Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondtok ilyet a gyerek súlyáról?

Mondtok ilyet a gyerek súlyáról?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, lány 67 kg (174 cm-hez) és anyám azt mondja folyton, hogy úgy fogok kinéznj mint az egyik ismerősünk aki túl súlyos és, hogy mozogjak meg nem hiszi, hogy nem látom magam. Ez megy 10 éves korom óta amikor elkezdtem hízni majd megállt a súlyom 14 évesen és most, hogy az otthoni üléstől felszedtem pluszt újra kezdni. Mondtok ilyet a gyereknek vagy szuleitek mondanak ilyet még ha "jó indulatból" is teszitek. Én éppen azon vagyok, hogy elfogadjam a testem és elég szar így.

2021. ápr. 8. 17:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Ne fogadd el így a tested, tessék tenni valamit, hogy ne így nézz ki.
2021. ápr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
20%
2021. ápr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Papíron tökéletes a súlyod. Ha nem lenne az, és valóban túlsúlyos lennél, akkor figyelmeztethetne rá, de nem ilyen stílusban.
2021. ápr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
Ha nincs még nőies alakod, akkor kifejezetten sovány vagy ilyen értékekkel.
2021. ápr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
20%

Ki más mondja el, ha nem anyukád?

Szerintem ha nagyon picit odafigyelsz arra, hogy mit eszel, akkor hamar le fog menni pár kiló.


Sportolsz/sportoltál?


Alapvetően teljesen normálisak ezek az adatok. Én is ennyi voltam ennyi idősen, habár én versenysportoltam.

2021. ápr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

1-es, te jól vagy?

172 centivel 64 kilósan gebe voltam.

Szerintem a kérdező teljesen jó a papírforma szerint.

2021. ápr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
5,de miért kéne lemennije pár kilónak, mikor telljesen rendben van a kérdező? Gratulálunk a versenysportoló múltadhoz, de nem kell senkit se kötelezni erre.
2021. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
14%
Hetes. Félreértettél. Szó nincs itt kötelezésről. Az anyukája valószínűleg az egészsége miatt aggódik. És mivel nem látjuk személyesen hogy milyen a testalkata, nem tudunk tökéletes javaslatot adni se
2021. ápr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem normális, hogy anyád így beszél. Egyébként önmagában a súly és a magasság nem tűnik problémásnak, de az ördög a részletekben lakozik: testzsír százalék, stb. Meg van ugye olyan is, hogy az izomhiány miatt löttyedt az a minimális zsír is. Hogy ezek igazak-e rád, azt te tudod, de semmiképp sem olyanok az arányaid, ami miatt cseszegetnie kéne.
2021. ápr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%
De csak hogy a kérdésre is válaszoljak, de nehogy magaddra vedd kérdező, mert telljesen rendben vagy!! A kistesóm és köztem van annyi év, hogy anyja lehetnék, ő tulsúlyos volt. Igen, én mondtam neki, de nem így. Először is elvittem orvoshoz, mert rám nem figyelt, lehet túl kedves is voltam, én csak olyanokat jegyeztem meg, hogy "talán nem kellene már az a második csoki / lehet, hogy neked is jót tenne, ha lejönnél velem futni" stb, nem hatott. Az orvosra viszont hallgatott, ő nem finomkodott, kerekperec megmondta neki, hogy cukorbeteg lesz ha így folytatja, aztán majd hisztizhet, hogy senkinek nem fog kelleni egy elhízott, izzadt, cukorbeteg ember. Sírt szegény, a szívem szakadt meg, de egy év alatt fogyott 10 kilót. De hangsúlyozom mégegyszer, ő TÉNYLEG TULSÚLYOS VOLT! TE NEM VAGY AZ!
2021. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!