Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha egy szülő a...

Normális, ha egy szülő a gyerekét azzal neveli, hogy üvöltözik vele, kritizálja, valamint ha úgy adódik meg is üti?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom így nevelnek engem és a húgomat is, mindketten önbizalomhiányosak vagyunk, én igazából már ignorálom ezt de ő konkrétan retteg a szüleinktől, különösen apánktól, szerintem ez így nagyon nem oké. Mit tudok csinálni? Beszélni már próbáltam velük, de azt mondják, hogy "máshogy minket nem lehet nevelni." Még nem vagyok 18, elköltözni nem tudok, fogalmam sincs mit tudnék csinálni. Egyáltalán nem bízom meg bennük, szinte semmit sem mondok el nekik, viszont a nagyszüleim nagyon rendesek, ők olyanok, mintha a szüleim lennének. Velük tényleg mindent meg tudok beszélni, de ha ez apámék fülébe jut vagy megpróbálnak beszélni velük erről akkor mi vagyunk leugatva, hogy mit pofázunk nekik és hogy csak stresszelni fognak rajta, "és egyébként sincs így, csak ti reagáljátok túl".
2021. máj. 10. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Te is tudod, hogy nagyon nem normális.

Amúgy tényleg nem értem, idegbeteg emberek miért alapítanak családot:((

2021. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Más emberek előtt meg apám a "jófej apuka", anyám meg a "bűbáj anyuka" és így nagyon zavar, meg látom mások szüleit, meg amiket mesélnek és olyan rendesek, nagyon hiányolok egy ilyen családot mert egyszerűen elviselhetetlen ami itt van. Az utóbbi időben evéssel próbáltam jobbá tenni a közérzetemet (híztam is pár kilót) de ettől sem lett jobb semmi és ezzel is felhagytam, elkezdtem fogyózni hogy nyárra formában legyek, meg eleve van egy enyhe testképzavarom és ezt mondtam nekik, azóta ha kicsit is meghagyok a kajámból, már ki vannak akadva mert hogy ez beteges meg hogy ettől rohadtul nem hízok el, és egyszerűen nem képese azt sem felfogni hogy valamit nem kívánok és nem szeretném megenni, utána meg nekem mondják hogy orvosi eset vagyok és kezdem egyre rosszabbul érezni magam, plusz van több krónikus betegségem és iskolába sem mehettem vissza, tehát egész nap összezárva kell lennem velük egy 80 négyzetméteres lakásban, ahol nincsen privát szférám és konkrétan mindent állandóan ellenőrizgetnek meg nézegetnek.
2021. máj. 10. 09:40
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem.
2021. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

en is igy eltem, a mai napig gorcsben van a gyomrom ha apamhoz kell hazamenni, konkretan felek tole (a szuleim elvaltak, iden koltoztem el otthonrol)


nagyon nem normalis, es a legdurvabb az hogy az ilyen szuloknek fogalmuk sincs arrol hogy mit csinaltak rosszul. (nem vert minket soha, de az ordibalas mindennapos volt)


sajnalom, kitartast !


19L

2021. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem hogy abbahagytad a sulit? Csak azért kérdezem mert ha igen akkor nem sok esélyed lesz kitörni. Vagy online oktatásban vagy? Nem tudom van-e még, bocs ha hülyeséget kérdezek.

Egyébként nem, nem normális. Legyél azon higy mielőbb elköltözhess. Ha találsz munkát akkor a legközelebbi dolgod az legyen higy szobát keresel. Így olcsóbb lesz. Úgy még dudnál is félrerakni. Továbbiakat meg majd kitalálod.

Úgy éld túl ezt az egészet higy találj magadnak egy célt. Tűzz ki célul valamit a jövőre nézne amit el is kezdhetsz megvalósítani lassan de biztosan.

Lehet tudni higy milyen betegségek van? Mert ha suliba se jársz miatta így nehéz lesz munkát találnod. Ami azért baj mert 17 évesen vágod el jövődet.

2021. máj. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5


online maradtam, mert több krónikus betegségem is van.

2021. máj. 10. 21:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb függetlenedned kell a szüleidről iskola után. De ha a betegséged nem engedi akkor viszont tovább kell tanulnod és olyan szakmát válasznani amit tudsz csinálni. Addig nagyszüleidhez is költözhetél ha beleegyeznek. Milyen betegséged van?
2021. máj. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Diabétesz és asztma, valamint a diabétesz következménye lett egy ortosztatikus hypotónia is.
2021. máj. 11. 08:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor mindenféle fizikai munka kilőve. Az asztma viszont nem lehet akadály. Nem tudom minek tanulsz de a betegséged miatt olyan szakmát kellene válasz anod amit 20 év múlva is tudsz csinálni. Ha most nem olyan szakmát tanulsz akkor keress másik szakmát. Muszály vagy előre gondolkodni.

Én azt javaslom hogy beszélj nagyszüleiddel higy 18 éves korod után odaköltözbetnél-e. Akkor nyugodtan tudnál suliba járni. Sok probléma megoldódna.

2021. máj. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Engem anyám kritizál állandóan. (üvöltözés és verés nincs).

Pl.Nem tudok valamit amit szerinte már illene tudni és ezért hülyének tart(Megjegyzem, más velem egykorúak sem feltétlen tudják). Én sem mondok el neki semmit, hanem megbeszélem nagyszüleimmel. Kissé én is önbizalomhiányos lettem tőle. Szóval rohadtul kártékony ez a nevelés.

2022. aug. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!