Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen esetben mit tanácsoltok?...

Ilyen esetben mit tanácsoltok? (legjobb barátnőmmel össze vesztem)

Figyelt kérdés

Többször felhozta,hogy nem bízok benne ebből lettek a viták,viszont ma véglegesnek látszik,hogy ne legyünk többé barátok.

Én eléggé kérdezgetős személyiség vagyok,szeretek mindent tudni.Erről nem tehetek ilyen vagyok.Mintha szokásom lenne a kérdezgetés.


Mivel állandóan kérdezősködök barátnőm azt mondta,hogy nem bízok meg benne ha ennyit kérdezősködök.Persze vannak dolgok amikben nem bízok meg benne teljesen.De arra meg van az okom pl mond vmit és nem az lesz,vagy eltervezünk vmit és nem úgy sül el,miatta. Szinte mindig ez van,ezért sem tudok minden esetben hinni a szavában.Talán ezt érzi,hogy nem bízok benne.


De amikor már 10edjére is eltervezünk vmit vagy mond vmit.MINDIG az utolsó pillanatokban megváltozik.


Volt,hogy bulit terveztünk egészen estig úgy volt megyünk,aztán mégsem.

Ez is kb az esetek 80 %ban így történik!!!


Aztán csodálkozik,hogy amikor mond vmit abba bizonytalan vagyok?


Húgommal beszélt és elmondta barátnőm,hogy az fáj neki,hogy nem bízok benne állandóan kérdezek.Ha ezen változtatnék (jelzem többször próbáltam,mivel ebből voltak a viták) akkor újra minden a régi lehetne.


Viszont akármennyire is szeretem őt,meg szeretném,hogy legjobb barátnők legyünk továbbra is, nem tudom megígérni,hogy a kérdezgetésről le állok.Ez nem a bizalmatlanság jele nálam,csak egy rossz szokás,meg kíváncsi vagyok.

Úgy érzem,hogy ha kibékülnénk és megígérném,nem kérdezek.Akkor pár hónapig megint jó lenne minden.Aztán újra kibukna,mert 100%-ig nem tudom ezt a kérdezgetést vissza fojtani.

Ilyen vagyok sajnos:(


Lehet várok pár napot,úgy is kiutazik külföldre.


2014. aug. 20. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nehogymá' változtatnod kelljen egy a személyiségedben is igen erősen jelen levő tulajdonságon-szokáson, csak azért, hogy a mélyen tisztelt barátnő méltóztasson megbocsájtani. És ha nem változtatsz, akkor mi van? Mint leírtad, neki is van olyan tulajdonsága, ami zavaró, te mégis elfogadod. Felsőbbrendűnek képzeli magát, a húgodnak sajnáltatja magát, nem veszed észre, hogy manipulálni, irányítani akar?
2014. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem itt az a problema, hogy masok vagytok, es o ezt nem tudja elfogadni.


En pl. biztos nem baratkoznek valakivel, aki allandoan kivancsiskodik es kerdezget, meg ugy sem, hogy nem a bizalmatlansag jelekent kezelem.. egyszeruen csak idegesit, tobb terre van szuksegem. Emiatt nem is kezdenek baratsagba valaki ilyennel, nem akarok senkit sem megvaltoztatni. De o mar ismert reg, tudta, milyen vagy, es megiscsak ilyen keson akar megvaltoztatni.. Ez egyszeruen nem fair.

Nem eroltetnem ezt az egeszet, meg csak nem is a szemedbe mondja a problemajat veled, hanem a hugodnak, hat milyen barat az ilyen?

Biztosan sok ember van, aki torodesnek fogja fel ezt a reszet a szemelyisegednek, biztos van olyan, akinek ez tetszo tulajdonsag, vagy aki el tud fogadni.. En inkabb ilyen baratokat keresnek a helyedben.

2014. aug. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ő is mondta nekem a szemembe,hogy mi a problémája,csak húgomnak is elmondta.


Kibékültünk viszont azt mondta,hogy ad még egy esélyt,hátha olyan barátnők tudunk lenni mint amilyennek kellene hogy legyünk.(Sok különbségek miatt nem hinném,hogy felhőtlen lesz a barátságunk)


Ő azt mondta, azt hitte, hogy elég lesz nekem 9 hónap arra,hogy megváltozzak vagy legalábbis lássa,hogy leszokok a kérdezgetésről.


De ezt a kérdezgetést úgy képzeljétek el,hogy mondja 5 perc múlva a városban találkozó én szó nélkül 5 perc múlva menjek a városba.

Ne kérdezzem meg miért?mi lesz? stb csak menjek.

Én csak ennyit kérdeznék.Mivel vakon nem szeretek sehová se menni.De csak ennyi.


Most amióta kibékültünk már figyelek minden egyes szavamra, ha kérdeznék olyat vissza fojtom inkább.


Nem veszthetem el őt,mert hiába a nagy különbség.Tudom,hogy rá mindig számíthatok.Mindig segít nekem mindenben,akár anyagilag, akár lelkileg én is ugyan úgy. Engem sose ismert senki sem ennyire mint ő.Rám néz és tudja kb azt mit gondolok.Fordítva is így van én is rá nézek és sok mindent levágok.

Ha bulizásról van szó vele tudok a legjobban bulizni,mert ő nem megy pasizni.A legtöbb barátnőm sokszor egyedül hagyott szórakozóhelyen.Én meg úgy voltam,hogy ha a barátnőimmel jövök szórakozni,akkor nem pasizok.


Legjobb barátnőm meg ugyan ezen a ponton van,hogy ha ő szórakozni megy,nem érdeklik a pasik.


Csak ebből az irányból szeretne megváltozni,hogy ne kérdezgessek.Semmi mást nem szeretne.

Én is úgy gondoltam adok még egy esélyt ennek.Aztán ha megint veszekedés lesz,akkor végleg hagyom ezt mert nincs értelme.De talán még menthető a barátság.Mivel akkora hibát nem követtem el.

Szóval sose használtam ki,nem vertem át,nem árultam el a titkait.Nem fordulnék ellene.Nem megyek rá a pasijaira.

Szóval ha ezek közül vmelyik lett volna a vétkem,akkor még megértettem volna a vitát.

2014. aug. 23. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!