Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létező jelenség ez és én...

Létező jelenség ez és én csináltam valamit rosszul?

Figyelt kérdés
Nézem ezeket a vegyél fel hitelt és költözz nagyobb lakásba a családdal reklámokat. Feltünt valami mégpedig az hogy a reklámokban a kölykök állandóan leamortizálják a lakást, összefirkálják a falat. Biciklivel, a nem is olyan kicsi gyerek leveri a vakolatot. Persze aztán mindenki örül mert a hitelre vett óriás kecóban már gondolom apa és anya már nevelik is a gyereket,nem csak megtörten nézelődnek. Jellemző ez vagy csak én voltam rendmániás hogy a gyerek nem használhatta a falat papírként?
2021. máj. 1. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Én még nem vettem észre.
2021. máj. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Gondom a kisebb házban is ezt csinálják az ilyen gyerekek, nem úgy kelnek fel higy de jó nagyobb ház nagyobb koszt lehet csinálni. A kisgyerekek szoktak falon rajzolni ilyet csinálni, pláne ha beleviszik egymást a rosszba. Ezért jó a le mosható festék. Régen nem tudom hogy árulták-e, de nagyon jó találmány.
2021. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
* lemosható
2021. máj. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
A reklám - nyilván szándékosan túlzóan, hiszen el akar valamit adni nekünk - azt szeretné demonstrálni, hogy egy szűk, kicsi lakásban a nagy mozgásigényű gyerekek hamarabb tönkretesznek ezt-azt, mint egy nagy, tágas házban, ahol kényelmesen elférnek. Nyilvánvaló, hogy ahol nagyobb a tér, mindenkinek jut külön szoba, nyugodtabb az élet, de azért kezeld a helyén a reklámot, nem a valódi életet szeretnék bemutatni, hanem azt akarják elérni, hogy vágyj a nagyobb lakásra, házra.
2021. máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Bár nem láttam ezt a reklámot, de ez olyasmi lehet mint a megszállott mosolyú szülők + egy kisfiú és egy kislány felállással az ideális családod akarják szimbolizálni. Levespor reklámban lehet látni őket ahol a gyerekek boldogan eszik az 5 perc alatt elkészült fogásokat boldogan, és szépen ülnek az asztalnál. Mivel ez egy lakáshitel nyilván a házban rosszalkodnak, szaladgálnak a gyerekek 🙂.
2021. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Létező jelenség, mondjuk nem nálam, én mindig megköveteltem, hogy a gyerek vigyázzon, amennyire lehet a lakásra. Mondjuk azért ilyenkor is előfordulnak balesetek, kiborul valami vagy leütődik a vakolat. DE: az ember nem ezek miatt vesz fel hitelt vagy költözik nagyobb lakásba. Gondolom, a reklámírók fantáziájából ennyi telt.
2021. máj. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Soha az életben eszünkbe nem jutott a falra rajzolni, már óvodásként is tisztában voltunk vele, hogy erre a papír való. Meg azzal is, hogy ha szétcsesszük a falat, akkor bajba kerülünk. Sőt, azt is tudtuk, hogy az aszfaltra krétával rajzolni sem szabad akárhol, csak ahol nem zavar senkit és megkérdezzük, hogy lehet e.

De egyébként ja, sajnos a legtöbb családban a jómodor és az illem a legutolsó, amit megtanítanak a gyereknek, már ha egyáltalán valaha megtanítják. Meg hogy vigyázzunk a környezetünkre, tartsuk tiszteletben mások értékeit, mások munkáját... le van ez sz**va magasról, főleg manapság, mert ugye a gyerek csak gyerek, neki mindent szabad, mert hát honnan tudhatná (mondjuk onnan, hogy megtanítod neki, te agyoniskolázott), meg jaj úgyis van mosható falfesték, meg lemosható filc (sose tűnik el teljesen a nyoma, sebaj), a betonról meg lemossa az eső, hát hadd csináljon már szegény gyerek azt amit csak akar, ugye...

De hogy ennek mi köze a hitelre vásárolt nagyobb házhoz, azt nem tudom. Lehet kifejezetten azt a réteget célozták meg a reklámmal, akik a gyereket is csesznek megnevelni, meg még pénzük sincs semmire, és még a tv-t is hitelre veszik.

2021. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Mi nem amortizáltuk a lakást, de én bevallom, rajzoltam a falra ovis koromban. Mentségemre szóljon, hogy a mai napig nagyon szépen festek és rajzolok, a lányom is firkált a falra tiltás ellenére (amikor egyszer leszidtuk lila filctollal egy szomorú arcot rajzolt a sárga falra a gyerekszobában. Nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek, azért nem is szidtam le) ő is gyönyörűen rajzol, grafikus akar lenni. :-)

Koszolni nem szoktunk. De vannak lakások ahol a gyerekek a kanapén ugrálnak, mondjuk nincsenek lemozgatva, totál megértem.

2021. máj. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkoztam, sokkal egyszerűbb lenne kifesteni mint új lakást venni.
2021. máj. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát nézd. Én is rendszerető vagyok. A gyerekeimet nevelem, következetesen, még is van az a bizonyos " 5 perc csend" mikor a 2 éves össze firkálta a mosógépet, a húga a falat szintén alig 2 évesen csak ő filccel meg tollal. 🤷‍♀️
2021. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!