Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig felel a gyermek a...

Meddig felel a gyermek a szülőnek hálával?

Figyelt kérdés

Egy mérgező házasság,testi sértések sora után mentek szét a szüleim. A testvéreim azóta vagy ritkán vagy nem is látom,mert egyik elfordult tőlem másik meg még pici.


Én mivel felnőtt vagyok már külön élek,de mai napig nyomaszt mikor anyám panaszkodik annak kapcsán hogy milyen helyzetben élnek jelenleg. Viszont nekem is van már saját életem,problémám így nem akarok teljesen alárendeltje lenni az ő dolgaiknak. Amíg az én helyzetem nem tökéletes addig sajnos máson sem tudok segíteni...mégis bűntudatot érzek amiatt hogy nekik nem olyan jó,mint nekem aki boldog kapcsolatban él,tanul,dolgozik.


Meddig tartozom felelősséggel értük, kötelességem segíteni vagy jogosan érzek bűntudatot?



2021. máj. 8. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Semeddig
2021. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Semeddig.
2021. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
semeddig
2021. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem Te vagy felelős az ő döntésükért sem annak következményeiért.
2021. máj. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig.
2021. máj. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem te kérted őket, hogy hozzanak a világra, úgyhogy pont semeddig nem tartozol nekik hálával.
2021. máj. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyádnak sokkal több ideje volt arra, mint neked, hogy boldog életet teremtsen magának. Az, hogy erre nem képes, az nem a te problémád.

Egyáltalán nem tartozol felelősséggel értük és hálával nekik, anyád szült téged, ő akart gyereket és nem fordítva. Felnőtt ember, a saját életéért egyedül ő a felelős. Én a panaszkodását is leállítanám, mert az téged lehúz és bűntudatot kelt benned, pedig nincs miért. Ha annyira szar az élete, akkor változtasson rajta, elég nagylány már ahhoz. Ha meg nem változtat, akkor annyira szar nem lehet.

2021. máj. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig!
2021. máj. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Semeddig.


Ha már megcsinálták, KÖTELESSÉGÜK gondoskodni a gyerekről. Ha nem elégítik ki megfelelően a szükségleteit, akkor szépen jön a gyermekvédelem, és nevelőszülőknél helyezik el a gyereket. Ott meg majd felnevelik rendesen. (Vagy addig nevelik, míg valaki örökbe nem fogadja, ha olyan a helyzet). A nevelőszülő meg semmi féle hálát nem követel, mert neki konkrétan az a munkája, hogy főz a gyereknek, oviba viszi, szülinapjára csinál egy kis tortát, hogy érezze hogy fontos, stb.


Nem te akartál megszületni. Neked nem volt döntésed arról, hogy akarsz-e szülőket. A szüleid viszont tudatosan akartak gyereket.

2021. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!