Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez irigység vagy veszélyes?

Ez irigység vagy veszélyes?

Figyelt kérdés

28N vagyok, van egy férjem és egy gyerekünk aki 2 éves.


Nos a nővéremnek fél éve született gyereke és folyton panaszkodik,hogy nincs ideje semmire sem, látja,hogy én kb egy fél délelőtt alatt bármit elintézek ha kell.

Érdeklődött,hogy mégis,hogy vagyok képes bevásárolni, főzni, mosni, takarítani, postára járni, elintézni egy csomó mindent,mellette fodrászhoz menni, körmöshöz( amíg még lehetett).


A válaszom az volt,hogy azért van magamra és mindenre időm mert egyrészt nem egy egyedülálló anyuka vagyok,van egy férjem is aki kiveszi a részét mindenből, a másik pedig,hogy én mindent,de még a vásárlást is online intézem

Bevásárlás online

Posta,csekkek, biztosítás online

Telefonszáma online,csak pár kattintás és nem kell sorban állni, várni,sietni... Nekem ez így kényelmes és idő takarékos.

A főzés megvan 1 órán belül a férjem mosogat és tereget,a takarítás közös.

Azért tudtam elmenni a fodrászhoz mert van egy férjem aki foglalkozik a gyerekünkel,hogy nekem is meglegyen egy kicsit az én időm,egy kis feltöltödés kikapcsolódás.


A nővérem ezt szinte sértésnek vette és kb lehülyézet,hogy veszélyesen élek, felelőtlenül kiadom az adataim,sok a csaló tolvaj,ja mert egy OTP direkt, Telekom alkalmazás biztos kamu.... és nem érti meg,hogy semmi rossz nincs benne egyszerűen nem akarja elfogadni,hogy én így teremtek meg időt magamnak.


Ez ennyire veszélyes,hogy online minden és van időm vagy csak irigy rám,hogy belőlem nem tűnt el a nő attól,hogy anya lettem?


Hogy segítsek így a nővéremen ha nem fogadja el a tanácsaimat,és az a baj,hogy meg se próbálja.



2021. márc. 20. 14:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%

Bocsi, de a nővéred nem irigy, hanem buta, mint a föld.

Valami zsákfaluban tengődik?

2021. márc. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
43%

Ma már ezek teljesen elfogadott dolgok. De azt is el kell fogadni, ha valaki inkább a hagyományos megoldások mellett dönt, persze, ha emiatt nem sajnáltatja magát.

Én pl. látom, hogy anyám mennyit ül a gép mellett, amíg befizeti a csekkjeit online, mert ahhoz, hogy biztonságos legyen, kell vagy 3 kód. Én inkább összegyűjtöm a csekkeket, és ha épp elmegyek egy posta mellett, és nincs nagy sor, akkor befizetem személyesen. Így ez nem több idő, és sokkal egyszerűbb is számomra - mert ha számolnunk kellene azt is, hogy odamegyek meg vissza, akkor nagy időveszteség lenne, ez tiszta sor.

Ugyanez a vásárlással is: én inkább személyesen választom ki az árut, ellenőrzöm a lejárati időket, stb. De egy vásárlást hazafelé elintézek 15-20 per alatt, ha meg kifejezetten vásárolni megyek, az mondjuk 1 óra, elmegyek egyik reggel nyitásra, reggelire itthon is vagyok, és akkor hetekre van szinte minden.


Szerintem ha irigy is, inkább arra, hogy neked annyit segít a férjed. Mert a fodrászhoz nem az online csekkbefizetéssel spórolt időben tudsz elmenni, hanem azért, mert segít a férjed.

2021. márc. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Férjem délután 4 ér haza

Az ő férje délelőttös vagy délutános és 6oras részmunkaidős


Egy délutános műszakban nem tudd otthon lenni,délelőtt a feleséggel gyerekkel... ő de

De ez már nem az én dolgom


Én csak próbálok valahogy segíteni rajta,de nem engedi

2021. márc. 20. 15:45
 14/24 anonim ***** válasza:
58%

Na, megvolt a mai dicsekvős, haladjunk.


Bakker, nekem álom gyerekem volt, tényleg minden ment mellette, de eszembe nem jutott volna bárki orra alá dörgölni.

2021. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Átlagos napom így nézett ki amíg rá nem szoktam az online módra

7- keltem

7.20 gyerek is fent volt

7.20-8 reggelizet,mese nézés

8- segíteni felöltözni,osszekeszulni

8.40 elindulás 20 percre van tőlünk a város kocsival

9kor bank én nem viccelek,de egy 10 perces ügyintézés miatt vártam 9.37ig

Át a postára 9.40-10ig

Allianz 10-10.15 ig

Indulás a boltba, fressnapf 11.30ig megvagy

12kor értünk haza

Pihenés

13kor álltam neki főzni 14re lett kész

14-16 játék,alvás

16 után jött a férjem,együtt takarítunk,

17kor átmentem a barátnőmhöz csacsogni közben megcsinálta a műkörömet is.


9-12 egész napos menés jövés

Fárasztó volt főleg egy gyerek mellett,volt,hogy gyerek kitalálta,hogy játszótér volt olyan is,hogy 14 értünk haza.


Most mit csinálok két kattintás és kész, bevásárlás, posta,csekk,bank kész


Van idő minden másra,nem vagyok egésznap olyan mint a mosott szar

2021. márc. 20. 16:30
 16/24 A kérdező kommentje:

De amúgy a Nővérem a téma még mindig


Szóval hogy segítsek neki

Folyton csak panaszkodik és a szüleim meg az én fülemet rágják,hogy miért nem segítek,hisz tudom milyen egy gyermekkel

2021. márc. 20. 16:32
 17/24 anonim ***** válasza:
87%
Mit tudnál csinálni... te elmondtad hogy takarítasz meg időt, ha neki ez nem tetszik találjon ki mást magának. Más kérdés?
2021. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdező irigy, hanem.a családja balfék.

A nővér sír-rí, hiába kap tanácsot boomerkedik.

A szülők többszáz kilóméterről milyen segítséget várnak még ezen kívül, a bamba birka nővérke megsegítésére.

Komplett idióták...

2021. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Á, javítás!

Tehát, nem a kérdező dicsekszik hanem a családja balfék.

2021. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak annak lehet segíteni, aki hagyja.

Te mindent megtettél, adtál neki tippet, tanácsot, tapasztalatod, hogy neked mi vált be, mit próbálhatna ki. Teljes mértékben joga van ezeket megfogadni vagy éppen megtagadni! És itt a felelősséged véget is ért.

Vagy a gyereked mellé akarod a nővéred is nevelni?

2021. márc. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!