Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyukámnak,...

Hogy mondjam el anyukámnak, hogy ne sértődjön meg?

Figyelt kérdés

Júliusban születik meg az első babánk a férjemmel. A szüleim megbeszélés nélkül kijelentették, hogy jönnek hozzánk 1 hétre. Én alapból úgy terveztem, hogy 1-2 hetet nem akarok senkit sem vendégül látni, mivel programozott császárom lesz és az első közös pillanatokat, élményeket a férjemmel akarom megélni. Számomra az is fontos, hogy összeszokjunk a babával is és valamennyire alkalmazkodjunk, az új életünkhöz. Anyukám kemény nőnek adja elő magát, Ő a vagány 50-es motoros anyuka, viszont ha egy rossz szót szólsz hozzá, akkor elmegy sírni. Nagyon kíméletesen akarom mondani neki,mert nem akarom megsiratni. A férjem szólna nekik , de tényleg nem akarom Őket megsérteni, így inkább ha kell valamit kamuzok. :( (szerintem teljesen érhető, hogy nem akarok vendégeket fogadni még)


Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat, tippeket!

29/L



2021. máj. 8. 08:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem miért kell ezt a dolgot így körbejárni és csomagolni.

Simán elmondod neki, hogy köszi a segítséget de jelenleg nem szeretném ha BÁRKI is idejönne több napra. Ennyi.

2021. máj. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Félek tőle, hogy nagyon magára venné és nem akarok bunkó lenni , vagy sértő.
2021. máj. 8. 08:24
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Ebben semmi bántó vagy sértő nincs. Ne legyetek már ilyen szolgalelkű megalkuvók.

A nem az NEM. Ennyi.

Ne jöjjön ide a vagány motoros nagyi észt osztani, sem senki.

Külön család vagytok, saját akarattal.

Ezt kéne megérteni.

2021. máj. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
99%
Semmiképp se a férjed szóljon anyádnak, hanem te!
2021. máj. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Figyu, a frissanyuka kontra nagymama meccset előbb-utóbb minden családban le kell játszani, és jobb rögtön az elején. Mert később jön a "miért az ujját szopja, adjál neki cumit" vagy fordítva és társai.

Ha anyád érzékeny, azzal neki van dolga, nem neked.

2021. máj. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
ha nem szeretnéd, te mondd meg neki. szerintem 2-3 hét után úgyis fáradt leszel, akkor már jól fog jönni a segítség. beszéld meg vele
2021. máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Messze laknak?
2021. máj. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem mondd azt, hogy az első pár napban olyan fáradt leszel, hogy az lesz a legjobb, ha csak a férjed lesz körülötted. Legalább hárman összeszoktok. A 3-4. héttől lesz majd igazán nagy szükség a segítségére. De remélem, hogy addig is keresheted telefonon, ha kell a tanácsa.
2021. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem lehet ebben is kompromisszumot kötni. Ha nem laknak messze, nem kell ott aludniuk a látogatáshoz, akkor azért csak megengedhetnétek mindkét nagyszülőpàrosnak, hogy megnézzék az unokájukat az első 1-2 hétben. Mondjuk menjenek át egy héten kétszer két órára.


Mert garantálom, hogy azok a "pillanatok" friss császàrsebbel és kialvatlanul nem lesznek olyanok, ahogy te azt elképzeled. Nem mondom, hogy nem lehet ketten is ellátni a gyereket, de szerintem még örülni is fogsz, hogy ha valaki átveszi a babát 1-2 órára vagy visz kaját vagy kiteregeti a mosott ruhát.


Na mindegy, te tudod, én teljesen nem tiltanàm ki a nagyszülőket... Lehet, hogy ha ezt mellé teszed, ők sem sértődnek meg annyira.

2021. máj. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
18%
Mondjuk, ha olyan a kapcsolat, hogy a nagyszülők "vendégek" nálatok...
2021. máj. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!