Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám állandóan nyaggat,...

Anyukám állandóan nyaggat, azt gondolja rólam hogy én hazudok és eljárok bulizgatni titokban, meg hogy mikor elküld vásárolni, biztos valami fiúval találkozom. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Próbál teljesen ellehetetleníteni a fiúkkal való találkozástól, a bulizástól, a barátkozástól, és mindentől, csak azért mert szívbeteg vagyok és kb minden emberi tevékenység végzése közben van minimum 1% esélyem meghalni. Ő azt gondolja hogy minden szabályát megszegem, és hazudok neki, bárhogyan bizonygatom hogy nincs így. Mindegy mennyire vágyom egy barátra, akivel kölcsönösen meghallgatjuk egymás problémáit, fiúkról beszélgetünk, kidumáljuk ki mennyire helyes, stb., ilyesmire esélyem sincsen, és soha sem volt ilyen barátom. Mikor jártam suliba sokszor megkaptam hogy én vagyok “anyuci kedvence, anya pici lánya, a kis beteg baba” és minden ilyesmit. Arról ne is beszéljünk hogy mennyire vágyom arra hogy nekem megtetszen egy fiú, hogy beszélgessünk, és az izgalomtól fülig piruljak, vagy ilyesmi, tudjátok. De végülis engem úgysem bír senki, szóval nem kellene aggódnia, hogy majd lázadni fogok. De mégis miért csinálja akkor ezt? 17L

2021. ápr. 26. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudja kezelni a betegseged,felt teged az o oldala is ertheto, de 18 leszel... vegzel a sulival vagy egyetemre mesz vagy dolgozni egy pillanat es mar onalloan fogsz elni.

Gondolom ezt sem szeretne majd hagyni....

Gondolom jarsz orvoshoz folyamatosan, lehet az orvosod tudna beszelni anyukaddal...

A gyanusitgatasaival csak el fog teged lokni magatol, es valjuk be nagyon sok mindenbol kimaradtal aminek az okat nem ertem. Es nem a bulira gondolok itt, hanem a tarsas kapcsolatokra, baratkozasra.

2021. ápr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Abody ***** válasza:
96%
Eeeeez nagyon egészségtelen viselkedés a részéről, mármint pszichológust vagy családterapeutát igénylő, ha ennyire kontrollál. Meg van az esélye, hogy ilyen esetben a betegséged csak ürügy, és akár nem is tudatosan, de csak az a fontos neki, hogy ilyen abszolút módon irányítson téged, mert hát bizonyos embereknek egyszerűen csak jól esik a hatalom mások felett. Komolyan föl kell lépni ez ellen, mert az ilyen szülők nem könnyen adják föl ezt a viselkedést, és hát hatalmas lelki gondokat tud okozni mindkettőtöknek, mire odáig jutsz, hogy kiszakadj onnan.
2021. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
26%

Anyukád szerintem nagyon-nagyon félt téged, ami érthető. Vagyishát, szeret és szeretne vigyázni rád, amit kicsit (legalábbis véleményem szerint) túlzásba visz.

Ahogy mondtad, 17 éves vagy,(hello, én is. :D) ahogy első is írta, lassan felnőtté válsz, dolgozni fogsz, szóval önmagadról gondoskodni. Úgy gondolom, hogy ezek az esetek, a végső kirepülések mindig nehezek a szülők számára, hiszen az ő drága kicsikéjük elmegy. Ami persze nem igaz, legalábbis nem végérvényesen, hiszen ugyanúgy fogtok ezután is találkozni. :D

Anyud is valószínűleg realizálta, hogy lassan kikerülsz a "keze alól" és talán kissé megrémíthette, ráadásul ott van még a szívbetegséged is.

Én nem gondolnám, hogy rögtön pszichológushoz kellene rohanni, először meg kellene próbálnod megbeszélni vele. Hogy érted, hogy félt, hogy borzalmasan szeret, és nyugtasd meg, hogy hogyha el is mész onnan akkor is ő marad az anyukád, akit soha senki és semmi sem pótolhat. Úgy gondolom, számára most ez lenne a legfontosabb.

(És csak így mellékesen, nem lehet, hogy ő poénosan érti ezeket? Mármint, kis csajosan, hogy na, kivel találkoztál, szép a fiú? Mesélj el mindent róla stb. :D)

Az viszont igaz, hogy a kezedbe kell venned az ügyet. Azon a téren is, hogy beszélj anyukáddal és a másik feléről is, ismerkedés szempontjából. Hiszen ahogy te is írtad, szeretnél magad köré barátokat, szerelmet, tinédzsereknek való életet, amit meg kell teremteni magunknak. :D


Ui.: remélem, hogy megjavul a helyzet közetetek és, hogy minden tisztázódik. :D

2021. ápr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!