Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondta már anyukátok bárcsak...

Mondta már anyukátok bárcsak megse születtetek volna? Apum anyum külön élnek nagyon rosdz volt/van a gyerekkorom lelkileg egy két lábon járó depresszió vagyok..Nem hiszek a célaimban félek hogy nem viszem semmire..

Figyelt kérdés
Van egy matektanárnőm aki azon van hogy meg akarjon húzni matekból 23 emberből 18 bukik matekból és ez nem gimnázium hanem szakközépiskola.. Minden nap megkapom milyen szar vagyok itthon és máshol is. Még gondolkodtam egyszer öngyilkosságon is mert annyira elegem lett mindenből.. Párom miatt nem teszem egyedűl.. Félek nem viszem semmire pancser vagyok és semmi nem fog sikerűlni.. Tudtok tanácsot adni?

2021. máj. 2. 20:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést a rossz írásért de ideges vagyok..
2021. máj. 2. 20:10
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Minden rendben lesz, mindenki szembesül nehézségekkel az élete során, ezek csak megerősítenek...tudod, hogy a gyémánt is attól ragyok, hogy csiszolódik 😉💙


Szeretnek téged, sajnos az emberek sokszor mondanak ki meggondolatlanul bántó szavakat, amikor ők maguk megkeseredettek és boldogtalanok. Biztos lehetsz benne, hogy nagyon szeretnek!


Ó, rengetek embernek voltak ilyen kellemetlen tanárai az életben...ne törődj vele, nem fogsz megbukni, minden rendben lesz, de ha véletlenül mégis, az nem a világ vége. A párom is bukott és gyógyszerészetet tanul az egyetemen.


Tűzz ki kissebb célokat magad elé és haladj, lassan de biztosan!


Egyedüli és megismételhetetlen vagy, mint mindenki más ezen a bolygón.


Ne más emberek "igénye" szerint építsd fel magad, ne nekik akarj megfelelni, hanem saját magadnak. Az a fontos, hogy te elégedett legyél önmagaddal és örömöd legyen abban, amit csinálsz 🙂


2021. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 grafno ***** válasza:
60%

Hallottam amikor mondtak havernak de az tényleg a legalja életét élte. Suliból logas, drog, komoly szociális problémák már fiatalkorban...

Tanulj többet matekból. Öngyilkosság mert valaki lelkileg terrorizal otthon? Haha. Más eleri a felnőttkort akkor odapasz az asztalra. Nálunk is volt egy tanár aki nagyon szívozott és a 90% bukasra állt. Ott csak a tanulás segített. A masikozztalyban meg a "fogyik" is 3as mentek át mert rendes volt a tanár.

2021. máj. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nemtom,én nem értek hozzá,de nálunk volt valami olyan, nemtom, ez miket vonhatott maga után, hogy szerintem tehát ennyi embert nem lehet(ett) buktatni; valamelyik osztálytársam mondott valami olyat, hogy ez valami hivatalos iskolai dologban van/volt akkor (nemtom,hogy minden iskolában -e vagy csak nálunk), hogy ha az osztálynak több, mint 75%-a bukik, akkor az a tanár hibája, és akkor asszem enyni embert nem buktatnak meg, ha pl a tanár nem mondta el jól. De egyébként nem is biztos,hogy "több,mint 75%"-ra mondták ezt a határt, lehet, hogy "csak" 75% is elég lett volna hozzá. És asszem tehát, hogy szinte egész osztályokat nem buktattak volna meg. Egyébként szerencsére ilyen nálunk sosem állt fönt. Amúgy lehetséges, hogy a digitális oktatást nem tudta pl ugy rendesen csinálni a tanárotok, de akkoris értelmetlen, hogy 75 százalék megbukjon. Egyébként ez nem ide tartozik, de valaki mondta, hogy neki egyszer az egyik gyerekének az osztályában az volt, hogy 27 gyerekből 25 (és még asszem, alsó tagozaton, vagy ott nem tom, volt-e akkor még osztályozás, de mondjuk ott is van most is egyesnek megfelelő szó, amit be lehet írni, de amúgy 5ödikesnél nem voltak többek. Na jó, mivel nem emlékszem, talán max 6. osztály, de annál tényleg tuti nem több, és matekból volt azthiszem ez, de ez se biztos) egyest kapott egy dogára (tehát 27ből 25fő); és tehát szal akkor ezt már nem ő mondta-vagy nemtom ő mondott-e ilyet, de tehát ez a tanárnak volt ott a szegénységi bizonyítványa. A tanárnak járt volna az egyes, mert ő nem tudta megtanítani. És akkor szal ezt megin mástól hallottam még, hogy a magyar oktatási rendszer arra kíváncsi, hogy a gyerek mint nem tud, nem arra amit tud, és tehát, ha valamit nem tud, akkor büntet, egyessel. Ezt pár éve hallottam ,nem tudom, hogy azóta javult-e a helyzet; remélem, hogy igen.
2021. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 1Léna ***** válasza:
71%

Nehéz körülmények között is van lehetőséged dönteni.

Elfogadod amit mondanak rólad, vagy megmutatod, hogy nem válsz azzá amit mondanak rólad.

Nem bosszúból és nem azért, hogy az orruk alá dörgöldhesd, nem.

Azért, hogy a saját önértékelésed helyre álljon.

A matekkal is két dolog lehetséges. Vagy a tanár tanít rosszul, vagy a te saját ajándékaid között ez nem erősség. Bármelyik van akkor is van lehetőséged arra, hogy azt hajtogasd:ez nekem nem megy. Vagy segítséget kérsz a tanártól, vagy osztálytársadtól, és felküzdöd magad 2-re, 3-ra a magad elvárása szerint. Attól függően, hogy te mennyire értékeked magad.

Problémák, nehézségek, sorozatosan vannak, lesznek. Felnőttként ezeket meg kell tanulnunk kezelni. Az iskolarendszernek nem csak a megtanulandó anyagok elsajátítása a célja, hanem az is, hogy az iskolai nehézségek alkalmat adjanak a gyermekkorból a felnőtt döntések korszakába érkezni. A döntéseid felelősségét át élve, helyes életútra felkészülsz.

Bátorság, a maratoni távfutó is elöszőr kisebb távokat fut, kisebb erőpróbával küzd meg, fokozatosan növeli a távolságot.

Ha nem tartod magadra nézve igaznak az állításokat, egyszerűen, hagyd, hogy leperegjenek rólad, mint egy esőkabátról a vízcseppek, és válj azzá akinek érzed magad! Bontakoztasd ki képességeidet, erősségeidet, amiben te jobb vagy mint azok akiket ismersz!

2021. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!