Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érjem el, hogy elváljanak?

Hogyan érjem el, hogy elváljanak?

Figyelt kérdés

Szüleim kapcsolata borzalmas. Nem alszanak együtt, ha lehet kerülik egymást. Anyám a fő gond. Rosszindulatú, beteg, hisztis. Egy jó nyaralásunk vagy programunk nem volt még miatta. Üvöltözik, veszekszik állandóan. Akárhova megyünk, már indulás előtt 5 perccel hisztizik. Bunkó mindenkivel. Beképzel dolgokat és azokon is veszekszik. Egy temetésen üvöltözni kezdett, mert hogy az egyik meghívottnak a szeme szerinte nem volt őszinte. Egy boltban az eladó nem kérdezte meg, hogy kér-e szatyrot (azt a vevőnek kell leakasztani és a szalagra rakni) és felháborodott, hogy nem ajánlotta fel. Az eladó mondta, hogy ezt márpedig a vevőnek kell leakasztani. Otthon meg úgy mesélte, hogy fennhangon, bunkón közölte vele az eladó, hogy ő nem azért van, hogy szatyrokat adogasson és akassza le ő. Mellette álltam, nem történt ilyesmi, nagyon kedves volt az eladó. Mikor ezt elmondtam neki, akkor hazugnak nevezett és én találom ki. Beképzeli, hogy a világ ellene van és kitalál ilyeneket. Máshogy fogja fel a dolgokat és ő ezeket belelátja. Egy szimpla kedves gesztus miatt is gyanakszik. Nagynénim azért hozott sütit, mert el akarja tekerni apám fejét, véletlenül sem azért, mert tesómnak sikerült a nyelvvizsgája.

Apám nem akar elválni, én viszont nem akarom ezt a nőt a házban látni. Apa is kivan miatta, már mindketten nyugtatót szednek, én meg pszichológushoz jártam, lassan pszichiáterhez fogok majd menni. Tönkreteszik egymást, pár év múlva rosszabb lesz, mert ez a nő évről évre jobban leépül mentálisan. Mást nem lehet vele kezdeni, akárhányszor beszélünk vele mi vagyunk a f@szok.



2021. máj. 18. 08:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Sehogy. Apád felnőtt ember, ha neki megfelel ez az élet, az ő dolga.


Te önállósodj minél hamarabb és zárd rájuk az ajtót, ennyit tehetsz.

2021. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igyekszem. Még az egyetemet kell kibírjam, dolgozom közben, hátha hamarabb kell elmenjek. Apát féltem inkább. Veszekedések után elmegy néha autókázni. Nem kellemes, mikor este 10 utána megy el azzal, hogy megy felhajt egy fára anyám miatt.
2021. máj. 18. 09:07
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos a nők nagy százalékban ilyenné válnak az idők során. Nem akarnak, de mégis. Ezt úgy szoktuk mondani,hogy elsárkányosodnak. Ezt mindenki látja,csak ő saját maga nem.Mindenben a hibát keresik,csak azt nem látják,hogy pont maguk a hiba forrása. Lehet hogy apud pont azt várja,hogy te függetlenedjél és akkor majd kinyítja a száját,vagy roszabb. :(
2021. máj. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Egyrészt nagyon sajnálom a helyzetet, de nem tudod elintézni, hogy elváljanak. Megkéne próbálni kideríteni, hogy mi miatt lett ilyen hisztérika. Anyumnak is volt hasonló időszaka,nagyon rossz volt a kapcsolatunk. Ahogy kikerült abból ami az állandó feszültséget okozota ami rajtunk csattant teljesen megváltozott. Ugyan nem felejtem el azt az időszakot, de már jó a kapcsolatunk, szeretek vele időt tölteni. Szóval szerintem próbáld meg kideríteni, hogy mi az oka az állandó feszültségnek. Talán pont az a gond, hogy apud nem akar válni és emiatt feszült. Nem tudhatod, hogy mi van a háttérben.
2021. máj. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

Semmit nem tudsz tenni, ha ők ezt boldogtalanul kibírják. Apádat ez ezek szerint nem zavarja eléggé.

Törekedj arra, hogy minél hamarabb kiszállj ebből a légkörből.

2021. máj. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%
Ahogy a 3-as írja. Sajnos a nők 90%-a 40 év felett zakkant lesz.
2021. máj. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem mondhatod meg másoknak, hogy kivel járjanak. Rengeteg rossz kapcsolatot ismerek, ahol nekem kívül állóként úgy tűnik, hogy jobban meglennének külön.


Viszont mégis együtt akarnak lenni ezek az emberek. Te nem mondhatod meg nekik, hogy ne legyenek, szabotálni és elválasztani nem tudsz senkit.


Ahogy mások írták majd költözz el. Hozzá kell tennem, hogy gyakran nem csak az egyik fél miatt van veszekedés.

2021. máj. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
De mért nem akar apád válni? Egy alapos őszinte beszélgetésre lenne szükségetek. Lehet, hogy a lakás miatt?
2021. máj. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért nem akar elválni. Rengetegszer kerültek a szélére. Apa mondta párszor, hogy szereti, de azóta ez változott. Mindig mondja, hogy várja már, hogy megszabaduljon tőle. Lehet vár míg mi gyerekek elmegyünk.
2021. máj. 18. 10:21
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondogasd neki többször. De a lakáskérdést annyira nem könnyű megoldani. Ha ti felnőtt gyerekként vele mennétek, akkor neki nagyobb lakás kéne, mint az anyukádnak, viszont a vagyonmegosztásnak egyenlőnek kéne lennie.
2021. máj. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!