Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha úgy érzem, hogy...

Normális, ha úgy érzem, hogy nincs már apám?

Figyelt kérdés

Furcsa megfogalmazás, de elég magányosnak érzem magam. Apukám már 2-3 éve kint dolgozik külföldön, havonta vagy 2 havonta jár haza egy hétre. Régebben is voltak alkoholproblémái, és rengeteget veszekedtek anyámmal. De most is amikor hazajön, egész héten részeg, vagy alszik, anyám pedig egész héten visítozik, és veszekednek. Az ivás okozója nyilván anyukám, mert másképp nem lehet kibirni mellette. Egész nap csak torkaszakadtából üvölt mindenkivel, dobálja a dolgokat, becsapja az ajtót, állandóan beszólogat valamit. Vagy apámnak olyat mond, hogy bárcsak haza se jött volna stb. +folyamatosan szidja apámat, az alkoholizálás miatt.

Tehát amikor itthon van, így telik a hét, nem igazán tudok vele beszélgetni, mert részegen össze-vissza beszél, nem is figyeli mit mondok. Van hogy délután elmegy aludni, de néha csak reggel kel fel, akkor meg ismét elkezdi az ivást. Soha nem volt vele jó kapcsolatom, anyám egész életében elnyomta. Volt, hogy valamit kérdeztem tőle, majd anyám közbevágott, hogy mi közöm hozzá, vagy apám helyett felelt. Amikor kint van külföldön, akkor szoktam vele telefonon beszélgetni ritkán, de akkor is a sablon kérdéseken kívül nem igazán tudok tőle mit kérdezni, a saját életemről sem tudok neki mit mesélni. Szóval elég gyenge már a kapcsolatom vele, nem tudom hova tenni ezt az egészet. Szomorú ez az egész, de még egy jó ideig biztos ugyanúgy történik minden...


2021. ápr. 7. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, de sajnos úgy tűnik, nem sok esély van a változásra, el kell fogadnod a helyzetet. Nem írtad, mennyi idős vagy. Szerencsés esetben van olyan felnőtt (tanár, edző, keresztszülő, barátod szülei stb.) a környezetedben, akire felnézhetsz.
2021. ápr. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Normálisnak szerintem sem normális, de sajnos megesik az ilyen. Nekem sincs közös témám apummal meg volt ő is külföldön, kevesebbett is járt haza mint a tied, ettől függetlenül kibírható mindkettő szülőm. Próbálj esetleg valami olyan dolgot találni, ami az ő érdeklődési körében is benne van (akár zene) és akkor arról jobban tudtok válaszolni.
2021. ápr. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
jobban tudtok beszélgetni**
2021. ápr. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azért megpróbálnék nyitni felé a helyedben.

Mikor hazajön mondhatnád hogy csinálhatnátok közös programot,a hisztérikus anyád nélkül.

Aztán ha jól sikerül,beszélhetnél vele arról,hogy neked sem egyszerű anyád miatt és az miatt hogy ő meg iszik.

Lehet azért iszik, mert kb ennyi öröme van.Magányos és megbecsülést sem kap.

Ketten támogathatnátok egymást.Talán ez elég indok lehetne neki is hogy ne igyon.

Nem írtad a korodat,de ilyen anya mellől én költöznék,amint lehetséges.

Ha az nem józanítja ki,hogy a gyereke elfordult tőle,akkor kár minden észérv.De legalább a te életed ne mérgezze tovább.

2021. ápr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!