Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elzavartam a lányom barátját....

Elzavartam a lányom barátját. Most áll a bál. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

A lányom (17) összejött egy fiúval (19) aki nekem kezdettől fogva nem volt szimpatikus, de nem szóltam semmit, mert úgy vagyok vele hogy nem az én dolgom. Eddig csak rövid időre találkoztam a sráccal, de ma még volt hívva hozzánk. Nagyon flegma volt mindenkivel. Egy adott ponton azt vágta oda nekem, hogy "Hozz már egy pohár vizet! Cseszhetsz bele egy citromkarikát is!"

Nagyon felment a cukrom. Mondtam neki hogy első sorban nem tudom, mióta gegeződünk, másod soron nem tudom, mióta vagyok az ő pincére és hogy mer így beszélni velem. Persze a lányom egyből elkezdte védeni, hogy nem úgy értette és férevonultak. Egy óra sem telt el, amikor kezdte mondani a lányomnak, hogy "Nem kell iskola, egyetem, mert nézd meg milyen f@sza nekem is és nincs is érettségi". Mondtam neki, hogy ne tanítsa hülyeségre a lányom és hogy ugyan mondja meg, miből él, mire rávágta hogy biznisz. Aztán hazajött a férjem és a vacsoránál ott volt a fiam (szintén 17) akitől megkérdezte hogy van-e barátnője, mire mondta hogy nincs. Erre odavágta neki, hogy "micsoda lúzer". A férjem felpattant és rákiáltott hogy viselkedjen és tanuljon meg beszélni az emberekkel, mire azt mondta "Milyen nyomorék hely ez, hogy itt minden szóra oda kell figyelni?". Erre mondtam neki hogy ha nem tetszik a hely, takarodjon el, de ő azt hajtogatta hogy "nagy tervei vannak a lánnyal".

A férjem kidobta őt és megomdta hogy soha többet ne merjen hozzánk jönni.

Utána persze cirkuszolt a lányom, én megmondtam neki, hogy felőlem szarja el az életét ezzel a huligánnal, de az én házamba többet nem jön.

Viszont a férjem most felvetette nekem a problémát, hogy fel kéne nyitni a lányom szemét az ő, lázadó szintjén, mert egy hagyományos szülő - gyerek párbeszédet nem vesz elég komolyan. Mit tegyünk?



2021. márc. 25. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/186 anonim ***** válasza:
94%
Én inkább kérdeznék: Mennyire ismered a lányod ? Nem lehet, hogy a lányod pont olyan szinten van, mint a választottja ?
2021. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/186 anonim ***** válasza:
99%
Én sem hívnám meg magamhoz többet, ez elképesztően tiszteletlen és bunkó viselkedés. A lánnyal is megpróbálnék beszélni hogy ez így nagyon nem lesz oké, de mivel szerelmes, jó eséllyel nem fog hallgatni rád...
2021. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/186 A kérdező kommentje:

1

Nem. Nagyon jól ismerem. Eddig mind normális barátjai voltak. És a baráti köre is mind rendes tinikből áll. Nem tudom mi fogta meg ebben a srácban.


2

Hát én is így gondolom. Ami meg a lányomat illeti, valahogy muszáj lesz pedig hogy beszéljek vele.

2021. márc. 25. 20:51
 4/186 anonim ***** válasza:
99%

Nektek volt igazatok, jogosan zavartátok el a házatokból.

A lányotokat elvakítja a rózsaszín köd, nehéz lesz felnyitni a szemét.

2021. márc. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/186 anonim ***** válasza:
97%

A lányod is ahogy sokan mások is inkább nem vesznek tudomást dolgokról,mert jobb nélkülük élni,és szívesebben képzelik el úgy,hogy nem úgy történt,hanem úgy,ahogy ők ideálisnak tekintették azt.

Én apu helyébe kitörtem volna a fogait,tipikus senkiházi neveletlen bunkó...Nem tudom mit eszik rajta a lányod,de őt sem ártana kicsit eligazítani,mert ha ilyen igényei vannak,akkor nem viszi sokra. Illetve az igényei leírják,hogy milyen valaki. Jelenleg a lányod megelégszik a xarral is.

Szerintem meg kéne neki tanítani,hogy mik azok az értékek,amik emberben kellenek,hogy legyenek,és hogy mi az a bunkóság,stb. Nincs fogalma a viselkedésről,és modorról sem. Ha lenne,ő szólt volna neki,hogy viselkedjen. De még fiatal,hlye. Én már régesrég kidobtam volna...

2021. márc. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/186 anonim ***** válasza:
92%
Apa helyében én eltörtem volna mind két kezét,lábát,és hétszentség,hogy az ablakon dobtam volna ki. Ha feljelent,megmondom,hogy betört a lakásba. Örüljön hogy él...
2021. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/186 anonim ***** válasza:
13%
Mélyen magadatokba kellene nézni, hol rontottátok el a lány nevelését, hogy lát bármit is egy ilyen bunkóban és ennyire nem egyezik az értékrendje a tiétekkel.
2021. márc. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/186 anonim ***** válasza:
25%

Ha még csak nemrég múlt 17, akkor szedd el tőle a telefonját is, hogy ne tudja tartani a kapcsolatot ezzel a mihaszna paraszttal. Ne engedd, hogy internetes platformokon keresztül tartsa a kapcsolatot vele. Még nincs 18, szóval simán beleszólhattok, hogy kivel van együtt, kivel barátkozik.

De ha már hamarosan 18 lesz, pár hónap múlva, akkor már nem érdemes ilyet csinálni. Mihelyst nagykorú lesz, úgyis fel fogja venni vele a kapcsolatot.

Továbbra is legyetek nagyon f erre a fiúra, beszéljetek mindig ingerült hangnemben, ha róla van szó, emlegessétek fel egy ideig naponta, hogy mekkora bunkó gyerek, azóta sem tudtok magatokhoz térni, hogy hogy merészelt így pofázni veletek. A felháborodott reakciótokra, látva, hogy mit váltott ki belőletek a pasija, be fogja látni, hogy nem normális az, ahogy viselkedik a fiú.

2021. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/186 anonim ***** válasza:
99%

Mivel eddig normális baráti köre volt a lányodnak, nem lehet, hogy most jött ki rajta "én a bunkó és rossz fiúkra gerjedek"-korszak?


Egyébként helyesen tettétek, az ilyen alpári gyerek maradjon csak távol tőletek.

2021. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/186 A kérdező kommentje:

5/6

Meg akarta verni de rászóltam, hogy türkóztesse magát. Azt ordította utána, hogy csomót köt a könyökére, ha még egyszer erre jár. 😅 Meg azt mondta neki, hogy élete végéig csak folyékony ételen fog élni, ha még egy megjegyzést tesz a családunkra.

A srác nem mert visszaszólni, elmenekült.

2021. márc. 25. 20:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!