Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozzam szóba a szüleimnek...

Hogy hozzam szóba a szüleimnek, hogy hasznos lenne felszerelni itthon a mosdó ajtóra egy reteszt/kallanytút?

Figyelt kérdés

Igazából én nem értek az ilyenek felrakásához, meg nem is vágnék bele a beleegyezésük nélkül.

Ugye az van, hogy van a fürdő, és azon belül egy külön pici helyiségben van a wc. A wc ajtót nem lehet rendesen kilicsre csukni se, ha van egy pici huzat, vagy valaki bemegy a fürdőbe , akkor az az ajtó minimálisan kinyílik. Illetve se anyu és se apu nem ismeri a kopogást... Ráadásul ha elindulok valahová házon belül, akar kezet mosni a fürdőbe, vagy akár a ház másik végébe, anyám elordítja magát hogy foglalt a wc, és ez számomra kib@$zott kellemetlen és idegesítő. És régen volt kulcs a zárba, de el lett dugva, mert nehezen működött, és amikor apunak volt az alkesz időszaka pár éve, magára zárta a wc ajtót és nem bírt kijönni és majdnem kitörte az ajtót....

Jó a rossz zár és rossz kilics probléma meg lenne oldható egy zárcserével, de szerintem egy kallanytút vagy reteszt feltenni egyszerűbb. És akkor ha bent van valaki tuti nem akad bent egy rossz zár miatt, nem nyílik ki az ajtó, ha van bent valaki, és nem is kell akkor már kiabálgatnia anyunak, ha valaki éppen sz@rik, mert akkor tudja, hogy úgyse lesz oda benyitva.


2021. márc. 23. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Jesszusom de körülményes vagy. Erről kérdést kiirni... 😂😂😂


Hogy hozzam szóba a szüleimnek, hogy hasznos lenne felszerelni itthon a mosdó ajtóra egy reteszt/kallanytút?


Kb. pont így ahogy leirtad. Az 5 éves lányom pont így oldja meg a gondjait... 😂

2021. márc. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát amikor mondtam hogy tegyük vissza a kulcsot, és aki fél a beszorulástól az nem zárja, akkor kiakadás volt, hogy miért akarom bezárni, ez veszélyes, meg amúgy is felesleges, mert mindenki tud kopogni.(a nagy lóf@$7t)
2021. márc. 23. 20:49
 3/11 Savlekotő ***** válasza:
49%
Martin vagy?
2021. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Veszel egy reteszt (kb 500 ft) és felszereled pár csavarral vagy szeggel. Gondolom nem aranyból van az ajtó hogy kárt tenne benne egy zár felszerelése. Aztán aki akarja használja, aki nem, nem.
2021. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
nem értesz ilyenhez? akkor épp itt az ideje megtanulni.
2021. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Mi van, ha egy akasztót raksz a kilincsre, ami egyik irányba fordítva azt jelzi, hogy foglalt? Másik irányba fordítva azt jelzi, hogy szabad.


Ha te készíted el papírból vagy bármiből, még pénzbe se kerül.


[link]

2021. márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk is ez volt a probléma...mikor meguntam akkor a régi tyúkól-ról leszedtem a reteszt és 5 perc alatt fel csavaroztam a wc ajtóra.


22f

2021. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Egy ilyet már egy 8 éves is fel tud szerelni. Gondolom, azért annál több vagy. Csináld meg azt kész. Anyádéknak meg nem muszáj használnia, ha nem akarják, de neked legalább ott lesz a lehetőség.
2021. márc. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Vacsora közben eszembe jutott még az ék nevű dolog. Benyomva az ajtó alá egy éket, be lehet szorítani.
2021. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
#9 Kívülről XD
2021. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!