Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan ismerős szülő, akik...

Van olyan ismerős szülő, akik nem akartak gyereket, de véletlenül "besikerült"? Mennyire tehet ez tönkre egy családot ?

Figyelt kérdés
Tehát a nem várt gyerek sztori. Mennyire rengethet meg alapjaiban ez egy családot ? Tegyük fel védekeztek, mégis baleset történt. Mit eredményez ez a szülő-gyerek kapcsolatban ?

2021. márc. 28. 10:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%

1. ha nem akarok gyereket, védekezek

2.ha lecsúszott a gumi megyekesemény utániért

3. amennyiben mégis megmarad a magzat, intézem az abortuszt


Nálam nincs olyan opció, hogy "becsúszik, megtartom" (és tönkrevágom vele az életemet - merthogy "apuka" nem egyszer még egy tervezett gyerek után is lelép).


De a lehetésges kimenetel:

1. mindketten "megszeretik" a nem kívánt gyereket - hát ez kb max 1%, tündérmese-szint


2. általában NEM szeretik meg a gyereket, és ebből adódik, hogy folyamat a fejéhez vágják, hogy miatta ment tönkre az életük - és ez hatványozottan ha apuka közben lelécel, mert"erre nem állt készen", hátrahagyva a gyerekét és szerencsétlen nőt

2021. márc. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
Én csak olyat ismerek, ahol besikerült, de nem volt kérdés, hogy megtartják, gyorsan le is gyártottak még utána tervezetten kettőt. De ott nem a gyerek ténye volt problémás, csak az időpont.
2021. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
És ha védekeznek és valahogy mégis besikerül ? Biztos ilyenre is van példa. Hiába az óvszer stb... Vagy a nő felcsináltatja magát valakivel és azt hazudja a párjának, hogy tőle terhes. Ilyen is előfordulhat, kiváltképp ha a nő akar gyereket, a férfi meg nem.
2021. márc. 28. 10:27
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

#3 Az első és a második eset két külön dolog. Az első esetben jöhet az abortusz főleg ha olyanok a körülmények hogy nem lennének képesek felnevelni egy gyereket.

A második esetnek pedig semmi köze a kérdésedhez

2021. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
Elég sok ilyen van. A legtöbb kapcsolat tönkre is megy miatta. Csak olvasgass kicsit a gyermekvállalás témakörben.
2021. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%

En nem voltam tervezett gyerek, nem azert mert nem akartak gyereket a szuleim, hanem mert anyukamnak tobb olyan egezsegugyi problemaja van, ami miatt az orvos nem ajanlotta.

Osszehazasodtak ugy apukammal, hogy megbeszeltek nem lesz gyerekuk. Becsusztam, meg sem fordult hogy elvetessenek. Anyukam is jol volt vegig szerencsere, imadtak mind a ketten, azota is jo a kapcsolatom veluk pedig mar nem lakom otthon, sokat beszelunk. Szerencsere ok amugy is nagyon nyugodt emberek, en is ilyen vagyok, sose volt nalunk kiabalas, max nezetelteres. Semmiben nem befolyasolta a kapcsolatunkat, hogy amugy nem voltam tervezett.

2021. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ hányadik gyerek. Ismerek olyat akiknek véletlenül lett a harmadik, egyáltalán nem akarták de már késő volt elvetetni. Nevelgetik őket, de sok nekik a 3 minden szempontból. És ismerek olyat is, ahol a negyediket vetették el, mert nem tudják eltartani anyagiak miatt. Ennek ellenére is megromlott a viszony a házaspár között.

Szerintem ha egy kapcsolat amúgy is szar, ott válás lesz, mindegy mennyi gyerek van.

2021. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

Barátnőmék szülei nem szerettek volna gyerekeket, az utolsó konkrétan úgy lett, hogy a nő el volt kötve elvileg.

Polgári család, nagy baj nem lett belőle, mindegyiket felnevelték és még egy nagy lökéssel el is indították őket az életbe (mindenki kapott lakást vagy házat).


Unokatestvéremék pár évvel későbbre szerették volna a 2.-at, de igazából örülnek neki, hogy jön.


Szintén családban, 40+-osan esett teherbe egyik rokonom, a testvérei kb a szülei lehetnének, de szereti mindenki a kisfiút.


Én tervezve voltam, mégis szétmentek a szüleim...

2021. márc. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
74%

Én is becsúsztam. Engem elakartak vetetni,de megmaradtam. Ezt kb 5-6 éves lehettem nagyon kicsi voltam mikor egy hétvégi ebédnél közölték. Elvileg fiút láttak az leszek lehet a kettő együtt azért sem szeretnek.


Nincs nap h ez ne jutna eszembe h miért születtem meg vagy miért nem adtak le. Csóróságban éltünk mindig a veszekedés, alkohol gondolom miattam.


Anyámnak a bátyám apámnak a nővérem. Én kiestem

2021. márc. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

"És ha védekeznek és valahogy mégis besikerül ? Biztos ilyenre is van példa"


Van példa, de akkor

- menet után látod, hogy kiszakadt a gumi, vagy szivárog a tartály, nem??

- az is feltűnő, hogy következő hónapban nem jön meg,vagy nem úgy jön meg..

Azt ne mondja senki, hogy valaki 9 hónapig még esemény az után is RENDESEN menstruált, mert akkor ki se tudna fejlődni normálisan a magzat. Ha egyáltalán megmarad.


Az első nem tudom miért lett lepontozva, nekem is ez a sorrend játszana, ha beütne a krach:

- védekezek (a megszakítás pedig nem védekezés!)

- gumit szex előtt és után is megnézem, nem-e lyukas

- ha kiszakadt volna, akkor aznap vagy másnap elmennék eseményutániért.

- ha kimarad egy havim, veszek egy, max két tesztet és megnyugszom (eddig sose volt pozitív :) )

- ha még ezek után is besikerülne valami, konzultálnék a nőgyógyásszal, és a 12. hétig (3 hónap, emberek!! rengeteg idő!) megoldanám az abortálást. (Műtéttel együtt mindent elintézni 2 hétbe telik, utánaolvastam már).

30 ezer huf körül van egy ilyen eljárás (javítson ki valaki, ha már változott az ár), de akinek erre nincs pénze, akkor hogy akar egy gyereket eltartani??


Szóval ha valaki tényleg nem akarja azt a babát, akkor igenis meg lehet oldani valahogy.

2021. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!