Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyam dolgoztat. Mit csináljak?

Anyam dolgoztat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Anyam állandóan dolgoztat. Takarítás, vásárlás, főzés. Mit csináljak, hogy nekem ezeket ne kelljen? 17F

2021. máj. 12. 14:56
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%
17/L vagyok. Én is csinálom ezeket, ha nem helyette kell csinálnod az egészet, akkor ez csak segítség és nem dolgoztatás. Örülj neki, mást meg sem tanítanak takarítani, főzni...
2021. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
77%

Nyenyenye főzés, nyenyenye takarítás, nyenyenye vásárlás.

Hogy lehet ennyit picsogni némi házimunka miatt? Neked miért is nem kellene ezt csinálnod? Ott élsz? Ott eszel? Miért kellene téged bárkinek is kiszolgálnia?

2021. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
84%
Jól teszi, üdv a való világban.
2021. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
86%
Majd megköszönöd, ha elköltözöl, és el tudod látni magad, nem úgy, mint az exem, aki max a mikróba tudta betenni az ételt, ha éhes volt. Elment egyetemre 200km-re, és nem tudott magáról hondoskodni, mert mimdent az anyja csinált neki.
2021. máj. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
35%

Kezd el, hogy "A főzés miatt nincs időm készülni az érettségire. Nektek nem fontos a jövőm?"


Amúgy ha a kérdező ezeket otthon mind elvégzi, akkor a szülők mit csinálnak? A mosás s mosogatás maradt még.


Mielőtt meg valaki azzal jönne, hogy de "ő még csak iskolás, ráér": napi 7 órát ülni a suliban, otthon meg még + kb 4 órát tanulni, házit írni egy vicc nektek? Ez is pont annyira megterhelő, mintha dolgozni járna. Ráadásul a szülei reggel elmennek otthonról, délután hazamennek, s másnap reggelik a munkahelyi dolgaikkal nem kell foglalkozzanak, mert dolgozni csak a munkehelyen tudnak. Egy diák viszont nem csak az iskolában tanul, hanem leginkább otthon.

2021. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
48%
Bárcsak ennyi lenne a gondom
2021. máj. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
91%
17F kontra gyermekmunka kulcsszó? Ecsém, a gyermekmunka az afrikai bányákban történik, meg a kínai varrodákban és Thaiföldön, ez utóbbi gyermekprostitúció néven is fut.
2021. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
90%

Kérdés, mit takar az, hogy dolgoztat?

Ha mindent veled csináltat, és ő egész nap tévét néz, akkor próbálj meg beszélni vele, vagy kérd apukád segítségét.

De ha munka után minden mást ő csinál, akkor meg alap, hogy kivedd a részedet a házimunkából! Az nem csak az anyukád dolga! Az, hogy legyen főtt étel, tiszta lakás, nem az anyukád dolga, hanem az egész család érdeke. Természetesnek kellene lennie, hogy mindenki külön kérés nélkül kivegye belőle a részét, és ne csak a végeredményt élvezze, miközben egyetlen ember halálra hajtja magát.

2021. máj. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
74%

Én is suli mellett megcsináltam mindent anno, sőt megsúgom 12 éves koromtól" dolgozattak"

Jajj már

2021. máj. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
86%
Nekem semmi ilyet nem kellett csinálnom, rövid távon marha jó volt. De felnőttként beletanulni a házimunkába és megszokni... nem az a helyes nevelés ahol nem kell házimunkát csinálnod, segítened hidd el... később megtanulni mindent nagyon pocsék és hátrány is.
2021. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!