Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben oltassam magam...

Ilyen esetben oltassam magam (oltásellenes szülők)?

Figyelt kérdés

TL/DR: Oltásellenes szülőkkel lakom, még nincs saját keresetem, de be akarom oltatni magam. Attól tartok hogy megaláznak/kidobnak. Ti oltatnátok?


Hosszabban:

A szüleim kb. az összes létező 'alternatív nézet'-ben hisznek. Természetesen az oltásról is megvan a véleményük: méreg, chippelnek vele, Bill Gates tömeggyilkosságra használja.


Egyik oldalról én szeretnék oltatni, mert az egyetemi könyvtárakba csak így lehet bejutni, és a más környezet sokkal hatékonyabban tanulok ott.

Egyelőre húzom az időt abban reménykedve, hogy szeptembertől simán is be lehet menni a könyvtárakba, vagy elkapom a koronavírust (szüleim szerint náthát) és azzal kaphatok igazolást.

Ha ezek nem jönnének be, azon gondolkozom, hogy titokban beoltatnám magam, de attól tartok, hogy ha mondjuk belázasodok vagy valami könnyen észrevehető utóhatása lesz, vagy csak simán rájönnek, hogy van védettségi igazolványom akkor esetleg vérgőzös dühükben kidobnak, megvernek vagy valami ilyesmi.

Ti mit tennétek?



2021. máj. 11. 19:28
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
91%
Biztos, hogy nem örökké kell majd oltási igazolás a könyvtárba, ettől függetlenül szerintem oltasd be magad ha úgy érzed. Nem dönthetnek helyetted. Egyébként emiatt képesek lennének kidobni? Ha igen, van valaki akihez mehetnél?
2021. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
80%
Oltass és menekülj.
2021. máj. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
16%
Én nem oltatnám be magam, megvagyok nélküle is és pont leszarom. Szerintem hallgass a szüleidre. Amúgy ciki csak az igazolvány miatt beoltatni magad. És tudtál arról hogy majd 3 havonta frissíteni kell? Tehát 3 hónapig van igazolványod, aztán megint engeded hogy kísérleti szert fecskendezzenek beléd? Ki tudja milyen bajod lehet tőle, ha nem most, akkor évek múltán. Többen is meghaltak az oltástól. A szülőknek már van tapasztalata, felneveltek téged is, rájuk kéne hallgatni ebben az esetben, nem a saját fejed után menni, titkolózni, sunnyogni.
2021. máj. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
85%
nem kell tudniuk róla
2021. máj. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
88%
Néhány tucatnyian meghaltak az oltás után, oltás nélkül pedig 3,3 millióan, 19:34-es! És semmilyen 3 hónapról nincs szó, ilyet senki nem állított. A betegség után van a 3 hónapos érvényesség, nem az oltás után. A szülőknek pedig egészen biztosan nincs tapasztalatuk covid oltásban, de az összes többi oltásban csak jó tapasztalataik lehetnek.
2021. máj. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
80%

Oltasd be magad!

Semmiféle kísérleti szerről nincs szó, ezeknek az oltásoknak az alapjai eddig is léteztek.

2021. máj. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
86%

Oltasd be magad titokban, en ezt tennem, az is tuti.


Egyebkent 3-as valaszolo, miert is kene barkinek is az idiota nezeteit raeroltetni masokra? Te oltasellenes vagy, es?

Oke, legyel, de engedd mar meg a tobbieknek, hogy maguk donthessenek rola, koszi.

A kérdezo se 5 eves gyerek mar, szerintem el tudja donteni, hogy mit szeretne.

2021. máj. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
#1 Nem biztos, csak abból gondolom, mert (én hülye) tegnap megemlítettem nekik, és abban a pillanatban totál elborult az agyuk. Kaptam egy 20 perces kioktatást (ordibálást) arról, hogy hogy lehetek ilyen birka és megöletem magam és majd lekövetnek a chippel. Bár már voltak kisebb veszekedéseim velük, mert én a 'mainstream' tudományos nézetekben hiszek, de eddig még nem is láttam ilyennek őket. Ha erre így reagáltak, attól félek, ha tényleg beoltatom magam, akkor tényleg begőzölnek és esetleg dühükben továbbmennek a sima ordibálásnál. Egyelőre tényleg a kivárás marad. A későbbieken meg még úgyis lesz időm gondolkodni.
2021. máj. 11. 19:45
 9/51 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom ezek szerint 18 év feletti vagy. Hát ha titokban be is oltatod magad, a védettségi kártya le fog buktatni. Van lehetőséged, hogy 1-2 hétig te figyeld a postaládát? Mert ha elkapod a leveled, amiben a kártya érkezik, akkor nem kell a szülőknek megtudniuk, hogy oltva lettél... Fiatalként meg leszel lőve, ha nincs kártyád, kb semmit se fogsz tudni csinálni nyáron, haverokkal se beülni valahova, se mozi, semmi szörakozási lehetőség. A könyvtár meg a suli miatt is fontos lenne.

Már Pfizerre is kérhetsz időpontot a napokban, én megkaptam mindkettőt már, semmi utóhatása nem volt, csak a karom fájt két napig.

2021. máj. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
#9 19 éves vagyok, első évet végzem az egyetemen. Tényleg meglepő volt számomra is a reakció, mert, ha nem hozol fel semmi ilyesmi témát akkor teljesen normális szülők, de az eddigi kis összebalhézásaink is általában úgy végződtek, hogy végére csak megjegyezték, hogy nyugodtak legyek csak birka, majd egyszer 'kinyílik a szemem'. Tehát igazából annyira nem erőltették rám. De gondolom most azt olvasták, hogy aki megkapja az oltást az belehal, vagy rájuk terjeszti a kórt (ami persze alapjáraton szerintük nem is létezik, vagy ha igen akkor is csak egy kis nátha). És ettől beindult bennük a szülői ösztön(?). Őszintén nem tudom.
2021. máj. 11. 19:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!