Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, ha nem...

Szerintetek normális, ha nem engednek el Wolt/Netpicér futárnak a szüleim? (biciklivel)

Figyelt kérdés

Nyáron egy vidéki városból fogok Budapestre költözni és amíg nem lesz fix munkahelyem addig ételfutár szeretnék lenni kerékpárral( attól most tekintsünk el,hogy nagyon hosszú a várólista és nincs helyem...tudok róla,pár hete jelentkeztem is már) és a fix munkahely mellett is csinálnám.


Világ életemben rengeteget bicikliztem, elég rutinosnak érzem magam. Autók között is,csúcsforgalomban is sokat tekertem. Ismerem Budapest közlekedését is,őrült módon vezetnek ott az emberek,de úgy gondolom, kellő óvatossággal plusz rutinnal nem lenne gond. Gyakran voltam ott mostanában.


Szerintetek jogos, hogy olyan ultimátumot adnak nekem, hogy csak akkor támogatnak ha nem leszek ételfutár,mert, hogy nagyon veszélyes?

Jó persze,mivel szükségem lesz az elején a szülői támogatásra így le kell mondanom az elképzeléseimről,csak nem tudom,hogy mennire reális egy 23 éves fiút ennyire félteni.



2021. márc. 24. 20:26
1 2 3
 1/28 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
48%
23 éves fiú vagyok. Lehet le fogtok pontozni, de én sem örülnék, ha a hasonló korú gyermekem ezzel a munkával állna elő.
2021. márc. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Jogos a szüleid félelme. Ma annyi idióta van az úton, hogy a rutinod is kevés, hogy ne legyen baleset. Sok sofőr szándékosan ráhuzza a kocsit a biciklistákra. Én sem engedném meg a fiamnak, pedig sosem szabtam meg semmit.
2021. márc. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
100%
Szerintem próbáld meg megbeszélni a szüleiddel, hozz fel érveket, köztük azt is, hogy már elég idős vagy ahhoz, hogy a saját életedről dönts. Lényeg, hogy próbálj végig tisztelettudó és higgadt maradni.
2021. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

1-es ha jól látom megfogtad a lényeget és a szövegértelmezés is profin megy :D

2-es köszönöm a választ!

2021. márc. 24. 20:34
 5/28 A kérdező kommentje:
3-as igen még próbálkozni fogok addig amíg otthon vagyok. Tiszteletben tartom a véleméynüket viszont szeretnék önálló döntést hozni. Ha én is azt látom, munka közben, hogy ez folyamatos veszély rám nézve,akkor biztos nem folytatnám.
2021. márc. 24. 20:38
 6/28 anonim ***** válasza:
9%

Sej Ribizli, megy a bicikli, ételfutár nem nagy karrier...


Figyu 23 vagyok én is de ez nem jo munka nezz vmi noramlis melot amugy si válallkozónak kell lenned a kata-t miből fizeted ha nem emgy a biznisz? Vmi normalis emlot nezzel tedd el a jogsit azzal futarkodj!

2021. márc. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, 23 éves vagy. Te Budapesten, ő vidéken. A kérdés: muszáj nekik mindenről tudniuk?
2021. márc. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem fix munka nélkül luxus költözni.
2021. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Savlekotő ***** válasza:
91%
Egyet értek az utolsóval, 23 évesen mi lesz ha majd szimplán bulizni mennél,de megzsarolnak h nem támogatnak,mert jaj veszélyes a Pesti éjszaka,a lakásba fogsz ülni 23 évesen.. Nem kell mindent elmondani..
2021. márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
6-os: Köszi ezt a nézőpontot is. Van jogsim és ha minden jól megy talán a diploma is meg lesz a nyárra. (nem írom le a szakot,mert a végén felfedem az anonimitásmat :D ,de jó szakról van szó). Csak ez a covid-os dolog bizonytalanított el, hogy nincs elég munka meg, hogy így is rengeteg a konkurencia a munkakeresésben. Ha lenne jobb munkám, meg esetleg a fix munkahely mellett is alkalmi, akkor nem fogom elvállalni. Akit érdekel a szak irányzat annak privátban megírom.
2021. márc. 24. 20:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!