Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok ha anyátok...

Mit csinálnátok ha anyátok elkergetné a macskáitokat a házból, vagy akár meg is ölné Őket?

Figyelt kérdés

Olyan macskákat akik 5 évig bent éltek kizárólag, tehát nem tudnak gondoskodni magukról az utcán.


A kérdés nagyrészt elméleti, de van egy kis igazság tartalma...



2021. ápr. 12. 11:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

Akkor elméletileg fejtsd ki, hogy mi történt előtte. Mert nyilván nem úgy zajlik az ilyesmi, hogy addig semmi jelét nem adta, hogy zavarják a macskák, aztán hirtelen elkergeti vagy elpusztítja őket.

Eleve minden állatnak, de különösen házban tartott állatnak csak a család egyetértésével szabad odakerülnie. Le kell fektetni a szabályokat, hogy hova mehet be, hova nem, és kinek a dolga takarítani utána. És ezt be is kell tartani.

2021. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%
Elméleti. Elméletileg szidatni akarsz valakit zéró infóval.
2021. ápr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Elég furcsa, hogy minden előzmény nélkül, 5 év után elkergeti a benti macskákat.

Anyám vagy sem, biztos nem úszná meg szárazon ha meg is ölné őket!

Egyessel egyet értek, egy háztartásban élőknek egyet kell érteni a befogadott állatok számát, odakerülését illetően. Mert az egésznek a szerencsétlen állat issza meg a levét.

2021. ápr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
25%
A saját hazában kb azt csinál, amit akar.
2021. ápr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
4, téves, a saját házában sem ölheti meg a macskákat, rá is éppúgy vonatkozik az állatvédelmi törvény, mint mindenki másra.
2021. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
36%

5!


Ess neki újra a kérdésnek. Ezek itt a lényeges reszek: "....vagy akár meg is ölné Őket?" Ez itt feltételezés. "A kérdés nagyrészt elméleti, de van egy kis igazság tartalma..." Ez még itt azt jelenti, a kérdés kitaláció, a cél csupán hohy szidjuk az anyát ismeretlenül

2021. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

6, nem kell újra nekiesnem, először is sikerült értelmeznem.

Attól még továbbra is fenntartom hogy ha ELMÉLETILEG meg akarná ölni a macskákat, azt nem tehetné meg még a saját házában sem, tehát téves megállapítás, hogy a saját házában azt csinál amit akar.

2021. ápr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%
kattintásvadász hipotetikus troll.
2021. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%

Igazából semmi értelme az ilyen elméletileg föltett kérdéseknek.

Írjon le egy konkrét helyzetet (ha megtörtént, ha nem), és arra lehet értelmesen válaszolni.

2021. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor megpróbálom lényegretörően kifejteni, minél rövidebben, mert 5 év alatt azért sok minden történt...


6 éve a nagypapám testvérénél születtek kismacskák, az anyamacskát sajnos ott kint tartották, arra felé így szokás és az ivartalanítás sem divat.


Én akkor 16 éves voltam és nagyon akartam valamilyen állatot, mert sosem volt semmilyen... Megbeszéltük, hogy akkor el hozunk egyet, viszont sajnos az összes kismacska elpusztult 2 hetes kora előtt.


1 év múlva kb. megint vemhes lett ugyanaz a macska.

Én viszont sokat olvastam közben a macskatartásról és közben néhány fokkal felelősebb lettem...

Én úgy voltam vele, hogy lehet hogy nem mi vagyunk anyámmal a legalkalmasabbak állattartásra (ketten éltünk/élünk) és már nem annyira akartam. Anyám nagyon erőlködött, hogy de legyen de én kategorikusan kijelentettem, hogy nem kell mert nem tudjuk a megfelelő körülményeket biztosítani (mert anyámnak nagyon hasonló állattartási kultúrája van mint a nagypapám testvérének, de ezt neki nem mondtam, nem akartam konfliktust)... Az újabb alomból is elpusztult a macskák nagy része, de volt 2 túlélő és állítólag senki nem akarta elvinni. Én mondtam a család több tagjának is, hogy próbálkozzanak még, de nem akartak, azt mondták hogy elhitetik sintérrel Őket... Mivel akkor már láttam a kicsiket, ez nagyon rosszul érintett és akkor beadtam a derekam és mondtam, hogy akkor jó, jöjjenek hozzánk.


De egyébként ekkor anyám még az élet minden területén egy fokkal normálisabb volt mint most, 5 évvel később.


Mostanában anyám úgy szokta beállítani a dolgot, hogy én annó kierőszakoltam hogy legyenek macskák és megígértem, hogy én csinálok mindent amit kell, én gondolom Őket, én takarítok utánuk, stb. ilyet, amúgy nem ígértem, de többnyire mégis ez van.


Nekem ezzel nem lenne problémám, de én heti 5 napban 10 órát dolgozom, de még néha szombaton is behívnak.

Anyám meg 24 órázik, tehát minden munkanapja után 48 órát otthon van a macskákkal és míg én 220+ órát dolgozom egy hónapban, addig Ő (nem tudom pontosan, de) legalább 40-50 órával kevesebbet.


Amíg egyedül van szinte egész nap, én nem vagyok ott és a macskák csinálnak valamit, ami amúgy apróság, akkor ahelyett hogy elintézné/feltakarítaná, megvár és amikor megjövök, akkor dühöng nekem 2 órán keresztül és olyanokat mond hogy kiteszi a macskákat, meg már olyat is mondott hogy megöli Őket...


Amúgy sosem gondoltam volna, hogy ez több mint üres fenyegetőzés, de az utóbbi 1-2 évben mindenkivel nagyon agresszív.

Postással, ellenőrrel, buszsofőrrel, bolti eladóval, stb...


És a legrosszabb határozottan az utóbbi 1-2 hónapban, mintha valami súlyos pszichés problémája lenne, MINDENKIVEL fölényeskedik és veszekszik és nagyon sokat felborult elmeállapotban hisztériázik.

Én nem tudom, hogy mit tehetnék...

2021. ápr. 12. 12:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!