Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi van akkor, ha egy 16-18 év...

Mi van akkor, ha egy 16-18 év közötti fiatal szeretné az oltást, a szülei viszont oltásellenesek, és nem egyeznek bele?

Figyelt kérdés

A kérdés tisztán elméleti, nem vagyok érintett egyáltalán. Csak ugye most folyamatosan a fiatalok oltása megy a hírekben, és mindig hozzáteszik, hogy a szülői beleegyezést tartalmazó papírt a fiatalok ne felejtsék el vinni magukkal. Mintha ez olyan magától értetődő lenne, mint bármelyik másik papír kitöltése. Közben még a felnőttek közül is maximum 60 % regisztrált oltásra, azaz ezek szerint 40 % továbbra is elutasítja azt. És akik regisztráltak, azok között is akadhat olyan, aki azt mondja, hogy én már idős vagyok, nekem mindegy, a gyerekemet viszont nem engedem beoltatni, rá amúgy sem veszélyes a vírus.


Mit lehet ilyenkor tenni? Gondolom, a gyámügy bevonásával felül lehet bírálni a szülő döntését, de egy ilyen eljárás biztosan rendkívül hosszadalmas folyamat. Miközben a regisztrálásra például csak néhány nap volt múlt hét péntekig, az időpontfoglalás és az első körös oltási kampány pedig a héten kezdődik, és a jövő héten már be is fejeződik.


2021. máj. 10. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Fiatalkorúnak bármilyen ajánlott oltás csak szülői beleegyezéssel adható.
2021. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
A gyámügy ebbe nem fog beavatkozni, erre nincs jogszabály. Ha a csecsemőkori oltást nem engedné beadni, na abból lenne gyámügyi cirkusz. (bírósági is)
2021. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14%
Senkinek semmi köze hozzá. Sok 16-18 éves fiatal szerete ferrarit is, mégsem vesznek neki a szüleik.
2021. máj. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%

Ha már közelebb van a 18-hoz, akkor megvárható a 18. év, és a születésnapján már regisztrálhat is, nem kell ahhoz a szülő.

Ha még ennél fiatalabb, akkor csak a járvány kivárása lehet opció.

2021. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!