Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy felnőttnek illetlenség...

Egy felnőttnek illetlenség megkérdezni a szüleit, hogy mennyit keresnek?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 18. 07:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%

Nekem úgy tanították, hogy nem illik.


Egyszer apukámmal elmentünk meglátogatni a nagyszülőket és apu elég rosszban van a mostohaanyukájával.


Erre a nő a beszélgetés közepén - témától elszakadva - egyszercsak benyögte apámnak, hogy "na és, mennyit is keresel, hm??"

Én apura néztem, mert tudtam, hogy 200 ezer körül, ő meg erre szemrebbenés nélkül, teljesen természetes hangon válaszolta, hogy bónusszal, túlórával együtt 700 ezret.

A nő köpni-nyelni nem tudott.

Hétszáz?? - kérdezett vissza.

Annyi, ha mondom, vegyek neked hallókészüléket? - válaszolt apu.


Hazafele menet szakadtunk a nevetéstől, hogy az a nőszemély, egy ilyen kérdésre mégis milyen választ várt? Semmi köze hozzá senkinek, neki meg aztán végképp nincs. :D

2021. ápr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy idegen felnőtt vagy rokonság kérdezi akkor illetlen is meg nem is (attól függ milyen viszonyban vannak egymással). De egy saját gyerek nyugodtan megkérdezheti hogy mennyit keresnek, van mikor ilyen témáról beszélnek, a szülők automatikusan kibökik, hogy ennyit meg annyit keresnek. És mennyi emelést kaptak, stb
2021. ápr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Metionin ***** válasza:
94%
Családfüggő. Nálunk nem kellett kérdezni, kb. 12 éves korom óta nekem kellett megírni a hivatalos kérvényeket pl. gyerekvédelmi vagy egyéb támogatás miatt, ahol be kellett írni az összegeket, később a kolis felvételihez kellett benyújtani a jövedelemigazolásokat, szóval tudtam hogy mennyit kapnak. Na meg eleve úgy voltam nevelve, hogy nekem nem lehetnek jó cuccaim mert nincs rá pénzünk, szóval kiskorom óta tudtam hogy nem vagyunk eleresztve. Ők viszont nem tudják pontosan hogy én mennyit keresek mert egyből jobban tudnák hogy mire költsem. Nem tudnak észszerűen bánni a pénzzel, mert sosem volt a birtokukban nagyobb összeg, hülyeségeken akarnak spórolni és sokat adnának ki olyanra ami nem éri meg.
2021. ápr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#11!


Nyilván egy általános jó viszonyra vonatkozik a kérdés.

2021. ápr. 24. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!