Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a helyes, mit kéne...

Mi lenne a helyes, mit kéne csináljak? A szüleim folyamatosan le húznak anyagilag.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Légyszíves segítsetek vagy mondjátok valami hasznosat mert jelenleg padlón vagyok. A szüleim közül csak apu dolgozik én itthon ragadtam a vírus helyzet miatt. Van egy könyvelői munkám ami 6 órás és mellette tanulok. Nyilván nagyon kevés fizetést kapok és jó lett volna félre tenni amíg otthon vagyok hogy tudjak majd boldogulni ha vissza kell menjek egyetemre és munkába mert nagyon drága az albérlet s a szüleimtől semmi anyagi támogatásra nem számíthatok. Nem rég apu elvitte a kocsit csináltatni úgy hogy tudta nincsen pénze rá .. Én kellett ki fizessem amire rament egy havi fizetésem. Anyu a tesomat akarta segíteni anyagilag ki akarta neki fizetni egy havi lakberet mert ő jelenleg futarkent dolgozik ugyanott ahol én tanulok, és arra is en kellett adják pénzt. Lehet én érzem csak nem fairnak, de én semmi támogatást nem kaptam soha tőlük amíg egyetemeztem, koliba kellett lakjak. Most meg a tesomat ő akarja segíteni s azt én kell finanszírozzam. Kaptak valamennyi pénzt mert el adtak valamit és csak költik el minden hülyeségre szó nincs róla h meg adják. Mit csináljak? Menjek el itthonrol? Akárhányszor haza jövök csak a pénzem kell.

Kérlek segítsetek ti akik jozanon láttok és tudjátok hogy mi lenne a helyes. 😑



2021. ápr. 1. 15:34
 1/9 anonim válasza:
84%

Szerintem mindezekre a kérésekre mondhattál volna nemet is. És ezután is mondhatsz nemet, felvállalva, hogy átkerülsz a szüleidnél a "rossz ember" kategóriába. Amúgy minden részletét az elköltözés előnyeinek/ hátrányainak csak te ismered, ebben nem hiszem, hogy valaki más jobban tudna dönteni, mint te magad. Foghatsz egy papírlapot, és leírhatod az elköltözéssel kapcsolatos "ELŐNYÖK" -- "HÁTRÁNYOK" listáját. Az fontos viszont, hogy ne az érzelmek hevében dönts, hanem higgadtan, tervezetten és tudatosan, vagyis ne akkor mondj ki dolgokat, és határozz el dolgokat, amikor újra előjön a "helyzet", és fel vagy háborodva. Először nyugodj meg annyira, hogy kontrollálni tudd a szavaidat és döntéseidet.

üdv Stefán

2021. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Az utóbbi héten feltűnően megszaporodtak a gyerekeik vérét szívó szülőkről szóló kérdések itt a GYK-n...
2021. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

"Akárhányszor haza jövök csak a pénzem kell."



Mondd, hogy nincs. Elköltötted.

2021. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Az a baj, hogy ha valaki olyan természetű, hogy nem akar megbántani másokat, még ha nem is tetszik neki a dolog de segíteni fog, és sokan ezt kihasználják. Ezt tapasztalatból mondom. Magyarázd el nekik, hogy legyenek szívesek ne kérjék el az összes pénzed, mert te is gyűjtöd valamire, meg ők is felnőtt emberek, megtudják keresni maguknak. Ebből érteniük kell. Ha meg durván szólsz, akkor ők is megsértődnek meg utána neked is bűntudatod van.
2021. ápr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Vagy mondd azt, hogy te is megszorultál vagy legyél őszinte és mondd el mit gondolsz és mit nem érzel fairnek. A második opciónál valószínűleg úgyis te leszel a szar ember, de ennyi te elmondtad amit gondolsz és nem segítesz nekik többé ilyenekben. Azt a pénzt, amit te keresel fordítsd magadra, nem a gyerek tartja el a szülőket.

(a leírtak alapján nem olyan fontos dolgokra nincs pénzük mint pl számlák vagy a bevásárlás)

2021. ápr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Az eszetekbe szokott jutni, hogy a kérdező csak féligazságot ír? Vagy hogy nem is ír igazat? Szerintem ocsmány, mikor valaki ezen az oldalon beszéli ki a saját szüleit. Biztos, hogy például ez a kérdező annyira, de annyira tökéletes?
2021. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen ahogy mondod nyilván azért írtam ki a kérdést pont ide pont ebbe a kategóriába mert ilyen válaszokat vártam mint a tied. Illetve ja mert szabad időmben unatkozom és kamu sztorikat találok ki olyankor a csaladomrol. Hidd el én örülnék a legjobban neki ha bármi hazugság lenne belőle. Nyilván te ezt nem ertheted mert nem vagy ilyen helyzetben de azzal tudtál volna segíteni ha két szép szót írsz, vagy csak simán nem ítélkezel. Nade nem ért csalodaskent nincs mire számolni az emberektől.
2021. ápr. 1. 19:34
 8/9 anonim válasza:
81%

Senki embernek nem tartozol a saját életeddel, a szüleidnek sem.


De ha nem feltétlen elmarni akarod őket, beszéld meg velük, hogy ahhoz, hogy segíthess, szükséged van stabil egzisztenciára, és ahhoz viszont muszáj, hogy valamennyit összegyűjts előbb. Teljesen érvényes álláspont, hogy nem vagy abban a helyzetben, hogy segíthess, akkor nem tudsz, mert neked sem a fán terem az a pénz.

2021. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6%
A vallás témakörbe írtad. Mi köze a vallásnak a családi ügyeidhez? És igen, vádnál mind a két oldalt szokás meghallgatni, te viszont azokat szapulod, akik felneveltek és enni adnak. Szörnyeteg vagy.
2021. ápr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!