Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem meg a visszamar...

Hogy beszéljem meg a visszamaradott gondolkodású apámmal, hogy én őt szeretem és ezzel a pasival akarok lenni? N22

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és van egy 41 éves barátom. Apa sejti, hogy hozzá járok, és folyton cirkuszol, kiabál, egyszerűen nem tudja megérteni, hogy nekem ez a jó. Értem, hogy nagy a korkülönbség, de nagyon jól megvagyunk, és mivel én nem szeretnék gyereket, neki pedig már van, ezen sem kell aggódnom, mert az előző kapcsolatom ráment erre. nem vagyok már kislány. Majd abbahagyja, vagy hogy beszéljek vele?

2014. okt. 25. 20:50
 1/8 anonim válasza:
38%
Semmi köze hozzá, 22 évesen azzal jársz akivel akarsz. Majd beletörődik.
2014. okt. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ASOT válasza:
82%

Bocs de ha ő az apád és szeret téged, akkor ezt nem fogja tudni sosem teljesen elfogadni. Maximum beletörődik. Az apák ilyenek, ez a dolguk.

Én is félteném a lányom.


Nagykorú vagy, annyit tehetsz, hogy a pasihoz költözöl.

2014. okt. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Most jó, de 20 év múlva lesz egy nagypapa melletted, te meg egy érett nő leszel. PErsze ti már nem lesztek együtt 20 év múlva.

költözz hozzá, és akkor nem kell hallgatni apád.

2014. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

A parvalasztas ket emberre tartozik. Szulo vagyok es el tudom kepzelni hogy milyen nehez lehet ez neki, de a tiltas es allando cirkuszolas csak forditva sul el. Semmi ertelme.


Anyosomek nagyon jo pelda erre. Az egyik menyuk azert rossz, mert van penze es sokat kolt, a masik azert mert nincs sok penze... Aztan most koppantak, amikor nem ertik hogy tobb evnyi kukacoskodas utan miert nincs veluk pusziviszony egyik felrol sem.


Akar a korral, szarmazassal vagy barmivel van problema, sokaig nem eri meg ezen lovagolni ha lathatoan komoly a szandek, mert csak a szulo fazik ra. Talan majd apukad is rajon.

2014. okt. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Oké, persze, nagy a korkülönbség, de azért vannak olyan példák, akiknél nagyon jól működik egy ilyen kapcsolat. Én szurkolok Nektek! Szerintem ne hagyjátok, hogy erre menjen rá a kapcsolatotok, ha egyébként minden tök jó és komolyan gondoljátok mindketten. Apukádat pedig természetesen meg lehet érteni, mert félt Téged, félt a csalódástól is, de szerintem próbálj meg vele teljesen őszintén beszélni (és próbáld közbe megtartani a hidegvéred, szóval ne legyen belőle perpatvar). Meg esetleg segíthet az is, ha mondjuk néha elmegy a barátod ebédre/vacsorára és látja apukád, hogy mennyire szeret Téged, törődik Veled, stb.
2014. okt. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat és azt is, hogy néhányan támogattok :) nagyon fontos nekem ez a kapcsolat.
2014. okt. 25. 21:28
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

Na most ahhoz, hogy apádnak egyetértsen a döntéseddel, az kéne, hogy valamennyire egyformán gondolkodjatok. Nem gondolkodtok egyformán, de ettől apád nem "visszamaradott". Te meg azt nem érted meg, hogy ő azért félt téged, mert nagy a korkülönbség, és ha csak annyit tud az illetőről, hogy 41 éves, valószínűleg a lehető legrosszabb dolgokat látja bele, amit el tud képzelni, mert AGGÓDIK ÉRTED. Pár év múlva majd megtanulod ezt megbecsülni, mikor rájössz, hogy kevés ember van az ember életében, aki őszintén aggódik érte.


A kérdésedre válaszolva: beszélj minél többet apáddal, türelmesen és őszintén, higgadtan magyarázva, hogy neked miért ez a férfi kell, és mutasd be otthon, járjon át, hogy ő is megismerje, és megnyugodjon.


Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, apád nem fog megnyugodni, amiből te csak annyit fogsz látni, hogy "cirkuszol" folyamatosan, holott csak aggódik. Ne csak "sejtse", hogy hozzá jársz, hanem önts tiszta vizet a pohárba, és mutasd be, ha már olyan fontos neked az az ember!

2014. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

22 évesen kb. semmit sem ér ha éppen nem akarsz gyereket.

Apád helyében hagynám úgyis vége lesz 1 éven belül.

2014. okt. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!