Ez miért van így?

Figyelt kérdés

16 éves lány vayok. 12 éves korom óta rendszeresen elvégzem a háztartási dolgokat. Főzök, Mosok, Takarítok. Mindent megcsinálok. Rendesen tanulok. Gazdasági iskolába járok. A húgomnak is mindent megcsinálok amit csak kér. Ha például: már csak egy darab kakaós csiga maradt is inkább neki adom, mint hog el felezzem vele, mert úgyis kérné a enyémet is utána. Mégis én vagyok a szüleim szemében a rossz, a szar, a kutya, a mocsok. Napi szinten elhordanak mindennek. Mindig mondanák rám olyanokat, hogy "Csak a baszáshoz van eszed" stb... Van egy barátom 8 hónapja. Élünk nemi életet, de már mikor szűz voltam is mondtak rám ilyeneket. Naponta fenyegetnek, hogy megvernek, néha meg is teszik. A húgom ezzel szemben mindent megkap. Sosa nem veszélnek vele csúnyán, még a hangjukat sem emelik fel rá. Bukdácsol az iskolában, de a szüleim őt ígyis istenítik. (8 éves)

És persze én ha valami "rosszat" sinálok a testvéremmel például: Megkérem, hogy miután evett a tányért és a poharat a mosogatóba tegye be. Még a szüleim velem kiabálnak, hogy ő még gyerek, és hogy ne kényszerítsem ilyenre. Ő nem csicska, van neki egy nővére aki majd elpakol utána, elvégre ezért van!"



2021. ápr. 23. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Ezt sajnos nem tudom megmondani, bár velem is hasonlóak voltak. Azt viszont ne engedd hogy verjenek. Engem 12 évesen vert meg utoljára a apám mert meguntam, és elkezdtem magamnál direkt kisebb éles tárgyakat hordani. Mikor utoljára rám emelte a kezét gyorsan beleb@sztam a kezébe a zsebemben lapuló pengét. Azóta nem ért hozzám😌
2021. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Nem tudom miért lehet de biztos nagyon rosszul érzed magad. Azt tudnod kell hogy én már felnőtt vagyok és ha még belül gyermek is, csak felnőtt szemmel látom a dolgokat. A szülők sajnos nem tudják ugyan úgy szeretni a gyermekeiket, ez normális. Az már kevésbé hogy ez egyértelműen látszik. Próbálj velük beszélni. A húgodnak próbálj segíteni a tanulásban a szüleid ezt hátha jó szemmel fogják nézni. Keress fel egy pszichológust ő hátha jobban tud segíteni mint én. Ha meg vernek rendszeresen akkor viszont szólj tanárnak, olyannak akivel jóba vagy. Nagyon nehéz lehet most neked és sok kitartást kívánok. Remélem mások is tudnak javasolni ezeknél jobb dolgokat is.

2021. ápr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Úristen
2021. ápr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Ezek alapján nem vagy szar ember (húgod a leírás alapjá nem a legjobb, de kisgyerek).
2021. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#2

Az sajnos nem jó ha szól... Kimegy a gyámügy és ha esetleg elviszik, még rosszabb lesz neki mint otthon.

2021. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Tudom de ha megverik!!!
2021. ápr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Szólj gyamugynek,tanárnak,bárkinek ez így nem mehet tovább,ilyen embereknek nem is lenne szabad gyereket vállalni
2021. ápr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
tanulj jol, gyujts nyaron penzt diakmunkan, es amint teheted pattanj meg otthonrol, amint 18 lettel eltunhetsz a latoterukbol. sajnalom hogy ilyen csaladod van, a leiras alapjan nem veled van a baj.
2021. ápr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A barátom probál lelkileg támogatni, de ez csak pár óráig jó, néha annyira sem. Anyukám gerincbeteg, így nem tud dolgozni, apukám pedig nem is nagyon akar elmenni....szeret a tudatmódósítószerek hatása alatt lenni :(
2021. ápr. 23. 15:58
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Barátodhoz nem tudnál költözni?
2021. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!