Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell azzal csesztetnie...

Miért kell azzal csesztetnie anyámnak, hogy oltassam be magam?

Figyelt kérdés

Anya folyton azzal jön, hogy regisztráljak már az oltásra, mert ha lesz valami program a sulival nyáron, akkor nem fogok tudni részt venni enélkül. Tehát nem a család egészsége miatti aggódásból mondja, mert egyébként ő előszeretettel mondogatja azt is, hogy amúgy nincs értelme az oltásnak, meg hülyeség, hogy rá van erőltetve az emberekre...

És amikor említettem itthon, hogy a suli által szervezett egyhetes programra csak az mehet, aki 18 alatti vagy be van oltva, na azóta anyám minden nap ötször megkérdezi, hogy regisztráltam-e , miért nem, oltassam be magam, mert lemaradok a nyári dolgokról. Konkrétan veszekszik velem ezért. Pedig amúgy én nagyon világosan megmondtam, hogy átgondolom addig a napig, amíg vissza nem kell jelezni annak a tanárnak , aki benne van a sulis kirándulás szervezésében.(amiről egyébként annyit tudunk, hogy melyik héten lesz, ha lehet ilyet szervezni, de hogy mi lesz konkrétan azt nem. Tehát lehet nem is érdekelne az a sulis tábor) És szerintem ha nem is oltatom be magam, akkor is csak egy egyhetes valamiről maradok le, mert amúgy nem nagyon járok el sehová,mert nincs kivel. Strandra senki nem szeret járni a barátaim közül, egyedül meg nem jó, bulizni se szoktunk. A baráti találkozók nálunk úgy történnek, hogy meglátogatunk valakit a társaságból, vagy elmegyünk valami olyan helyre, ahol nincsenek emberek.(pl erdő) Az egyetlen ok, amiért beoltatnám magam az az, hogy sok idősebb környékén lakónak segítek, és úgy talán biztonságosabb lenne, nem pedig azért mert kimaradnék valami egyhetes programról, ami lehet nem is lesz, vagy lehet nem is érdekel, ha már megtudom miről lesz szó.

És nekem semmi kedvem anyám csesztetését hallgatni, hogy oltassam be magam, mert jajj lemaradok arról az egyhetes fene tudja miről. Nem értem miért nem lehet tiszteletben tartani, hogy át akarom gondolni. Én sem cseszegetem őt, hogy oltassa már be magát... Akkor nem értem, hogy neki miért kell ezen hepciáskdoni.


2021. máj. 5. 10:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
És mi mi a bánatot csináljunk veled? Hány éves vagy?
2021. máj. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%
Ha jól értelmezem 18, vagy afelett szóval még jól jöhet az az oltási igazolvány, hidd el.
2021. máj. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
Csináld azt, amit jónak látsz. Ennyi.
2021. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
13%
ITGuy nem oltatatta magát de másnak ajánlja
2021. máj. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

Emiatt aztán teljesen felesleges oltatnod magad:


" Az egyetlen ok, amiért beoltatnám magam az az, hogy sok idősebb környékén lakónak segítek, és úgy talán biztonságosabb lenne,.."


Az oltás téged véd, hogyha megfertőződsz gyengébb lefolyású számodra, de a fertőzést simán továbbadhatod.


Egyébként meg azt csinálsz amit akarsz!...mondom ezt neked oltottként.

2021. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%

A magadfajták miatt húzódhat el a további nyitás, vagy jöhet ősszel a negyedik hullám.

Érveid nincsenek ellene, csak a dacoskodás, hogy "majd te eldöntöd". A tökfejeddel, te vírusszakértő.

2021. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%
Na, azért vegyél vissza hatos! Nem azok miatt húzódik el a vírus, akik nincsenek beoltva, főleg hogy oltással is pontosan ugyanúgy elkaphatod a vírust és nyugodtan fertőzheted is a környezeted. Egyrészt. Másrészt az oltás még mindig NEM KÖTELEZŐ, igen is joga van mindenkinek egyénileg eldönteni, hogy akarja-e oltatni magát vagy sem, pont. Hogy jön várj ahhoz, hogy a másikat inzultálja vagy szapulja, mert úgy döntött, ahogy?? Te oltasd be magad és foglalkozz a saját dolgaiddal, ahhoz semmi közöd, hogy más kíván-e élni egy alig egy év alatt kotyvasztott oltással avagy sem, “te vírusszakértő”….
2021. máj. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
45%
Egyetértek a 7-essel. Senkire nem kényszeríthetik rá az oltást.
2021. máj. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
42%

"Nem azok miatt húzódik el a vírus, akik nincsenek beoltva"


De. POntosan miattuk.

Amíg nem tudtak mindenkit beoltani, aki akarta, addig értelemszerűen a szűkös kapacitás volt a gátja. Most már ezen túl vagyunk. Most jön el az igazság pillanata, hogy ki akar normális életet élni, és ki akarja, hogy még évekig korlátozások között, maszkban éljünk.

2021. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
24%

Azok figyelmébe ajánlom, akik szerint az oltás felesleges és nem értik hogy mit jelent az, hogy nem oltatják be magukat. 8:44től érdekes

[link]

2021. máj. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!