Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként mennyire ápoltok...

Felnőttként mennyire ápoltok közeli kapcsolatot a szüleitekkel? Tudnak mindent rólatok, vannak közös programok, vagy próbáltok inkább távolságot tartani tőlük?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy érzem (és mindig is úgy éreztem) hogy a szüleimnek hiba volt gyereket vállalniuk, és hogy legszívesebben meg se születtem volna, ha tudom hogy ez az élet vár rám


Semmit nem értenek amit csinálok, mindig csak a veszekedés volt otthon, meg egymás (és mások) szidalmazása, sose a jó dolgokat, vagy lehetőségeket látják semmiben



De ugyanakkor még azért is haragszanak, amiért "nem mondok el semmit" nekik: szerintem elég pofátlan elvárás ezt követelni, mert ha bármit is elmondok amivel épp foglalkozom, azt támadási felületként használnák, és tönkretennék számomra



Ti hogy vagytok a szüleitekkel?



2021. máj. 2. 10:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak a legszükségesebb dolgokat, okkal.

Kritikán aluli bizonyos dolgokban az értékrendjük, sajnos :D, aminek persze hangot is adnak, meg beleokoskodnának mindenbe.

Ettől függetlenül szeretem őket, meg párórán keresztül tényleg jól el tudunk beszélgetni - addig a pontig, amíg nem állnak neki osztani az észt. Akkor felállok, megköszönöm a vengédlátást is visszamegyek a szállásra.

2021. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 grafno ***** válasza:
100%
Mutterral napi szinten beszélek. Kb 30percet. Vele jó a viszony mert mindig segített amiben tudott. Elegge család centrikus. Igaz vannak rossz tulajdonsagai is, de nem veszesek. Vater az már keményebb falat mert 30evet dolgozott külföldön és csak havi vagy heti 1-2 nap találkoztunk. Jobb volt amikor csak hétköznap volt itthon mert akkor kevesebbet tudott idegesíteni minket általában mindig a BL-t nezte. Ő mindig veszekedett, kioktatott, lenézett, kritizált, nevetett rajtam/unk. Neki 15eveskortol nem mondtam semmit sem el, mert egy igazi gyökér volt. Mindenre tudtam, hogy mit fog mondani. Egyszerű mint az amoba. Nem rég 6honaputan annyit mond hogy anyad egész délután alszik,meg ő kifizette a szülei hitelét 75től 84ig. Nah bumm. Mondom,hogy ezt már 1000x elmondta. Volt amikor leírtam egy lapra a választ és csodálkozott, hogy honnan tudom... öcsém sem megy át sűrűn pedig csak 1kmre lakik én meg 600.
2021. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb a viszonyunk, mint gyerekkoromban /tinikoromban. Akkor nagyon passzív-agresszív voltam velük, semmi beleszólást nem engedtem az életembe, és teljesen kizártam őket. Felnőttként sokat lazult ez, szinte mindennap beszélünk. Tudnak rólam sokmindent, napi dolgokat leginkább. Közös programjaink jelenleg a covid miatt nincsenek, mert én külföldön élek és nem nagyon ugrálok semerre. De sokat beszélünk telefonon, videóban. Régen ez pl ne mvolt ennyire jellemző, heti egyszer-kétszer telefonáltunk.
2021. máj. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én jó viszonyban vagyok velük.

Tisztelem, szeretem és ha az élet úgy hozza majd segíteni is fogom őket, de felnőttként a függetlenségem megőrzőm velük szemben fizikai és lelki értelemben egyaránt.

2021. máj. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!