Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kirakhatnak otthonról 18-20...

Kirakhatnak otthonról 18-20 évesen úgy,hogy nincs hova mennem?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,és a nevelőapám azt mondogatja,hogy ki fog rakni otthonról amint betöltöm a 18-at,mert nem vehet fel utánam már a családi adókedvezményt (utánanéztem és a rám eső rész az 33.000ft).Addig is havonta bele kell adnom a közösbe 40.000forintot úgy,hogy megyek diákmunkát szerezni.Szerintem ez igázsagtalanság,mindig azt mondja,hogy ő tart el engem ,úgyhogy azt kell csinálnom amit ő mond.Diákmunkát sem tudok szerezni a vírus miatt,mert nagyon kevés van ahova mehetnék most így suli mellett is. Lehet ilyet egy szülőnek?

2021. márc. 24. 07:58
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Nem hagyja,állandóan veszekszik vele,többször fel lett jelentve,viszont csak azt érte volna el vele,hogy kiemelnek minket a családból,akkor meg még kisebb voltam ezért mondtam,hogy akkor inkább maradok,csak ne szakítsanak el tőle
2021. márc. 24. 09:44
 22/47 A kérdező kommentje:
#Lil Joe,nincs havi 40ezrem,annyit kér tőlem,és ezt tartom lehetetlennek suli mellett,ezért kérdeztem ,hogy lehet-e ilyet
2021. márc. 24. 09:45
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hagyja,állandóan veszekszik vele"

mégis ott éltek vele és tűritek.


"csak azt érte volna el vele,hogy kiemelnek minket a családból"

mi másra számítottál? ha anyád egyedül nem tud nektek lakhatást biztosítani, akkor elvesznek tőle, nem fogják hagyni hogy vele együtt gyerekként halkéktalannok legyetek.

2021. márc. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
98%
A családi adókedvezmény 16 éves korodig jár, családi pótlék viszont addig, amíg nappali tagozaton tanulsz. Amúgy nem kérhet tőled pénzt. Anyád helyében már rég elköltöztem volna ettől a baromtól. Alig van diákmunka nem is tudom hol él ez. Meg mégis mikor dolgoznál? Mert hétvégi meló alig van, gyárba keresnek most jobban diákot azt is leginkább hétköznapra és 18 felettit.
2021. márc. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 24. 10:06
 26/47 anonim ***** válasza:
98%
A nevelőapád egy féreg. Nincs hová menned? Nagyszülők? Egyébként 18 évesen csak akkor rakhat ki, ha már befejezted a középiskolát. Addig a jog vélelmezi, hogy eltartásra szorulsz. Tehát ha 18 és fél évesen vagy 19 évesen fejezed be a középiskolát, akkor addig nem rakhat ki, vagy ha igen, akkor gondoskodnia kell az eltartásodról (illetve nem neki, hanem anyukádnak). Pénzt nem kérhet tőled, mivel nincs önálló kereseted, diákmunkára nem kényszeríthet, és ha mégis, akkor nem veheti el tőled a pénzt. Nagyon sürgősen nyiss egy bankszámlát magadnak, ezt anyukád segítségével tudod megtenni, mivel még kiskorú vagy, de úgy, hogy a nevelőapád ne férjen hozzá. Ha diákmunkázol, oda kérd a pénzt, és gyűjts ezerrel, hogy le tudj lépni. Egyébként anyagi szempontból mindenképpen jobban járnál, ha kiemelnének a családból, mert a nevelőapád minden pénzt el fog tőled szedni. Nézz utána interneten, hogy melyik gyermekvédelmi hatóság illetékes a körzetetekben, gyűjts bizonyítékokat a nevelő apád ellen, pl. vedd fel, amikor ilyeneket mond, aztán nyomd fel szépen, megérdemli.
2021. márc. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim válasza:
98%
A mi családunkban is volt egy ilyen, de őt 19 évesen rakták ki. Ót a féltestvére fogadta e De nincs tényleg olyan rokonod aki, ha (Tényleg megtörténik ez) befogadna? Vagy egy nagyon jó barát akinél lakhatnál egy ideig?
2021. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2021. márc. 24. 10:15
 29/47 A kérdező kommentje:
#27 Unokatestvéremhez tudnék menni,neki nemsokára lesz saját albérlete pár éven belül
2021. márc. 24. 10:17
 30/47 anonim ***** válasza:
76%
Persze, kirakhat. Ez proliknál így szokás, normáliséknál nem.
2021. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!