Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám reakciója normális?! Nem...

Apám reakciója normális?! Nem beteges így reagálni ilyen pitiáner dolgokra?

Figyelt kérdés

BOCSI HOSSZÚ

Tudni kell az apámról, hogy egy nagyon forrófejű, öntörvényű ember. Vannak jó pillanatai is, de ha valami úgy alakul, ahogy neki nem tetszik, akkor meg van a hiszti.

Szinte mindenért nekem támad, mert nem tetszik neki, hogy nem engedem már azt, hogy gyerekként kezeljen. Amúgy 20 éves vagyok, tehát lényegében nagykorú, csak mivel a tanulmányaim miatt otthon élek mindene beleszól.

Nem olyan régen, pár hete akartam főzni magamnak paradicsomos pennét. Apám utálja. Mikor kapcsolgatom a tűzhelyt tök kedvesen hozzám szól, hogy mit főzök. Megmondom neki. Erre leb@ sz, elkezd velem ordítozni, hogy mindennek olyan büdös paradicsomos szaga lesz, meg nem is tudok főzni ne hülyéskedjek, mert felgyújtom a konyhát, meg ki lesz az a hü -l-y e, aki az én főztömet megeszi.

Mikor tanulok akkor is sokszor beszól, hogy ne tanuljak, inkább menjek dolgozni, mert úgysem végzem el az egyetemet és csak kiszórom az éveket az ablakon. (Jó tanuló vagyok)

Húsvét előtt meg elkaptam egy hányós vírust és apám olyanokat szólogatott be, hogy biztos terhes vagyok, nem kéne annyit b…ni, meg hogy ő kivág gyerekestül együtt amennyibe megtudja, hogy -a szavaival élve-felcsináltak. Közben amúgy nem voltam terhes, én is tudtam, hogy nem vagyok az, de ő már azonnal ilyen hülyeségekkel támadt.

És akkor a mai, amivel nagyon megbántott, és amiért úgy éreztem muszáj kiírni magamból: Valamibe anyunak adtam igazat és ezért pofán vágott, majd közölte velem, hogy na ezért nem fog elvenni senki feleségül (több éves kapcsolatom van), mert ilyen buta és idegesítő vagyok. Később meg kimentem a konyhába és mivel haragudtam rá, nem szóltam hozzá. Aztán mikor mentem a szobám felé, olyat odaszólt, hogy meg is érdemelted a pofont, te hülye pi.a.

Ez csak néhány példa volt, heti rendszerességgel vannak ilyen kirohanásai


Amúgy anyut is mindenért cseszteti az utóbbi pár évben. Régen is mindenért problémázott, de sokkal lightosabb szinten. Anyám nem akarja elhagyni, mert szerinte nem is durva amiket csinál, meg arra fogja rá, hogy milyen régóta együtt vannak. Én biztos nem élnék ilyen férfival, de mindegy, nem is ez a lényeg….hanem, nyugtassatok meg, ez nagyon nem norális és nem én vagyok az idi óta meg a gyenge lelkű. Mikor barátoknál, páromnál vagyok mindig irigylem milyen normális, kedves, összetató családban élnek.


2021. ápr. 6. 01:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%

Anyád gyáva.

" Én biztos nem élnék ilyen férfival." Mért, most mit csinálsz? Nem mint férfival, de az tök mindegy, vele egy lakásban. Ideje munkába állni, estin tovább tanulni és kivenni egy albérleti szobát és felé se nézni többet. Olyan nincs, hogy szóbaállsz valakivel, aki ver! Anyáddal se kéne, mert ha ő tűri, semmivel nem jobb.

2021. ápr. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Hol mondtam, hogy az igaz? Apámat idéztem, mert az is az ő fejében alakult ki. Azt írom le, hogy ő miket reagált.

Nem ....-olok össze-vissza és remélem érthető, hogy a többi dolog is az ő fejében született meg.

2021. ápr. 6. 01:24
 3/28 A kérdező kommentje:
Államin tanulok, nem olyan könnyű mellette dolgozni. Nem szeretnék estire, levelezőre menni, mert már csak 1 évem van. Most is mikor megtehetem nem vagyok otthon.
2021. ápr. 6. 01:27
 4/28 anonim válasza:
98%
De ,ez nem is kicsit beteges.Én a kis érzékeny lelkemmel szerintem ezt nem is bírnám elviselni..Anyukádnak próbáltad elmagyarázni hogy szerinted pedig igen is sok amit leművel apukád?
2021. ápr. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Savlekotő ***** válasza:
97%
Anya itt is szenté van avatva aki ebbe marad gyerekkel,hogy már a gyerekét is ütik... El kéne ketten cuccolnotok.. 20 évesen meg csak lehet valakinek párkapcsolata a nélkül hogy ezért k vázzák üssék alázzák főleg nem egy penne miatt.. Sajnos ezt csak azzal lehet aki tűri,én a fejére tette volna a lábost.. Apád meg valószínű komplexusos sikertelen pasas.
2021. ápr. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Muszáj tűrnöm, mert másképp nagyobb cirkusz lesz. Ha elvégzem a sulit úgyis elköltözök, anyámnak meg hiába beszélek, szerinte minden családban van veszekedés. Igen, van, csak nem ilyen minőség alatti.
2021. ápr. 6. 01:36
 7/28 Savlekotő ***** válasza:
66%
Olyanok vagytok mint a kutya aki szögre ült nyüszít de fel nem állna onnan,Dr. Bubó egyik híres mondása, hogy aki csak nyavalyog, de nem változtat, annak még nem fáj eléggé, vagy nem akarsz dolgozni és kényelmesebb itt picsogni,csak majd az újabb és újabb pofonok törések után is nyavalyogj otthonról,egy év múlva már nem csak pofon lesz,séma alapján.. Anyád meg gázabb mint a fater..
2021. ápr. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Anyám is hasonló mentalitású, nem is nézek felé ünnepnapokon felül... És csúnya ilyet mondani, de ha meghalna, inkább megkönnyebbüléssel töltene el.
2021. ápr. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%

Ez amit leírtál, lelki bántalmazásra utal, biztos apád ezt hozta anno otthonról, hogy "így kell bánni az emberekkel" és ahogy idősödik, csak egyre rosszabb lesz.

A legundorítóbb dolog szerintem amikor önbizalmadat rombolva előre vetíti: "úgyse fog sikerülni" ez-az, persze minden szomorú amit csinál.

Ahogy teheted, lépj onnan.

Anyukád éljen vele ha akar, felnőtt ember, ő is dönthetne másképp.

2021. ápr. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
6%

Hahaha! Paradicsomos szag.


Jót nevettem.

Írd, hogy csak kitaláltad és nem valós... Ilyen ember nincs.

2021. ápr. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!