Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyukám teljesen leépített...

Az anyukám teljesen leépített az elvàrásaival, hasonlítgat mással egyfolytában mit tegyek? 18/F

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok

Teljesen tönkretette az életem már ezekkel hogy az idiota kollégainak a gyerekeihez hasonlít hogy azok ide meg oda mennek tanulni, meg van 2 nyelvvizsgajuk nekem meg csak egy felsőfokú angolom van, az mérnök lesz meg atyaúristen hát nekem meg más terveim vannak, érzelmileg zsarol, és teljesen ide akar kötni a családi házban. Abszolút nincs önbizalmam, már bármit amit csinálok azthiszem rossz, akárki bármit mond már amiatt szégyellem magam hogy nincs 3 nyelvvizsgám és egyfolytában meg kell felelnem mindenkinek , magammal meg egyáltalán nem vagyok jóba. Én vagyok a hibás vagy tényleg mérgező szülő környezetben vagyok?


2021. márc. 30. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mérgező, nem te vagy a hibás.
2021. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én büszke leszek magamra, ha meglesz a nyelvvizsgám, a szüleim pedig pláne. A te anyukád is büszke lehetne, ha normálisan gondolkodna. Mond meg neki, hogy te te vagy, és nem a kollégájának a gyereke. És akár azt is, hogy a támogató környezetben gyorsabban fejlődnek a gyerekek, szóval nézzen magába.
2021. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pláne hogy felsőfokú
2021. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Kiegészítem, nagyon mérgező szülői környezetben élsz. Mondd a szemébe, de ne bánj túl élesen a szavakkal, nem amiatt mert sértő hanem, mert az ő házában laksz, és nem azzal van a baj, hogy elvárásai vannak, hanem, hogy milyenek. Ennek tekintetében bánj vele. (Jobb esetben a szülőnek egyáltalán nincsenek elvárásai azon kívül pl.: hogy végezze el az 1-8-at)
2021. márc. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es. Mindig mondom neki és azt mondja lusta vagyok és nem csinálok semmit! Mondom jó.
2021. márc. 30. 22:15
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém,ez nem korrekt Veled!
2021. márc. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Uhh, ez szar helyzet. Szedj fel egy csajt, esetleg keress baráti társaságokat, mindenképpen értelmesebbik fajtát, és járkálj el velük, ha édesanyád kérdezi hova mész mondod, hogy a barátaiddal/barátnőmmel, mutatsz róluk egy előnyös képet, és sokkal jobb lesz a helyzet. Lesz időd egy keveset kielégíteni az elvárásait, és utána nem is kell foglalkoznod, nem mellesleg lesznek új kapcsolataid. :P



Barátokat/barátnőt szerezni nyilván nem egyszerü (nincs hosszú "ü" betüm), és fáradságos munka, de meghozza gyümölcsét :D

2021. márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Ui.: én voltam a 4-es és a 7-es :P
2021. márc. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Utóui.: A nem is kell foglalkoznodot úgy értettem, hogy édesanyád elvárásaival kell sokkal kevesebbet foglalkoznod, ugyanúgy haladj tovább az életben, esetleg végezz egyetemet (ha van biztos célod, és nagyon biztos vagy magadban, nem szükséges, de ajánlott, bár drága sajnos), találj állást, azután fixen leszáll rólad.
2021. márc. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki hogy : "anya nyugodtan hazudd azt a munkatarsaidnak hogy én is mérnök leszek meg szakértő és akkor nem kell szégyellni magad."

Egyébként megertem, milyen szar - hasonló családi háttér...

2021. márc. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!