Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megbocsátanátok ezt nekem,...

Ti megbocsátanátok ezt nekem, vagy jogos lenne, ha örökre távoznék ebből a világból?

Figyelt kérdés

Elég hosszú ez a történet. Véget ért a suli és utána elmentem okj-s képzésre (estire) ami ráadásul még pénzbe is került. Közben kb. nulla szerencsével kerestem munkákat - persze egyik sem jött be.


Aztán bejött az egyik ahol felsültem és azóta megint nincs semmi.


De én itthon bekamuztam, hogy van és már kerestem is az elmúlt 2,5 hónapban 100 ropit (ami persze nem igaz mert nincs) és még ezelőtt az iskolát is otthagytam, hogy ne kelljen kifizetni a fenmaradó részt.


Így viszont se esélyem nincs a jobb életre, se munkám nincs, se jövőm nincs.


És mg hazudtam is itthon, hogy van közben pedig nem volt. Ráadásul a befőttesüvegben lévő aprópénzekből is loptam, mert kellett a pénz buszjegyre.


Ezek után, helyes-e a feltevésem miszerint nekem nagyon sürgősen meg kellene döglenem, hogy ne okozzak több kárt másoknak? Ez a pióca-élet elég undorító és visszataszító is, de munka ami van hát - fogalmazzunk így - nagyon rossz. Le lehet qrni, de a 12 órázás egy 50 Km-re lévő gyárban - hát azt nem! Ahol ráadásul spártai szigor van még brunyálni sem lehet kimenni. Utazással együtt kb. hajnali 4 körül indulnék el itthonról és este 8-ra érnék haza. És ezt a következő 50 évben végig MINDIG. Hát ez nekem nem menne, mert pluszba még nehéz is



Ezek után jogos-e ha kinyírom magamat? Megoldom vele mások anyagi problémáit - és ezek után végül is ez nem "szimpla öngyilkosság" vagyis rendesen megszűnök és "nem ragadok itt" ahogyan az okkultisták meg a vallásosok mondják?



2013. márc. 29. 21:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne olyan hevesen! ! Szüleid mit mondanak? Szerinted mit mondanának? Mielőtt hülyeséget csinálsz, Beszélj velük. Amugy minden szar@bol van kiút csak kitartónak kell lenni.
2013. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Apám az nincs már régen, anyámtól számítok egy sorozat pofonra (ez ellen nem is tiltakozom) tartok tőle hogy le fog köpni (ettől már most hánynom kell - ezt valahogy el kell kerülnöm - egyszer már köpött le borzalmas volt azóta udnorodom a nyáltól) illetve, hogy lezúz és rámrakja a rabigát az 50Km-re lévő pokolbéli gyárba ahol még pénzt is alig adnak majd. És cserébe 12 óra meg szünet is alig van.


Pedig az egész hazugságot azért hoztam létre, hogy NE KELLJEN ebbe az átkozott gyárba menni.


De életcél híján ez lesz az életem úgy tűnik. Agyatlan rabiga a következő 50 évben.

2013. márc. 29. 21:33
 3/35 anonim válasza:
100%

Rohadt nagy hülyeségen töröd a fejed! Mért kéne meghalnod? Ember vagy! Hibázol! Ahogy mindenki más is!

Nem tudom mennyi idős vagy, de állj szépen a szüleid elé, és mond el az IGAZAT! Hidd el, kezdetben haragudni fognak rád, és jól le is szidnak majd! DE majd megenyhülnek, az pedig sokkalta jobban fájna nekik, ha végeznél magaddal. Magukat okolnák érte, hogy hol rontották el... Hiányzik ez? Szerintem NEM!

Az őszinteségedet pedig nagyra fogják becsülni, hidd el!

A gyári munka... ha más nincs, akkor az addig jó (még ha nem is a legjobb, és nagy a hajtás), amíg kicsit össze szeded magad, és találsz valami sokkal jobbat! Nincs olyan munkahely ahol ne lehetne felmondani! Az élet nem habos torta! Képzeld, ha mindenki azt a munkát végezhetné, amit szeretne... a világ milyen undorító lenne...

Sok sikert az őszinteséghez! Én a helyedbe már reggel túl esnék rajta!

2013. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Te mégis hány éves vagy 10? Azért akarsz öngyilkos lenni mert hazudtál és nincs is munkád, ráadásul nem is akarsz dolgozni csak a kifogásokat keresed. Na ide figyelj te nagy okos, az élet rohadt szar és igazságtalan. S bizony ha el akarsz érni valamit akkor két választásod van vagy megküzdesz érte vagy feladod nincs közép út, semmi se fog az öledbe hullni. Megölheted magad felőllem nekem aztán teljesen mindegy. De jól vigyázz mert csak egy életed van és nincs vissza játszás. Ha a könnyebb utat akarod választani a helyett hogy küzdenél és remélnéd hogy jobbra fordul minden, csak rajta. És nem te nem ragadsz itt csak az emléked és a fájdalom amit másoknak okozol az önző és buta döntéseddel.
2013. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Biztos nem fognak vállon veregeti érte, de azért ez bőven kevés ahhoz, hogy kinyírd magad. Hülyeséget csináltál, le is fogsz égni előttük, de könyörgöm, nem bankot raboltál vagy embert öltél. Képzeld el azt, amikor valaki hülyeségből belemegy abba, hogy kábítószert csempésszen, elkapják és valami távol-keleti börtönben rohadhat évekig, ahol drága pénzen kellett megvennie egy mocskos matracot, hogy ne a földön aludjon. Na AZ tényleg elcseszte az életét. Úgyhogy fel a fejjel, síránkozás helyett most egy időre húzd meg magad, menj el dolgozni abba a gyárba pár hónapra, közben pedig keresd a lehetőségeket, hogy merre lépj tovább.
2013. márc. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 bumbi02 ***** válasza:
100%
persze. Öngyilkosnak jóval könnyebb lenni, mint elmenni és robotolni abban a gyárban, aztán szép lassan újra építkezni. Ha nincs munka ne válogass. Főleg akkor ne, ha te tehetsz az egészről hogy csak itt tartasz. Szóval irány dolgozni.
2013. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Akinek kell a pénz melózik a gyárba. Nem kifogást keres. Am meg ha anyád aki felnevelt meglopod, átvered elég szaralak lehetsz. De a lényeg, hogy etgől vannak szafabb szituban is, és küzdenek, nem menekülnek mint te. Gondolkozz el.
2013. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

"de munka ami van hát - fogalmazzunk így - nagyon rossz. Le lehet qrni, de a 12 órázás egy 50 Km-re lévő gyárban - hát azt nem! Ahol ráadásul spártai szigor van még brunyálni sem lehet kimenni. Utazással együtt kb. hajnali 4 körül indulnék el itthonról és este 8-ra érnék haza. És ezt a következő 50 évben végig MINDIG. Hát ez nekem nem menne, mert pluszba még nehéz is "


Ilyen az élet! Képesítés nélkül, nincs esélyed más munkára! Nincs JOGOD VÁLOGATNI a te helyzetedben! A gyári munka is munka, valakinek azt is meg kell csinálnia! Ne öld meg magad, az a szüleidre hatalmas, egyszeri anyagi, és emellett évekig tartó lelki tehert okozna!

2013. márc. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Az itteni megnyilvánulásaid (nem csak ez) alapján egy szánalmas figura vagy. Azt neked kell tudnod, hogy tudsz-e ezen változtatni.
2013. márc. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Értem mire gondoltok.


Én is tudom hogy nincs jogom válogatni meg a munkával magával sem lenne bajom.


Maga a tudat őrjítő, hogy ez így lesz mindörökké... Mert innen nincs továbblépés. A napi 12-16 óra melók után nagyjából semmilyen más dologra nem lesz időm - mindemellett nagy valószínűség szerint az ott kapott 60 ropikból nagyjából 50-60 éves koromra lesz egy saját házam. Addig meg itt fogok ücsörögni anyámmal. Addig nagyjából semmi nem lesz. Innen nincs továbblépés. Ha bemegyek akkor addig rabiga amíg ki nem raknak. Aztán irány a következő gyár ami még áll.


És mindezt így a következő 50 évben.


Maga a tudat rossz, hogy nemigen lehet innen kitörni. Mert ha az egész napod le van foglalva akkor nehéz lesz kitörni. Valahol nagyon elcsesztem, csak nem tudom hol.


És ez így elég rossz... Ez olyan mint a börtön. Egy-egy napot ki lehet bírni, de a tudat őrjíti meg őket hogy ez így lesz még 30-40 évig. És nincs kiút.

2013. márc. 29. 22:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!