Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan találhatnám meg az...

Hogyan találhatnám meg az apámat? Anyám nem mond róla semmit csak egy keresztnevet. De lehet az se igaz. Tudni szeretném ki ő. Gyerekként keresett engem, de nem találkoztunk, nevelőapám elzavarta.

Figyelt kérdés
2019. szept. 1. 12:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Anyakönyvi kivonatod megvan? Abban benne van.

Ha nincs meg, akkor bemész az anyakönyvi hivatalba és megkérdezed.

2019. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha az anyakönyvi kivonatban szerepelnek az adatok (név, születési hely, idő), akkor azok alapján indíthatsz kapcsolatfelvételi eljárást. Ennek keretében a hivatal megkeresi az édesapád és közli vele, hogy szeretnéd felvenni vele a kapcsolatot, majd ha beleegyezik, akkor megadják neked az elérhetőségét:


[link]

2019. szept. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ha tudnám a nevét akkor nem lenne gond... De anyám terhesen ment neveloapamhoz. Ő vett a nevére. Így még lehet találni?
2019. szept. 1. 12:43
 4/20 anonim ***** válasza:
71%
Anyakönyvi hivatal.
2019. szept. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem tudsz nevet akkor nem sok esélyed van rá sajnos.

De nem tudod hogy miért nem akarja megmondani?

2019. szept. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Mikor gyerek voltam szerintem azért nem akarta nehogy elkoltozzem hozzá, gondolom en. Nem volt anyámmal jó a kapcsolatom... Lehet fel kéne hoznom neki a témát? De nevelőapám nem akarom hogy megtudja... Ő nevelt fel, a nevére vett..
2019. szept. 1. 13:17
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem hinném, hogy engedélyezték volna, hogy hozzá költözz. Nem gondolod, hogy apukád olyan ember, akitől anyukádnak oka volt téged távol tartani?
2019. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem gondolom azt, sőt!! Nem hinném hogy oka lett volna.. Anyám nagyon rosszul bánt velem..... És attól félt elmennék ha tudtam volna ki az apám... Szerintem..
2019. szept. 1. 13:49
 9/20 anonim ***** válasza:
59%
Pedig jogod van tudni, hogy ki az édesapád.
2019. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


Amennyiben a Nevelőapád el tudta zavarni, nem biztos, hogy nem lennél csalódott, ha találkoznál vele.

Kérdezősködj a rokonoktól, hátha többet tudsz meg. Ha ez megvolt, javaslom, hogy a Facebook-on érdeklődj tőle, akar-e Veled találkozni. Ha nem, hagyd a fenébe, ha igen, akkor beszélj vele, s azután döntsd el, hogyan tovább.

Ha nem olyan válaszokat kapsz a kérdéseidre, amilyeneket várnál, akkor se keseredj el. A Nevelőapád biztosan a sajátjaként szeret, ha kezdetektől fogva Ő nevelt.

2019. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!