Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a szüleitek...

Mit tennétek ha a szüleitek gyerekes hisztivel kezelik ha nem ugy élsz ahogy előirják?

Figyelt kérdés

Eleve ott kezdődik, ha pontosan azt csinálod amire utasitanak, abban is mindig találnak belekötni valót, ha meg eleged lesz és azt csinálod amit szeretnél akk behisztiznek és kb kitagadnak.

Persze élj ahogy szeretnél, nem akarnak korlátozni (ezt mondják), de ha ugy élsz ahogy szeretnél akk következményei vannak. Nem korlátoznak de vagy ők vagy a saját életed gyakorlatilag és persze tied a felelősség, miattad viseljednek ugy ahogy, a te lelkeden szárad ha eltávolodnak. Undoritó az egész.


2021. ápr. 29. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Távolságot tartanék, egyre ritkábban találkoznék velük, és nem lenne bensőséges kapcsolat. Csak azt osztanám meg velük, amiről úgy gondolom lehet.
2021. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Ha gyerek vagy (18 év alatt, a szülők tartanak el, vagy az ő lakásukban élsz), akkor elvárható, hogy alkalmazkodj hozzájuk.

Ha felnött vagy (nagykorú, eltartod magad és nem az ő lakásukban laksz), akkor meg úgysem tudják, hogyan élsz.

2021. ápr. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Savlekotő ***** válasza:
87%
Hazudnék,megjátszanám amit akarnak,ha abba is belekötnek amit elvárnak nem mindegy? Eltávolodnék érzelmileg,és amint tehetem eltűnnék cim nélkül. Sokan okkal tűnnek el otthonról,hiába vannak tejes dobozon meg jaj eltűnt a húszon éves gyerek,nem eltünt sok esetben csak megszabadult.. .
2021. ápr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem anyám szokott úgy hisztizni mint egy 5 éves, ezért már régebben is úgy éreztem hogy inkább a gyerekem mint a szülőm. Egyszer tájékoztatni szoktam hogy semmi köze hozzá hogy hogy élek, utána meg nem foglalkozok vele. Neki ott volt a saját élete, elbaszta, foglalkozott volna azzal. Ne az enyémet igazgassa.
2021. ápr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
A legtöbb családban szerintem ez a jelszó, amíg 18 éves vagy ezt vágják a fejedhez. " Mi tartunk el, neked kell alkalmazkodnod, mert te élsz a mi házunkban a mi kenyerünket eszed, stb". Nah igen, ez megy egy darabig, amíg valaki gondol egyet,és véget vet ennek a zsarnokságnak és elköltözik. Abba a szülők ilyenkor nem gondolnak bele, hogy a gyerek a sok sérelem miatt többet a tájékukra sem megy. Anyám 18 évesen megpattant a Németekhez, azóta is őt szidják,hogy egy aljas m..csok..mert kitört innen és le sem köpi a szüleit. Szerintem, meg nagyon is jól tette. Megszabadult a zsarnokságtól,és attól,hogy 9 évesen fel kellett kelnie nyári szünetben hogy szedje nekik az uborkát, amiből ő soha egy fillért sem kapott.
2021. ápr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De miért kérdés ez? Függsz tőlük valamiben? Fájna neked érzelmileg/anyagilag, ha eltávolodnának?


Neked alapvetően az a dolgod, hogy éldd az életed, törekedj a lelki egészségedre és munkálkodj a céljaid eléréséért. Így nem hányhatsz később a saját szemedre semmit, a saját erődből születnek meg a sikereid és a kudarcaid.


Ha anyagilag támogatnak, akkor gondold el mennyit ér neked a lelki egészséged. Ha boldogabb leszel attól, hogy bár lassabban, hitelből, (eleinte) kevesebbre jutsz, mint a támogatásukkal, de szabadon, akkor éld a saját életed inkább.


Ha fájna a hiányuk, de amúgy más hátrányod nem származik, akkor gondold el, hogy tényleg _ilyen_ emberek hiányoznának neked? Vigyázz, ez egy nagy csapda, mert gondolom, hogy a szerető meleg kapcsolat a szüleiddel hiányzik, de ők nem azok az emberek, akik ezt megadják. Legalábbis nem feltétel nélkül, ahogy egy szülőnek kellene. Nehéz elfogadni, hogy a világon egyetlen emberektől, akiktől meg kéne kapnod a feltétlen szeretetet, azoktól nem kapod meg.

2021. ápr. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ignoráltam őket elég sokáig... szó szerint értsd, nem vettem fel a telefont, nem nyitottam ajtót nekik.

Önálló felnőttként nehogy már ők döntsék el, hogyan éljek meg mikor keljek fel, hová menjek, stb.

2021. ápr. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!