Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszéljek erről apámmal?

Beszéljek erről apámmal?

Figyelt kérdés

Nagyon jó viszonyom van a szüleimmel, és mindig ideális családként tekintettem a miénkre. Édesanyám egy ideje gyakran volt rosszul, érzékeny volt a szagokra. Mivel 48 éves én meg 21, eszembe sem jutott hogy testvért akarnak nekem csinálni. Azonban két hete találtam egy terhességi tesztet a szemetek között (normális esetben nem turkáltam volna, de megláttam a dobozt a szemétben és elkezdtem keresni) és a teszt szerint anyám várandós volt. Ne sokkal utána különböző gyógyszereket kezdett szedni és egyre többször ment el "rutinvizsgálatokra" és nemrég egy ismerősünktől megtudta hogy terhes volt és elvetette a gyermeket.

A gond csak az, hogy 4 évvel azután miután én megszülettem apám egy betegség folytán nemzőképtelen lett és ha ez nem is történt volna meg, akkor sem szexeltek hónapok óta, ez biztos. Édesapám rengeteget dolgozik, nagyon sokat küzd a családért. Mondjam el mindezt neki? Semmit nem tud. Vagy hagyjam az egészet... Lehet hogy anyám csalja apámat? Nem tudom mit tegyek...



2021. ápr. 22. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Szerintem ne mássz ebbe bele, eza kettőjük dolga, bár 48 évesen eléggé nagy kockázat van már a szülésre, úgyhogy nyugi, max nem védekeztek, de lehet nem is anyukádé a teszt, a rutinvizsgálat lehet a változókor miatt is. De lehet, hogy anyukád kapuzárási pánik előtt áll. Apukáddal semmiképp se beszélj, inkább anyukáddal de finoman és hagyd, hogy Ő mondja el neked.
2021. ápr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sztem is anyudnak mondd el. Gondolj bele, ha apudnak mondanád, mekkora kis feregnek tunnel.

Anyudnal kérdezz rá, elmondja majd a sztorit.

Ha olyan, amit ezután úgy érzel, H tudnia kell apudnak, akkor mondd el anyudnak H vagy ő mondja el vagy te.

De először mindenképp anyuddal beszélj

2021. ápr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1

A házban nincs más nő, a teszt az övé kell legyen. Nem feküdt le apámmal nagyon rég, de ha véletlenül meg is tette (aminek nincs nagy valószínűsége) akkor sem eshetett tőle teherbe.


Köszönöm nagyon szépen a választ! Szóval apummal ne beszéljek? Lehet az lenne a legjobb.

2021. ápr. 22. 22:28
 4/12 A kérdező kommentje:

2

Szerintem anyám nem mondana semmit. Ismerem. Kitérne vagy hárítani vagy hazudna valamit. De apámmal nem beszélek akkor egy darabig. Lássuk mi lesz...

2021. ápr. 22. 22:29
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
neharagudj de nekem kicsit santit a sztori : honnan tudod hogy a szuleid milyen gyakran es mennyit szexelnek, milyen gyogyszereket szed anyukad, es mikor jar orvoshoz ? egyebkent meg, ha 2 hete talaltad a tesztet, akkor anyukadnak nem lett volna ideje vizsgalatokra menni, legalabbis nem olyan gyakorisaggal hogy ez feltunjon, ha csak nem jelentette volna mindig be, hogy elmentem nogyogyaszhoz, amit viszont nem tett volna meg ha titokban akarja tartani a terhesseget. nem mondom hogy kamu kerdes, de kicsit sok a furcsasag
2021. ápr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egyrészt onnan hogy apám napi 10 órát dolgozik tehát nappal kizárt. Mivel egybe nyíló szobáink vannak, s későn is fekszem, korán kelek, nem hinném hogy valamikor 3-kor felkelnének egy gyors menetre, a legnagyobb csendben.

Amikor pedig olyan a dolog, hogy itthon van apám, rendszerint a ház körül tevékenykedik, sosem vonulnak félre kettesben.

Én gondolom max olyankor csinálják (már ha csinálják) amikor el vagyok menve itthonról vagy ők vannak elmenve, de erre nem volt példa jó ideje.


Kérdeztem hova megy, mondta orvoshoz. Innen tudom. A gyógyszerek pedig az asztalon voltak, beszédte délután és este. Nálunk ezek a dolgok nem mennék titokban, nem gyógyszerezzük magunkat titokban.


Nem nőgyógyászat mondott (az az én feltételezésem) csak orvost. Mindig hebegett és zavarban volt.

2021. ápr. 22. 22:47
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha az ismerős elmondta neked, akkor nyugodtan beszélhetsz anyukáddal. Én inkább vele beszélgetnék erről. Valakivel biztos örülne, ha megbeszélhetné.

Nem tudhatod, hogy milyen a kapcsolat a szüleid közt. Sose tudhatod biztosan. Te a gyerek vagy.

Olyan abszurd dolgok tudnak lenni, hogy hihetetlen. A szexuális életükről semmit nem tudsz, az is biztos. Nem veled fogják megbeszélni. Nyomozhatsz, számolgathatod az órákat, meg h ki mikor itt ott mennyit van, akkor se fogsz ezekről biztosat tudni. És nagyon sok meddő is van, aki valami csoda folytán teherbe esik, gyermeket nemz. Nem kell rögtön gyanúsítgatni anyukádat. Pont azért nem védekeznek, mert úgy tudják úgysem sikerül. Hát úgy néz ki mégis sikerült. Mamám is csoda módon lett várandós a 3. gyerekekkel, mikor már azt mondták nem lehet neki. Így most anyukám testvére fiatalabb, mint az én férjem. :D

Lehet, hogy apukád is tud a terhességről. Csak téged nem akartak beavatni. Nekem is utólag mondta el anyukám az egyik abortuszt. Azóta megkönnyebbült, hogy elmondta. Időnként felemlegeti, hogy most lenne x éves... 16 voltam, mikor lehetett volna egy tesóm, de elvetették a babát, nem voltak rá felkészülve, hogy újrakezdjék. Szomorú döntés volt, de tudatos. Nem számítottak rá szintén, hogy összejön, védekeztek. Akkor volt egy balesetünk is, romokban voltak. Nem ismerhetsz minden körülményt. Mellesleg kisbabát nem csak az ágyban lehet csinálni. :) Bocs, hogy nem melletted készült a gyermek. :D Készülhetett a kert végében is, a fürdőben is, a konyhában is, ők is voltak fiatalok, és nekik is meg van a maguk fantáziája. Ha ritkán is, de időnként biztos együtt vannak, nem jelölik neked a naptárban. :)

2021. ápr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7

Egy jó ideje biztos nem voltak együtt. Kertben pláne nem, mert körbe vagyunk véve tömbházakkal. De ez mindegy is.

Fel fogom hozni anyámnak a témát és ha nem válaszol akkor megkérdem az ismerősünket.

2021. ápr. 23. 09:33
 9/12 A kérdező kommentje:
Beszéltem anyámmal. Nos természetesen amennyire csak lehetett kitért. Terhes volt és megkért hogy ezt ne mondjam el apámnak. Amikor pedig mondtam neki, hogy tudom, hogy mástól van a gyerek, mondta hogy ezt majd megbeszéljük és megkért ismét,hogy ne mondjak semmit apámnak. Nagyon zavart volt, majdnem elsírták magát. Ma elmentem otthonról holnapig, nagyon rosszul esett hogy mindezt a szemembe merte mondani. Nem mondta ki hogy mástól van, de a "majd megbeszéltük" mind tudjuk mit jelent.
2021. ápr. 23. 21:03
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Legalább annyira tisztel, hogy nem hazudik.

Ha tönkremegy egy házasság, az biza mindkét felén múlik.

Ezt most már kettejüknek kell rendezni. Azt tudom tanácsolni, hogy ne állj senki pártjára, mert ebben nincs jó és rossz oldal. Persze, lehetsz mérges anyudra, de minden ok-okozat.

2021. ápr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!