Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit tennétek, ha egy...

Ti mit tennétek, ha egy családtagotok/barátotok öngyilkos lenne? Tényleg akkor csapás lenne, vagy idővel megbocsátanátok?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 28. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy halottnak csak nagyon indokolt esetben nem bocsátok meg...
2015. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

megbocsájtani?

szerintem egy ember eléggé nagy bajban kell hogy legyen ha ezt az utat választja.

az ő döntése.

valószínűleg ha nem így döntött volna pusztulnál vele te is és a körülötte levők, és ezt nem akarta.

ha ilyen helyzetben van valaki én inkább megköszönném hogy gondolt rám és a többiekre.

(volt a családunkban öngyilkosság)

2015. ápr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem megbocsájtás kérdése, hanem a fájdalom feldolgozásáé.
2015. ápr. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sad_boy_ ***** válasza:
68%

Én nagyon furán látom ezt a dolgot, mivel elfogadnám ha a családban valaki öngyilkos lenne, mert nem vagyok önző.

Ezalat azt értem, hogy szerintem csak akkor lehet feldolgozni, ha nem azt tartod szemelőt, hogy neked mennyivel jobb lenne ha ő még élne.

Nem látunk bele a másik lelkébe, hogy mit érez nap mint nap.

Viszont az is önző aki meg teszi mert ott abban a pillanatban csak magára gondolt, így fut el a gondok elől.

De szerintem az itt maradt rokonoknak kell annyira szeretni, hogy elfogadják a döntését.

2015. ápr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Nekem nagyon közeli barátom lett öngyilkos nemrégiben. Nem vagyok rá mérges emiatt, csak hát akkor is fáj, örök sebet hagyott bennem. Ha pedig családtag lett volna az még 100-szor és 1000-szer rosszabb lett volna.
2015. júl. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5/5 os igazad van. nekem a gyerekem lett ongyilkos. nem haragszom ra de mindig fajni fog, bar az ido (is) sokat segitett a feldolgozasban.
2015. okt. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!