Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a legjobb út és mit...

Mi lenne a legjobb út és mit tanácsoltok? Nem tudom mit csináljak. Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval 19éves srác vagyok és most fogok vizsgázni cukrászatból. Az a helyzet nem tudom tovább tanuljak e vagy sem. Ez a szakma nagyon nem érdekel és útálom hiába hogy 3évet beleáldoztam. Valójában nekem azaz állmom és minden vágyam hogy rendőr legyek. Az a probléma hogy én tovább tanulnák nagyon szívesen de a családom miatt ez nem sikerül mert mennem kell dolgozni sajnos nem tartanak tovább el...! A nyáron nekem elkell kezdenem dolgozni és amint tudok innen elszeretnék költözni mert nagyon nem jó ithon semmi.

A közelben sehol sem indul éretsegi amit estin letudnák rakni pedig így terveztem. Teljesen össze vagyok zavarodva hogy mit csináljak mert nagyon sok választásom nincs.


2021. máj. 5. 00:54
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Nehez helyzet ez.

Az mukodhet esetleg, hogy egy ideig (mondjuk 1 evig) vegzed ezt a cukrasz szakmat es ami penzt lehet, felreteszel? Egy ev alatt ki tudod deriteni, hogy pontosan mi szukseges ahhoz, hogy rendor lehess.

Ha ez a celod es az almod, akkor ne add fel, tervezd meg a lepeseket,amik elvezetnek oda.

Ha szukseged van segitsegre, esetleg keresd fel a csaladsegitot ott ahol elsz, mondd hogy segitsegre van szukseged es segitsenek atgondolni nyugodt korulmenyek kozott a lehetseges utakat.

Nagyon sajnalom, hogy nem tamogat a csaladod es kivanom, hogy sikeruljon a terved es jo eleted legyen!

2021. máj. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Annyit utána néztem, hogyha az érettségit eltudod intézni, a rendőr képzések lakhatási támogatást/ rendes lakhatást is biztosítanak. :) Így mellette elég lenne majd annyit dolgozni, hogy tudjál enni meg az alapvető szükségleteidet ellátni amíg nem állsz vele rendesen munkába. Bár gondolom ezzel tisztában vagy, mert nem erre irányult a kérdésed. :D


Amit mindenképpen tudok ajánlani első körön, hogy fizikumban és állósképességben kezdj el fejlődni, amíg nem lesz meg az érettségi és nem tudsz jelentkezni.


Esetleg egy megyét tudnál mondani vagy egy nagyvárost, aminek a közelében laksz? Hátha valaki talál neked esti érettségis lehetőséget, ami elkerülte a figyelmedet. Milyen a tömegközlekedés nálatok?


Ha ennyit nem akarsz kiírni, akkor írhatsz pm-et is és megnézem neked amennyire tudom. Mindkettő szülőm rendőr így legbelül azért meghat, hogy vágyad rendőrré válni.


Én ha fizikálisan alkalmas lehettem volna (a látásom miatt nem és fizikálisan is vannak gondjaim), én is szívesen mentem volna a rendészet felé.

2021. máj. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%
Esetleg nézz utána a katonaságnak, hogy érdekel e. Ha belépsz a seregbe, mindent kapsz, szállás, ellátás, képzés, aszem fizut is.
2021. máj. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért a katonaságot és a rendészetet nem venném egy kalap alá... Nem ugyanaz a kettő.
2021. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!