Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kirakhatnak otthonról 18-20...

Kirakhatnak otthonról 18-20 évesen úgy,hogy nincs hova mennem?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,és a nevelőapám azt mondogatja,hogy ki fog rakni otthonról amint betöltöm a 18-at,mert nem vehet fel utánam már a családi adókedvezményt (utánanéztem és a rám eső rész az 33.000ft).Addig is havonta bele kell adnom a közösbe 40.000forintot úgy,hogy megyek diákmunkát szerezni.Szerintem ez igázsagtalanság,mindig azt mondja,hogy ő tart el engem ,úgyhogy azt kell csinálnom amit ő mond.Diákmunkát sem tudok szerezni a vírus miatt,mert nagyon kevés van ahova mehetnék most így suli mellett is. Lehet ilyet egy szülőnek?

2021. márc. 24. 07:58
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
99%
nem tudom milyen suliba jársz, lesz-e szakmád 18 évesen, de az biztos, hogy el kellene kezdened már most megtervezni a jövődet, hogy azonnal tudj lépni, legyen kész terved ,mikor kirak.
2021. márc. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
94%

Ha már előrebocsájtotta, hogy 18 évesen kirak otthonról, akkor miért fizetsz neki 16 évesen havi 40k-t? Inkább gyűjtsd a pénzt a felnőttkorodra. Míg nem töltöd be a 18-at, a szülőnek kötelessége eltartani, függetlenül attól, hogy neked van-e kereseted vagy sem. (Vagy ha a szülő nem tudja biztosítani a gyerek alapvető szükségleteit, akkor közbeszól az állam, de még az se kér havi 40k-t a gyerektől) Ha nevelőapád most elszedi minden pénzed, 18 évesen mihez kezdesz majd?


Amúgy anyád melyik világon él, hogy ezt hagyja...?

2021. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

Úgy lesz,énis így akartam.

Anyám nem hagyja,mondta,hogy ne is adjak pénzt bele,mert úgy is elszórná hülyeségekre.Az anyukám a legjobb anyuka a földön,sokat harcol érte hogy jó legyen nekem.Rak félre nekem pénzt sokszor,és az ösztöndíjamat is félrerakom,később jól jöhet.

2021. márc. 24. 08:43
 14/47 anonim ***** válasza:
34%
Ki rakhatnak. Már nem tehetsz ez ellen semmit, mert "felnőtt" vagy.
2021. márc. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
90%

Mit jelent, hogy nevelőapa?

Örökbefogadott? Vagy az állam fizeti őt a nevelésedért?

"Addig is havonta bele kell adnom a közösbe 40.000forintot úgy,hogy megyek diákmunkát szerezni."

Ez tilos.

2021. márc. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
23%
#15. 16 évesen tudtam már lehet diakmunkát válalni.
2021. márc. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 Savlekotő ***** válasza:
75%

Az anyukám a legjobb anyuka a földön,sokat harcol érte hogy jó legyen nekem.

Aha,látszik,azért visz fxiról faxira.-

2021. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
94%

Már még bocsáss kérdező, de ha az anyukád annyira jó lenne, akkor egy ilyen elszólást a nevelőapádtól csírájában elfolytana. Én nem a gyerekemnek mondanám, hogy "á, nyugi, nem lesz semmi", hanem azonnal helyre raknám a páromat. Gondolom, a kettő kisebb közös lehet, anyukádnak meg egyedül nehéz lenne veletek,ezért nem mer hangot adni a véleményének.

Amúgy, lehet durva, de én a helyedben megemlíteném nevelő faternak, hogy egyáltalán nem kérhet tőled pénzt, amíg nem vagy nagykorú, és ha kell, akkor a gyámügyhöz fordulsz. Ha van egy kis esze, lefog mondani arról a havi 40-ről,mert azt talán ő sem akarja, hogy a saját gyermekeire is rászálljanak a gyermekvédelmisek.

2021. márc. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
92%

"Az anyukám a legjobb anyuka a földön"

annyira mégse lehet jó ha hagyja hogy a párja ilyenekt mondjon a gyerekének

2021. márc. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy honnan van neked havi 40.000 forintod is?
2021. márc. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!