Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthon élő fiatalok titeket...

Otthon élő fiatalok titeket zavar ha a szüleitek allandoan kerdezősködnek hogy hova mentek?

Figyelt kérdés
Mielőtt jön a "költözz albérletbe" duma, leszögezem hogy albérletbe élek, csak elkezdett foglakoztatni a dolog mert a húgom állandóan panaszkodik hogy őt ez zavarja

2021. márc. 28. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

nem.. nem titok hova megyek :D vagy haverokhoz, vagy dolgozni, vagy barátnőhöz, elmondom, ha nem megyek haza arról is írok, akkor nem várnak, ha pl főztek vmit úgy.. ha szólok h megyek haza, kiveszik a kulcsot zárból, mert amúgy benne tartják..

nálunk működik, engem nem zavar

22/F

2021. márc. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Külön élek, havi 3-4 napra megyek haza a szüleimhez. Már abban a pár napban is zavar.
2021. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak szimplán érdeklődnek vagy beszélgetünk és felmerül, akkor egyáltalán nem zavar. Sőt, bennem igazából valahol automatikusan jön, hogy szólók a szüleimnek, hogy most elmegyek ide és ide, majd jövök stb. Igazából a kolis szobatársamnak vagy lakótársamnak is mindig szóltam, hogy tudjon róla, nekem ez valahol természetes. Ugyanakkor azt nagyon nem szeretem és zavar, ha valaki számonkérő jelleggel kérdezősködik, faggat. Nekem a szüleim szerencsére nem ilyenek, de a bátyám igen és utálom ezt a fajta viselkedését, szerintem elviselhetetlen és én nem tartom normálisnak.
2021. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát, ő úgy adja elő, hogy ha csak ránéz az órára vagy a cipőjére, már jön is a kérdés hogy hova megy. Vagy ha egy órával előbb felkel a szokásosnál. Ma azt mondta hogy csendbe osont ki a házból, mert mar falra mászik a kérdéstől.
2021. márc. 28. 21:03
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sosem volt titok, hogy ki hová megy. Sőt, azt is megmondtuk, hogy kb. mikor jövünk haza.
2021. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sose zavart. Együtt élünk tudni szeretné merre járok, mikor jövök, stb.


Nincs ezzel semmi baj.

2021. márc. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Sose zavar, sőt ha valaki korábban kel vagy épp cipőt húz ahogy mondod, egyértelműen megkérdezzük a másiktól. Nem titok, plusz jó is ha ma másik tudja hol keresse ha gond lenne. Általában automatikusan mondjuk is. Ha hétvégén reggelinél pl, megszokták kérdezni, hogy és mi a terved mára. Aztán ha nem akarom az orrukra kötni meg mindig mondhatok általánosságot, hogy barátokkal találkozok vagy beszeretnék ugrani pár boltba, de mint mondtam nem is titok.
2021. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%

Egy olyan szempont merült föl bennem, amit eddig más nem írt.

A szülők túlzott érdeklődése összefügghet a járvánnyal?

Pl. jelen helyzetben én is inkább megkérdezném hova és miért megy, és ha olyan helyre akarna menni, amit nem tartok helyesnek (pl. csoportos összegyűlés barátokkal), akkor legalábbis megpróbálnám lebeszélni. Vagy elmondani neki, miért tartom ezt helytelennek. Illetve úgy általában próbálnám lebeszélni arról, hogy csak úgy tengeni-lengeni bemenjen a belvárosba. Ha van egy konkrét célja, akkor természetesen menjen és intézze, de kirakatokat nézegetni ne menjen.

2021. márc. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk alapszabály volt, hogy oda megyek, ahova akarok, de tudjanak róla, hogy kivel kb hova, hogy ha nem jövök haza, tudják, hol kezdjenek keresni. szerintem ez teljesen normális hozzáállás.

Ezzel szemben nagyapám, ha ránéztem a szekrényre, vagy a kamraajtóra, azonnal elkezdett kiabálni, hogy már megint mit keresel????? Na EZ rohadt idegesítő volt valóban... -_-

2021. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
3%

Nagyon zavar.


20F

2021. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!