Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van annak, aki azt...

Igaza van annak, aki azt mondja, hogy az egyetemista ne járjon haza minden hétvégén?

Figyelt kérdés
2021. márc. 25. 12:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Ezt mindenki el tudja dönteni maga és meg is tudja beszélni a családjával is. Azt gondolom, hogy ez teljesen egyéni döntés és attól függ, hogy kinek mire van igénye, vágya, lehetősége.

Én pl. amíg kollégista voltam minden hétvégén hazajártam (max. akkor maradtam ott, ha valami hétvégi program volt). Feleslegesnek éreztem, hogy bent maradjak hétvégén, mert igazából mindent el tudtam ott intézni hétközben is, amire időt szerettem volna szánni. A szobatársaim, az egyetemi barátaim is mind hazajártak és gyakorlatilag egyedül maradtam volna ott. Én közel lakom az egyetemhez, tehát nem kellett sok pénzt költenem az utazásra és időben sem volt sok. Otthon mégis jobbak a körülmények mint a kollégiumban ( pl. a mosás katasztrófa volt a koliban, mert előre le kellett foglalni a mosószobát időpontokra, fizetni is kellett érte, összesen volt 3 gép és azok is rengetegszer elromlottak, nem működtek és olyan is előfordult, hogy eltűntek a ruhák, valaki türelmetlen volt és kipakolta stb.és inkább hazahordtam a szennyest.) Valamint a családommal is jó a kapcsolatom, illetve otthon tudtam hétvégén találkozni a barátaimmal, akikkel más egyetemen, más városban tanulunk. Amikor albérletben laktam már én is többször ott maradtam hétvégén, mert azért az sokkal kényelmesebb és komfortosabb a kollégiumhoz képest (pl. mosás szempontjából mindenképpen :D, de említhetném a főzést is vagy úgy egyáltalán azt, hogy volt saját szobám) és a lakótársam is gyakrabban ott maradt, szívesebben maradtam én is és a barátaimat is el tudtam hívni párszor.

Nekem egyébként az a tapasztalatom, hogy a többség haza szokott járni és inkább az marad az egyetem városában (pláne koliban), akit valami odaköt (pl. munka vagy kapcsolat, esetleg ott jobban tud tanulni), aki anyagilag nem engedheti meg magának az ingázást vagy nem jók az otthoni körülmények, nem jó a kapcsolata a családjával vagy nagyon messze lakik és órákat kellene az utazásra szánnia. Sokan szeretik ezt a kérdést azzal összekötni, hogy aki hazajár az önállótlan, anyuci pici fia/lánya, nincsen saját élete stb., de szerintem ez a legritkább eset.

2021. márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%
Lehet kell kis idő belerázódni. A koli vagy bejön vagy nem, de pl albérletben már bárki képes ellenni aki akar szerintem. Én kicsit felesegesnek tartom, hogy fizetni egy albit aztán mindig haza szaladozni és az összes hétvégét utazással tölteni. Gyakorlatilag a szombat van így csak nyugiban. Illetve azt láttam mikor egyetemista voltam, hogy akik minden áron rohantak haza pénteken legyen bármi, sokkal nehezebben tálaltak barátokat, vagy ha pl. pénteken volt egyetemi buli, szombat délelőtt akkor is haza mentek, vasárnap meg jöttek is vissza, csak hogy elmondhassák hogy azon a hétvégén is hazamentek. Így nehéz megszokni. De lehet hogy pl folyamatosan ritkítja valaki, egyre ritkábban megy haza.
2021. márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

De kerdezo, ezt ki mondta neked? A szuleid? Akkor ne menj haza.

Ha meg nem ok, es nektek igy jo, akkor ennyi.

2021. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%
Remélem 14 ezt csak viccnek szántad. Ha nem akkor kérdezem, de minek vállaltál gyereket? Hitelre, vagy megtartsd a palit? Undorító vagy. Remélem a gyerekeid is így fognak viszonyulni hozzád, ha bármi bajod lesz...
2021. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
98%

16-os, eleted legjobb dontese volt, hogy nem vallaltal gyereket, szoval ebben nagyon ugyes voltal!

Azonban remelem a valo eletben nem osztod ennyire habzo szajjal a gyerekes csaladokat, gyerekeket, mert az elegge kellemetlen. Te is a gyereke vagy anyadnak, magadbol indulsz ki egyebkent?

2021. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
86%

14 szerintem irónia akart lenni, mert itt azért gyakran olvasni hogy dolgozzon a gyerek minél hamarabb, meg gondolom azokra a válaszokra reflektált így akik azt írták, hogy igen, gyakori hetente hazamenni.

És szerintem is az, az még elég messze van az önállóságtól. Persze nem várható el senkitől, hogy egyből beilleszkedjen, és nem is arról beszélek, hogy tegyék ki a gyereket pl. Budapesten és a következő hosszú hétvégéig vagy családi szulinapig ne is várják haza. De aki hetente hazajár az kb annyi, hogy feltankol kajával, pont elég a hétre, viszi a mosatlant, meg kb azt várja egész héten hogy mikor mehet már. Persze nincs ezzel baj kezdetben, nem várható el senkitől hogy egyből alkalmazkodjon az új helyzethez, de szerintem jó ha az idővel ritkul. Akik meg eleve nem is próbáltak beilleszkedni az egyetem alatt, ők diploma után vissza költöztek, nálunk ezt vettem észre.

2021. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy az illető hogyan jön ki a szüleivel és milyen távol lakik.

Szüleimmel 3-4 havonta találkozunk, nekünk jó így és lehet a vírushelyzet miatt még ritkítunk rajta. Barátnőm és anyukája nagyon szoros kapcsolatban vannak és közel is laknak így ők hetente összejárnak.

2021. márc. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%

"Abban mi a függetlenedés, ha szenvedsz egy koliban vagy unatkozol egy albérletben"

Basszus en nem ertem ra unatkozni. Bar ugy lett volna ehelyett kb ev elejétől vegeig folyamatos számonkérés volt, rament minden idő kb. Konkretan ugy kellett kiszámolgatnom h melyik hetvegen jöhet egyatalan szóba hogy hazamenjek. Mert nyilvan utazassal családdal elmegy az idő..

2021. márc. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
88%
Az adott gyerekre és családra tartozik, hogy ki mikor jár haza. Mikor 18 évesen elkezdtem az egyetemet, hazajártam hetente, aztán később már csak kéthetente, majd havonta egyszer. De van olyan ismerősöm, aki rögtön úgy kezdte, hogy félévente egyszer hazalátogatott. Szóval egyénfüggő a dolog. Bár azt meg kell jegyezni, hogy nem lehet a felnőtté válást a végtelenségig húzni. Ha különösebb gond nincs a családban, de a "gyerek" még 25 évesen is hetente hazarohangál, hogy anyu főztjét egye, mert az albiban "unatkozik", na az már a gáz kategória.
2021. márc. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
98%
Tényleg egyéfüggő. Meg attól is függ mennyire milyen gyorsan szokod meg a magadról gondoskodást. Én például első évben kb minden hétvégén hazajártam, utána ahogy elkezdtem egyetem mellett diákmunkán dolgozni, illetve párom is lett, már van hogy csak egy havonta egy hétvégére járok haza.
2021. márc. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!