Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek lehet a régi a...

Szerintetek lehet a régi a kapcsolatuk? Nők, ti mit tennétek, ha a vetélésetek után ilyet mondana az anyátok?

Figyelt kérdés

Tesómnál nem túl rég elment a baba, aki nem csak úgy véletlenül becsúszott volt, nővérem messze sem tinédzser már, stabil párkapcsolata van és rendes munkája. Nem az lett volna a szitu, hogy a leendő nagymamának kellett volna bármivel vesződnie, főleg nem anyagilag. Nővéremnek van már egy tinédzser lánya, aki jól tanul, teljesen problémamentes, szorgalmas, őt szereti is anyu. Van egy kedves szomszédasszonyunk, anyu évtizedek óta barátságban van vele. Beszélgettek, és ez a hölgy sajnálatát fejezte ki a baba miatt, mire anyu teljesen közönyösen úgy reagált, hogy ugyan már, nagyon is jó, hogy elment, legalább nem lesz hülye gyerek. Behallatszott a szobába halkan, de érthetően az egész, a szomszéd szólni se tudott erre a reakcióra semmit, nővérem meg érthetően rettenetesen kibukott. Gyorsan elviharzott, azóta sem akar anyámmal beszélni, unokahúgom sem jön az incidens óta, és mivel már egy ideje így van már a dolog úgy néz ki, semmi sem lesz olyan, mint régen... Attól tartok, hogy a kapcsolat végérvényesen megszakadt. Tehetek szerintetek bármit?


U.i.: Nem, nem arról van szó, hogy kötelező egy unokának örülni, de azért a saját gyerekem vetélésének fennhangon örülni szerintem igencsak durva.



2021. ápr. 27. 13:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%

Én a helyedbe tuti megkérdezném anyádtól, hogy ez hogy is értette pontosan.

Sajnos te sokat nem tudsz tenni, max rászólni anyádra, hogy kérjen már bocsánatot, ha nem akarja elveszteni a lányát.

2021. ápr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem mindenkinek joga van azt gondolni, amit akar. Nem a nővéred szemébe mondta, nem megbántani akarta, egy barátjával osztotta meg a véleményét. Hogy ti kvázi kihallgattátok a beszélgetésüket, nem az ő hibája.

Érthető, hogy a nőverednek rosszul esett, de ha annyira tervezték a gyereket, akkor nyilván tisztában van vele, hogy a 40 körüli szülésnek mik a kockázatai.

2021. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
38%
Milyen idős tesód?
2021. ápr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

#13 37 éves.


#12 Magadból indulsz ki, senki nem hallgatott ki semmit, annál is inkább, mert bent ültünk a szobában és csendben lelkiztünk. Panelházban lakunk, minden szó áthallatszik még csukott ajtónál is, kvázi anyu direkt érzéketlenségből mondta úgy, hogy halljuk. A bejárati ajtóban beszéltek, azt pedig csak egy apró belépő választja el a kisszobától, ahol mi ültünk. Ki ne szúrjuk esetleg a dobhártyánkat?

2021. ápr. 27. 14:32
 15/24 anonim ***** válasza:
72%
Anyud lehet hogy a tesód hibáztatja,de ez akkor is szemétség volt tőle. Igen is kérjen bocsánatot ha szereti a lányát. Te veled hogy viselkedik anyud?
2021. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Velem kedves azóta is, igyekszik úgy tenni, mintha nem történt volna semmi. Valamennyire biztos bántja ez a mostani no kontakt szituáció, mivel korábban szinte hetente, legkésőbb kéthetente összejöttünk minden hétvégén, nyáron hatalmas bográcsozásokkal, szóval elég drasztikus változás állt be. Ezért is szeretném, ha valami elmozdulás történne a régi életünk felé.
2021. ápr. 27. 14:47
 17/24 anonim válasza:
96%

Ez elég komoly sértés, nem hiszem hogy lehetne ellene tenni.

Nem is értem hogy mondhat ilyet valaki.

Talán ha bocsánatot kérne. De az meg már nem lenne hiteles.

2021. ápr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
88%

12

Te beteg vagy. Kihallgatni egy beszélgetést más, mint véletlen fültanúja lenni annak.

Éppoly gyökér vagy mint a kérdező anyja.

2021. ápr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
72%
Durva, de nem tudom elhinni, hogy anyukádnak ez volt az első durva elszólása.
2021. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
97%
Én ugyan nem vagyok nő, de ha az anyám ilyesmit mondana akár nekem, akár a meg nem született gyerekem anyjának (ha egyéjszakás kaland volt, akkor is), ezt mondanám neki. "Anya, gusztustalan féreg vagy, hogy így viselkedsz, többé nincs fiad". Az ilyen megbocsáthatatlan.
2021. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!