Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha a szülő...

Mit lehet tenni, ha a szülő ennyire szigorú alkoholfogyasztással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Alkérdés: hogy éljem túl ezt a gerinctelenséget?


Sokat győzködtem magamat ennek a kiírására, de végül rájöttem, ezt egyedül nem lehet feldolgozni.

Ott kezdődik hogy 2017-ben, 19 évesen amikor elkerültem egyetemre, vettem egy liter 20%-os Becherovkát 2 ezer forintért (7 helyett). És ezt hazavittem, és egy ünnepi ebédkor odavittem nekik hogy megkínáljam őket (6-an voltunk). Erre a gesztusra csúnya csönd lett és néma undor, és természetesen senki nem kért, csak forgatták az üveget és nem értették, hogy egy 19 éves lánynak minek ilyen.

Kövi: most, azaz 2021 márciusában megint volt anyám a lakásban ahol egyetem alatt szoktam, és nem tudta túltenni magát azon, hogy volt egy felespohár a konyhaszekrényben. Amikor hazamentünk, arról faggatott, hogy MIT iszok abból? Vizet?! Spoiler, semmit, 2017-ben vettem a pohárszettet, és azt hittem baj nem lehet, ha a szekrényben van. Faggatott arról is, hogy mit töltök otthon abba mikor egyedül vagyok, és nem hiszi el hogy semmit, ugyanis nemigen iszok, nincs is bele "töltelékem", csak megvettem 4 éve a poharat, nem tudom mit kellett volna vele tenni. Plusz, visszakanyarodott a 2017 karácsonyi (és azóta is egyetlen) esetre amikor valami szeszes volt nálam, és mindig nem értik, hogy mertem akkor alkoholt venni. És faggat, azóta ittam-e bármit is. Mondtam hogy nem, amire csak a szemét forgatja és nem hiszi el, tovább faggat.

Most vagyok 22 éves (csak mert biztos érdekli a népet).


Alkérdés 2: miért engem piszkál egy üresen álló felespohár miatt, ki mondta hogy ha az az embernek van, akkor használva is van? Bezzeg az ő 50 fokos házipálinkájuk nem baj otthon (mondjuk dísznek van, de akkor is).



2021. márc. 24. 00:41
1 2 3 4 5
 1/49 Savlekotő ***** válasza:
54%
Szektások a szüleid? Kapcsolat megszakít fel lélegzés. Ahol egy sima pohárból ekkora a cirkusz mi lehet nagyobb dolgokban,terror háza.. Szabadulj a láncoktól
2021. márc. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
21%
Bent lakásos iskolába jársz? Ha igen akkor tudom miről beszèlsz. Azèrt mert ahogy azta piját a családod elé vitted úgy azt könyveltèk el hogy szoktál inni alkoholt ès hogy anyukád meg látta a feles poharat ezzel megis pecsètelte a gyanúját. Mondanám hogy vetes vert abban ki mutatja hogy nincs alkohol a vèredben ès ted anyád szeme elèg de felnőt ember vagy. Aszt csinálsz amit akarsz. Nekem anyukám eltiltott pár egyetemi barátaimtol csak mert a szülői èrtekezleten az oföm azt mondta nem jó társasággal barátkozom mert szeretnek kicsapongani meg inni ami igaz is sokat buliztam velük suli után egyből mentünk a kocsmába de èn nem ittam alkoholt barátnőmmel narancs lehet ittunk vagy bementünk a lpázába mohitot venni alkohol menteset. Amikor szülői èrtekezletröl anyám haza ért üvöltöt velem hogy egyiköjükkel sem foglalkozhatok nem azèrt nevelt hogy egy alkoholistát neveljen belőlem kikelt magából csapkodot mint egy bolond. Mondtam anyámnak kitől hallottad ezt a hülyeséget anyám persze mondta hogy kitől ideges lettem. Azóta rendesen betelefonál hogy mikor jöttem el a sulibol hogy tudja hanyas busszal kène ithon lennem.
2021. márc. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
16%
És hogy nem e mentem megin a kocsmába
2021. márc. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
Lepontozók is nyilatkozhatnak ám..
2021. márc. 24. 01:30
 5/49 anonim ***** válasza:
96%
Van alkoholista a családban vagy volt ?
2021. márc. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Még ismerősi körben sem.
2021. márc. 24. 02:04
 7/49 anonim ***** válasza:
95%

Akkor nem értem az egészet Nekem vannak olyan barátaim akik tartanak alkoholt otthon én is tartok férfi lévén,most jelenleg 3 sör van a frigoba +1 két hete kapott házi pálesz amiből hiányzik kb 3 stampo


Holnap jön a haver stillezni meg fogom kinálni ezért tartok és a haverjaim is ezért tartanak barátoknak vendégeknek.


És van köztük pszichológus is És az nem azt jelenti hogy addig piálunk míg van! Egy egy pohár még nem ártott meg senkinek persze attól függ hogy mennyi

2021. márc. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
94%
Legközelebb ha jön tegyél ki nem feltűnő, de észrevehető helyre egy doboz kotont amiben csak egy-két darab legyen mutatóba és/vagy egy vibrit, ne félj, alkoholról több szó nem fog esni! 😀
2021. márc. 24. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
65%

Mi ebben a gerinctelenség? Alapvető fogalmi problémáid vannak...

Ne haragudj, de nem gondolom, hogy ezt egy huszonéves egyetemista írta.

2021. márc. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
94%
Utolsónak megsúgom, hogy lehet 22 éves.
2021. márc. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!