálja.



2021. márc. 20. 14:50
A kérdező szavazást indított:
Tök jó,hogy így tudsz időt spórolni
Nem túl jó,hogy így csinálsz időt magadnak mert vannak veszélyei az online dolgoknak
Csak irigy a nővéred
62 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
az online dolgokkal kapcsolatosan súlyos paranoiái vannak a nővérkédnek....
2021. márc. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Szülők,és én is elég messze lakunk egymástól,hogy személyes tudnánk segíteni 3 óra az út
2021. márc. 20. 14:55
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Sokan idegenkednek még az online fizetési módszerektől, bankkártya használattól. Ez nem irigység, ő veszélyesnek érzi.
2021. márc. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
29%
Egyebirant nekem úgy tűnik, épp szuperanyukanak próbálod magad eladni. Egy fél éves gyerekkel picit nehezebb, mint egy két évessel.
2021. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Tudom milyen volt amikor fél éves volt a gyerekem
2021. márc. 20. 15:17
 6/24 A kérdező kommentje:

Sajnos a személyes segítség nem tudjuk megoldani,ezért mondtam neki az online dolgot mert bevált,nagyon megkönnyíti a dolgodat és örülnék ha megpróbálná,de folyton csak nyafog,de tenni nem tesz semmit

És én már unom a nyafogasat,hiába adok neki ötleteket semmi változás

2021. márc. 20. 15:19
 7/24 A kérdező kommentje:

30 éves a nővérem,nem olyan idős,mint az anyánk vagy a nagyi aki félne ezektől


És egy OTP, Telekom alkalmasban mi félelmetes

2021. márc. 20. 15:20
 8/24 anonim ***** válasza:
53%
Miért lenne irigy attól, hogy ezt veszélyesnek tartja? Nem látom az összefüggést, de ez nyilván egy baromság. Viszont neki nincs férje, aki segít? Mert tök jó, hogy online fizetsz be mindent és ezzel időt takarítasz meg, de emellett nagy szükség van egy társra is.
2021. márc. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Ez nem szuperszuloség,hogy két kattintás és kész, ez idő spórolás


Mégis hogyan segítsek a nővéremen

2021. márc. 20. 15:23
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen mindegy, hogy hány éves, ha neki iylen a beállítottsága, akkor ilyen.
2021. márc. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!