Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Komolyan én vagyok a sz@r mindig?

Komolyan én vagyok a sz@r mindig?

Figyelt kérdés

19 vagyok, tesóm 22, anyánk most lett nyugdíjas.

Én kb 2 évre abbahagytam a sulit, egy éve kezdtem újra.

Mikor nem voltam sulis, természetes volt, hogy én főzök, mosogatok, takarítok, bevásárlok. Tesóm soha semmit nem csinált, a kifogás mindig az volt, hogy ő tanul, anya meg dolgozik. De most, hogy én újra tanulok, anya meg itthon van, ugyanúgy rám vár minden. Ha ellen szegülök, vagyis megkérdem, hogy most, hogy nekem is tanulni kell, miért nem felezhetünk tesómmal, vagy miért kell mindent nekem, arra a válasz a megsértődés, meg hogy, jól van, akkor majd megcsinálok mindent én, aztán nem szól hozzám 1 napig és nem engedi, hogy bármit segítsek.

Miért van ez? Mit tehetnék? Most nem az, hogy lusta vagyok, de idegesít, hogy csak akkor kedvesek velem, ha épp muffint sütök vagy valamit segítek, ha még épp valami elmaradt, akkor meg azt kapom a fejemhez, hogy MINDIG ez van, SOHA nem csinálom meg, amit ígérek. Persze az ígéret inkább olyan, hogy muszáj, különben jön a sértődés.

A másik dolog, hogy tesóm sokkal gyorsabban tanul, mint én, nekem egy leckéhez kell 3 óra, tesómnak meg 1. Szóval időben is jobban tudna segíteni a háztartásba. Jó, persze, a fiúk nem házimunkáznak, de ő sem dolgozik.

Most azért, mert van ez a problémám, hogy szocfób vagyok, nincs egy barátom se, kihasználni nem kéne, hogy "úgyis csak mi vagyunk neked, ha nem teszed meg, majd mehetsz ahova akarsz, de mivel úgysem tudsz sehova menni, ezért úgy is megteszed".



2021. márc. 23. 12:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
88%
Az,hogy lépj le,téged terhelnek és csak követelőznek.
2021. márc. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
86%
A mai világban a férfiaknak is ki kell venniük a részüket a háztartásban. Mások munka mellett oldanak meg mindent. Oké, főzni ne főzzön, de pl. a mosáat berakhatja, kiteregethet, vagy porszívózhat.
2021. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
85%
Ha teheted, költözz el minél előbb.
2021. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Sajnos még nincs lehetőségem.

Az a baj, így a sulival sem tudok haladni, de ha megbukok kidobnak.

2021. márc. 23. 13:05
 5/40 A kérdező kommentje:
Bár lehet, csak ijeszgetni akartak ezzel, nem hiszem ,hogy kidobnak, elég jó cseléd vagyok.
2021. márc. 23. 13:05
 6/40 anonim ***** válasza:
94%
Sejtettem, hogy mindjárt jönnek a "költözz el" kezdetű slágerek. Érettségi nélkül, egyedül mégis hogy?
2021. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
78%
Akkor egyenlőre tűrj,aztán,ha elvégezted az iskolát,menekülj igazából ezek függenek tőled,nem te tőlük,csak még ideiglenesen és evvel visszaélnek.
2021. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
92%
Tanulj,szard le a sértődést. Ezen múlik a jövőd,nem igaz hogy ők nem látják be....
2021. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Gondoltam van valakinek valami ötlete, hogyan beszélhetném ezt meg velük, de mindig nekik van igazuk, szerintük ez így jó.

Az a vicc, hogy anya mindig azon panaszkodik, milyen igazságtalanok voltak vele a szülei. Én most ugyanezt érzem, ő meg felháborodik, hogy hogy mondhatok ilyet, mert igaz, hogy a tesóm nem segít, de ő meg az ösztöndíjából veszi a ruhát magának, nekem meg anya. Ja az évi egy cipő, 2 melltartó, egy nadrág, 3 póló, mind a kínaiból tuti rengetegbe kerül, amit hordok.

2021. márc. 23. 13:16
 10/40 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanezt mondd el neki. Figyelj ne törődj most ezekkel hogy sértődés van. te csak tanulj.
2021. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!