Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha elolvasnád a már nagykorú,...

Ha elolvasnád a már nagykorú, de még középiskolás gyereked naplóját és ilyet látnál, akkor szóvá tennéd neki? Mit reagál?

Figyelt kérdés

Az az opció nincs, hogy nem olvasod el. Megtörtént a baj, valamiért elolvastad, lényegtelen, hogy direkt kutattad ki, vagy összetévesztetted valami mással véletlen és kíváncsi lettél, a lényeg az, hogy beleolvastál.

Azt látod a naplóban, hogy arról ír, hogy az egész otthoni légkör mérgező, igazából már nem is igazán szeret senkit, nagyon max néha kedveli az egyik szülőt, amúgy semlegességet és haragot érez. Tegyük fel jogosan haragszok, csak eddig mindig el lett bagatellizálva. Olyat is írna, hogy megnyomorítottátok az életét, amint lehetősége nyílik rá anyagilag ő lelép és vagy nagyon leminimalizálja a kapcsolatot, vagy teljesen megszakítja.

Mit csinálnátok ezt olvasva?



2021. máj. 8. 19:20
A kérdező szavazást indított:
Semmit, úgy teszek mint aki nem látta, semmi nem változik
Kirakom már most a naplóra hivatkozva
Beszélek vele a leírtakról és úgy próbálok javítani a helyzeten
Javítani próbálok a helyzeten, de nem mondom meg neki, hogy mit olvastam
Egyéb (írd le kommetbe)
101 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk eleve csak akkor olvasnám el, ha erős gyanúm lenne, hogy komoly baj van (pl. drogozik, bűnözik, öngyilkosságot tervez), de ha már elolvastam, szerintem átgondolnám, miért gondolja így, és adott esetben elbeszélgetnék egy pszichológussal, hogyan enyhítsek a rossz légkörön.

Tinikorban egyébként elég jellemzőek a hullámzó érzelmek, tehát egy-egy időlegesen előforduló „utálom az anyámat” még nem jelent problémát, csak ha folyamatosan ilyeneket ír.

2021. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
99%
Rossz a kommunikáció, nem a naplóra hivatkozva igyekeznék vele beszélni, akár csak úgy általában, de lehet, hogy attól célirányosabban.
2021. máj. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Magamba szállnék. De egy mérgező szülő nyilván nem fog ilyet tenni, hanem a gyereket hibáztatja majd ezért is.
2021. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
99%
Önvizsgálatot végeznék, miért érzi vajon a gyerek, amit. Igyekszek változtatni.
2021. máj. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Hogy én mit csinálnék nem releváns, mert én törekszem rá hogy ne legyek ilyen ember, és remélem sikerül is. Aki ilyen, az vagy kirakná a gyereket, amint legális, vagy világgá kürtölné mennyire elárulta a gyermeke akiért pedig mindent megtett és a többi mártír hiszti.

Én anno direkt olyan cikkeket hagytam megnyitva a közös laptopon ami probléma volt, pl “hogyan ne különbözessem meg a gyerekeimet” “mit tegyek ha egyik gyerek túlsúlyos” stb. Annyiban működött hogy bekussolt az esetek nagyobb részében, és direktben a testvéreimet sem bántotta, de bő tíz évvel később is néha hozzám vágja hogy rossz szülőnek tartom. Nem tudok vele mit csinálni egyébként, tényleg nem volt egy matyóhímzés, bár az ő szülei még ennyire se igyekeztek anno.

Próbálj azzal az elborult aggyal gondolkodni, ami lehet nekik, ha ennyire toxic a környezet (mert felteszem te vagy a gyermek:))

2021. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%
Kamaszok sajnos ilyenek, később megváltozik a gondolkodásuk.
2021. máj. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon komolyan magamba néznék, hogy hol rontottam el. Legeslegelőször is nagyon elszégyellném magam, aztán elkezdenék beszélgetni a gyerekemmel, mert úgy néz ki, hogy ezt eddig elmulasztottam, különben tudnám, hogy gáz van itthon. Rájönnék, hogy fogalmam sincs a saját gyerekemről és mielőbb változtatnék ezen, amíg még nem késő.
2021. máj. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem, aki így neveli a gyerekét, az ettől nem fog megváltozni. már, ha tényleg ennyire szar otthon. ahol problémák vannak, de érzi a gyerek a szeretetet, ott nem hiszem, hogy egy gyerek mindig ilyeneket írna.

mindenesetre egy beszélgetést megérne az egész, hátha mégis elgondolkodik a szülő

2021. máj. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott a sógornőm sztorija. Anyósom megtalálta nála a Mérgező szülők című könyvet, és drámázásba kezdett.


Nos, biztosan nem így csinálnám :)

2021. máj. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Nézd, egy napló miatt egészen biztosan nem fog senki semmin változtatni. A személyiség egy adott dolog, ha anyu meg apu xar xemet volt egész életében, akkor holnaptól nem lesz angyal azért, mert elolvasta Pistike sirámait. Max oda áll Pistike elé, és közli vele, hogy a hónap végén költözhet, hiszen ha ő xar xemet és megnyomorította a draga gyermeket, akkor nem kell itthon élnie ebben a mérgező környezetben és eltarthatnia magát.
2021. máj. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!