Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a szüleim jobban...

Szerintetek a szüleim jobban kedvelik a testvéremet mint engem?

Figyelt kérdés
Lehet ez teljesen butaságnak fog hangzani, de kissé bánt a dolog. Hárman vagyunk testvérek, van egy nővérem és egy öcsém. Még öcsém gimis, de én és a nővérem már nem lakunk otthon és nyilván ritkábban járunk haza. Én egyetemista vagyok, nővérem már dolgozik. Mégis mostanában azt vettem észre, hogy akárhányszor hazajövünk teljesen a nővérem kerül az előtérbe. Anyukám mindig őt hívja vásárolni, vele megy programozni, neki mutogatja meg hogy mit vett, neki vesz kis apróságokat mikor hazajövünk, ha valamit meglát valahol mindig csak a nővérem jut róla eszébe, hogy ez neki milyen jó lenne vagy milyen jól állna. Teljesen azt érzem, hogy háttérbe vagyok szorulva és hiába hozom az eredményeket az egyetemen és még dolgozok is mellette, az valahogy nem érdekli őt különösebben, alig kérdez. Apukám is inkább neki mutogat dolgokat, neki sztorizgat, de talán nála kevésbé mondanám, hogy különbséget tenne kettőnk között. Viszont anyukámnál nagyon kijön ez. Ezek után nincs is nagyon kedvem időt tölteni velük, mert legtöbbször csak ülök mint a kuka, de ha meg a szobámba megyek akkor le vagyok cseszve, hogy “na hazajön és nem is tölt időt velünk”. Pedig alapjáraton elég szociális vagyok és beszédes, valahogy az ő köreikben mégis elnyomva érzem magam. Öcsém esetében ez talán ennyire nem jön ki, de ugye ő meg a legkisebb fiú gyerek, mondjuk úgy hogy elég nagy becsben van, sokkal több mindent megengednek neki, mint pl nekem anno. Nem a testvéreimre haragszom, félreértés ne essék, inkább a megkülönböztetés az ami zavar.

2021. ápr. 3. 08:11
 1/7 Senki1229 válasza:
88%

Próbálj meg erről beszélni a szüleiddel. Nem bántásból, lehet nem mondják, de minden szülőnek van kedvenc gyereke. Az én anyám pl. meg is mondta, hogy melyik gyereke🙄

De szerintem a kommunikáció a kulcs mindenhez.

2021. ápr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Igen,lehetséges.

Szerintem beszéld meg velül,hogy miért van ez,ő mit tett,hogy jobban meg van becsülve.

2021. ápr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: igazándiból ez érdekes, mert néha azt mondja nekem, hogy én vagyok a kedvence, de ezt kissé nehezemre esik elhinni, azok után amik történnek...


Megpróbálok majd beszélni velük, csak attól tartok, hogy egy helyben fogunk toporogni, mert ők majd úgyis csak legyintenek, hogy ez nincs így.

2021. ápr. 3. 08:38
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Középső gyerek vagy, felejtsd el, hogy igazán számítasz.


A nővéred az elsőszülött, az öcséd meg az egyetlen fiú, plusz a legkisebb. Te meg csak úgy "vagy". Ez van, felesleges kattogni rajta.

2021. ápr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
én a helyedben olyankor mennék haza, amikor a nővérem nincs ott. nem kell látnom hogy nyalják őt, és van idejük rám
2021. ápr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Volt már úgy is, hogy egyedül mentem haza, de akkor meg olyan mintha ott se lennék és akkor is tök sokszor csak nővéremről megy a témázás, hogy vele mi van, ha el is megyünk a boltba akkor anya mindig azzal jön hogy neki milyen jól állna ez a ruha vagy az a kiegészítő.. Most is mondta hogy van az egyik boltba kedvezményes kuponja és engem meg se kérdezett, hogy szeretnék-e valamit, csak nővéremet.
2021. ápr. 3. 11:55
 7/7 anonim ***** válasza:

na én ilyenkor beszolnek. köszi, én valóban nem is akartam semmit venni.. (kupon)

A ruhás kiegészítős sztorinál meg lecseszném őt, hogy a nővérem nincs itt, én viszont igen. mi lenne ha nekem nézne vmit?

2021. ápr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!