Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti szoktátok a szerete...

Szülők, ti szoktátok a szeretetet nagyértékű ajándékkal kimutatni a gyerekeiteknek? Pl. vesztek neki néha valamit, ami a szive vágya és drága? Lovat, motort, autót, ilyesmit?

Figyelt kérdés

2021. máj. 9. 15:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim válasza:
42%
Néha? Minden nap veszek neki egy új quadot és egy mercedest.
2021. máj. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
54%
Tőlem minden születésnapjára egy Teslat kap.
2021. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim válasza:
45%
Fiam nem szereti az elektromos autókat, ezért születésnapjára kap egy bmw m4-et.
2021. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
93%
Születésnapomra szoktam nagyobb ajándékokat kapni. De az sem ér fel egy autóval.. mosogatógép, szárítógép ilyesmi. Én ezeknek nagyon örültem, mert megkönnyítik a napjaim.
2021. máj. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:
Komolyan érdekel.Nekem nincs gyerekem, de egy gazdag ismerősöm, aki simán megtehetné ,azt mondja, hogy ő aztán nem fog "lefeküdni" a gyerekeinek, sz.rt se vesz nekik soha, mert mint mondja, nem fogja "megvásárolni őket. " Amúgy elég rossz a kapcsolata a gyerekeivel.Pont a lánya szeretett volna egy lovat , itt volt a szülinapja, erre nemhogy lovat, de semmit nem vett a gyerekének. Ez normális hozzáállás?
2021. máj. 9. 15:53
 6/69 anonim ***** válasza:
46%

"Pont a lánya szeretett volna egy lovat , itt volt a szülinapja, erre nemhogy lovat, de semmit nem vett a gyerekének. Ez normális hozzáállás?"


Igen, normális. Nevelje fel a gyerekeit az ember egyrészt szeretetben, mert úgy lesznek maguk is normális, lelki sérültség nélküli felnőttek akik a legjobban boldogulnak az életben, másrészt pedig tanítsa meg őket bánni a pénzzel minél hamarabb minél jobban. Ha az erejéből kitelik akkor pl amíg tanulnak kb 25 éves korukig addig támogassa őket (de már akkor is dolgozhatnak suli mellett, nem halnak bele) és ha annyira gazdag, akkor még meglepheti őket egy lakással még később, ha van rá pénze és tényleg akarja.

2021. máj. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:
6- normálisak a gyerekei, és mindegyik vitte is valamire. Itt a lelki sérülést okozhatja az is, ha nem kapja meg a szeretett lovat ,nem? Egyébként miért gondolod, hogy csak az lehet a jól felnevelt gyerek, aki szart se kap , vagy egész mást kap, mint amit szeretne?
2021. máj. 9. 16:03
 8/69 anonim ***** válasza:
86%

Telefont, mosogatógépet, laptopot kaptam már. Nem nagyon tehetősek a szüleim de ilyenkor általában le voltam tudva egész évre ajándékból (szülinap, karácsony, névnap, húsvét, mikulás ...).

Ismerek sok gazdag embert akik pont így nevelik a gyerekeiket ahogy te mondod, és igen, van benne logika, mert még akkor is ha megengedhetné magának nem kell hogy a gyerek mindent megkapjon. Igenis meg kell tanulnia hogy a drága dolgok nem hullnak az égből.

Az ellentétet is ismerem, mindent megadtak a gyerekeiknek és lett belőle egy igazi tékozló fiú.

2021. máj. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem szoktak venni. Inkább élményt adnak.

Mondjuk érettségi után remélem a jogsim felét állják majd 😅 De ha nem az se baj. Megveszem magamnak.

2021. máj. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
82%
Ha valakinek lelki sérülést okoz, mert nem kap meg egy lovat, akkor ott van baj lóval, vagy ló nélkül is.
2021. máj. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!